Skocz do zawartości

mój pierwszy zestaw car audio - proszę o trochę pomocy dla laika ;-)


olek_sr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy w temacie car audio a także nowicjuszem na forum ;-)

Jestem posiadaczem Forda Focusa mk1 3d i właśnie zaczynam w nim instalować sprzęt który juz w większości zakupilem. Mam tez parę pytan do was bo jeszcze nie ogarniam w 100% tematu.

Graty które posiadam:

Radio pionner mvh 160ui

Głośniki przód magnat car fit style 162, tył seria

Wzmacniacz voicekraft vk950 1200w 4 kanalowy

Subwoofer JBL GT 5 1204br 1100w

Kable lexton z003 6ga 16mm2 ale posiadam tez kabel zasilający dietza 35mm2

 

I oto moje pytania,

Czy mogę podłączyć przewód zasilający 35mm2 wraz z przewodem masowym 16mm2 ? Czy lepiej podłączyć przewód zasilający również 16mm 2 ?

Czy te kable 16mm2 nadadza sie do zasilenia tego sprzętu ?

Jak podłączyć subwoofer do tego wzmacniacza ? Pod ktory kanał ?

Kabel sterujący gdzie podłączyć do radia ?

Warto podłączyć przód pod wzmacniacz ? Czy zostawić pod radiem ? Na tył dokupie głośniki takie same jak z przodu

I co sadzicie o moim zestawie ?

 

Bardzo proszę o pomoc i jednocześnie dziekuje za poświęcony mi czas, może niektóre pytania są dla was czym banalnym ale jak wspominalem dopiero zaczynam przygodę z car audio ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Cię na jedynym polskim forum związanym z tematyką CAR audio

Cieszymy się ze zechciałeś(-aś) zostać częścią naszej społeczności i mamy nadzieje ze zostaniesz u nas na dłużej.

 

 

Kilka słów i szybkich uwag dla początkującego:

 

1. Pierwsze co powinieneś(-aś) zrobić to przywitać się i napisać kilka słów o sobie w odpowiednim dziale, a konkretnie w wątku http://www.strefacaraudio.pl/topic/20045-przedstaw-si%C4%99-wszystkim/

 

2. Dodatkowo prosimy Cię abyś zapoznał(a) się dokładnie z naszym regulaminem http://www.strefacaraudio.pl/topic/1317-regulamin-forum-zapoznaj-si%C4%99/ .

Jest to dość istotne gdyż zawiera on podstawowe informacje i zasady poruszania się po naszym forum.

a. radzimy przeczytać , a w zasadzie nawet przestudiować FAQ napisane przez Bartosza Nazara http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf , bo to pomoże Ci poznać podstawowe słownictwo jakim się tutaj posługujemy .

 

3. Forum zawiera sporo ciekawych informacji na tematy związane z nagłośnieniem auta . Aby było Tobie łatwiej poniżej masz linki do bardzo przydatnych wątków, które na pewno pomogą Tobie rozwiać początkowe wątpliwości i oswoić się z tematyką, pojęciami i zagadnieniami naszego forum.

 


 


 


 


 


 


 


 

Jak zauważyć można to tematy "podklejone" w dziale dla początkujących i radzimy przestudiować je wszystkie ...wiedzy nigdy za dużo ;)

 

Te przykładowe wątki na pewno pozwolą Ci na poznanie podstaw nagłośnienia poprzez co nie zaczniesz działalności na forum od zadawania niepotrzebnych pytań, które jak zapewne wiesz, potrafią czasami być denerwujące icon_wink.gif

 

 

Na tą chwilę pozostaje nam tylko życzyć Tobie dużo zapału, chęci do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią oraz czynnego uczestnictwa w życiu forum icon_good.gif

 

UWAGA !!!

 

ZANIM NAPISZESZ NOWY TEMAT I ZADASZ PYTANIE PROSIMY: UŻYJ WYSZUKIWARKI, PONIEWAŻ BYĆ MOŻE JEST JUŻ NA NIE ODPOWIEDŹ. Zwróć też uwagę na regulaminy wewnętrzne działów o projektowaniu subwooferów i regulamin działu SPRZEDAM (łącznie z tematem UWAGA !)

 

PAMIĘTAJ, ŻE ZA ZADAWANIE PYTAŃ, NA KTÓRE ODPOWIEDZI SĄ NA FORUM I TO WIELOKROTNIE MOŻESZ OTRZYMAĆ OSTRZEŻENIE.

 

MYŚL, SZUKAJ, A POTEM ZADAWAJ PYTANIE !!!!! "

 

 

Chciałbym też poinformować Cię, że jako użytkownik naszego forum przysługują Ci atrakcyjne rabaty na produkty, akcesoria oraz inne rzeczy dostępne w forumowym sklepie internetowym http://www.sklep.audiobas.pl

Zapytania proszę kierować na:

Telefon: 691 265 492

Gadu-Gadu: 3615115

Tlen: kamil80-1989

e-mail: info@audiobas.pl

 

 

Życzę miłego korzystania z forum!

 

Pozdrawiam

K@mil - Kamil Kubiak

www.AudioBas.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko wzmacniacz i głośniki przednie do Caritasu. Od takiego Pionka zaczynałem, daje rade jak nie potrzebujesz CD, BT, czasów, aktywki. Sub, JBL jest bardzo, bardzo taki sobie.

 

Na 16mm2 można się zacząć bawić, ale nie poszalejesz z mocą. To wąskie gardło. Jak podłączyć wzmaka do radia masz w instrukcji (niebiesko-biały kabelek). Przód jak najbardziej pod wzmacniacz. A suba w mostek. Na "wzmacniaczu" powinno być rozrysowane jak mostkować. Jak nie ma, to już wiesz między innymi dlaczego do caritasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica nie powinna występować. Ta sama moc płynie w kablu plusowym i minusowym. Lepiej daj 35mm2 na + i 35mm2 na -. Jak nie masz możliwości do daj 2x16mm2 na minus.

 

A wzmacniacz Voicekrafta to pewnie taki sam szmelc co "wzmacniacze" AUNA. Czyli jakieś układy scalone. Nie ma to ani jakości ani mocy. Otwórz go i najlepiej wrzuć zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie to ze,najpierw sie nie czyta tylko zadaje pytania na które po przeczytaniu podstaw juz bysmy mieli naświetlony temat o podstawach car audio. Dzisiaj glupi przyklad przychodzi 2 mlodych chlopakow po przewód do wzmacniacza ,mowie do niego ze niemamy bo to sklep z instalacjami elektrycznymi. Z,jedynych przewodów mamy glosnikowy 2x1.5mm. To on do mnie poproszę. Mowie do niego ze tego na zasilanie nie mozna dawać, jak to w oprawie dasz on do mnie jaka oprawka przecież wzmacniacz ma bezpiecznik i to wystarczy. Powiedzialem to zycze powodzenia jak auto splonie.

ps. Sorki za bledy pisze z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...