Skocz do zawartości

Wymiana 5 kanałówki na dwa wzmacniacze


Lucky luke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co ma bezpiecznik przy aku wspólnego z piecami? Głosisz coś o czym pojęcia nie masz i później nie daj Boże ktoś takich głupot posłucha i będzie problem.

 

Bezpiecznik na kabel dobieramy w zależności od jego przekroju/długości...

 

 

Kable se mogę dać 90mm2 bo tu mnie nic nie ogranicza tylko, ale jeśli zasilam wzmacniacz o poborze 24A i bezpieczniku 30A, zaleca się wg FAQ Nazara str 19/20 dać niższye bezpiecznik czyli np 25A.

W razie kiedy mamy rozetkę, suma zabezpieczeń z rozetki nie może być wyższa od bezpiecznika przy akumulatorze. 

Według tych zaleceń mam u siebie instalkę. To samo potwierdził sędzia.

Wiec...kto to "soli"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że piec ma 25A bezpiecznik nie znaczy że też tyle weźmie. Jak zasilasz nim TW i WF które są odcięte od dołu to raczej nie wykorzystasz jego poboru maksymalnie. Na subbasie jest bardziej obciążony niż na tw i wf. Więc zabezpieczenia dobrac indywidualnie lepiej. Być może metodami prób i błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie weźmie tyle wiadomo zwłaszcza jeśli puścisz na tw jedynie :wink:

Tylko że to się mia z pytaniem które zadał kolega - jaki bezpieczniki w rozetce jako zabezpieczenie kabla.

Stosując metodę prób i błędów można nie źle przepłacić wiec czemu się nie zastosować do polecanych/zalecanych rozwiązań?

Chyba że podważamy FAQ, co już jest inną dyskusja, nie związaną z obecnym tematem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Więc dalej nie kumasz

 

Może i nie dlatego wolę zapytać 3 razy niż coś zrobić źle.

 

Biorąc pod uwagę to co tu napisaliście i to co mówi FAQ dam do rozety 2x40amp. Suma bezpieczników w rozecie będzie tej samej wartości co główny bezpiecznik przy aku a zarazem suma tych bezpieczników będzie mniejsza niż suma zabezpieczeń we wzmakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unoś się i jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to sobie odpuść chyba, że nabijasz na licznik...

 

 

 

Co do tego co napisał kolega wyżej to niekoniecznie takie wartości muszą być bo według FAQ można użyć bezpieczników o wartościach odpowiadających zabezpieczeniom na wzmakach lub trochę większe zatem 60amp dla P4 który ma zabezpieczenie 2x30amp byłoby ok ale dla RF zalecane według producenta jest 40amp i tu nie jestem pewien czy 60amp w bloczku nie będzie za dużo.[/quote

 

Skoro wiesz lepiej to po co drarzysz pytanie , jak niepotrafisz podłączyć sprzętu to podjedz do jakiej firmy co ci to ogarnie bo nie widzę żebyś miał na tyle doświadczenie abyś to sam zestroil a tego ci już nikt nie napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Skoro wiesz lepiej to po co drarzysz pytanie

 

nie uważam, że wiem lepiej tylko jak widzisz ile osób tyle opinii/podejść do sprawy dlatego wolę się upewnić.

 

 

 


jak niepotrafisz podłączyć sprzętu

 

A to ciekawe jakoś dotychczasowy sprzęt podłączyłem i gra. W poprzednim aucie też grał a co do strojenia to się nie martw. Jak będę miał z czymś problem to na pewno znajdzie się ktoś mądrzejszy co pomoże.

 

Aaa i daj już sobie na luz z tą uszczypliwością bo ja też mogę być w stosunku do Ciebie i wytknąć Ci brak podstawowej wiedzy nt ortografii bo walisz byki , że aż w oczy kole.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie dlatego wolę zapytać 3 razy niż coś zrobić źle.

 

Kto pyta nie błądzi.

 

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie główne to napisałem. Obecnie posiadam jeden piec xm7557 i zabezpieczenie przy aku to 40A. Dałbym 30 ale nie mam bezpiecznika :P Podejrzewam że nie spalił bym go nawet mocnym graniem bo krotność pradu jaki go przepali jest wyższa tak samo prad zwarcia przed którym chcemy uchronić się zabezpieczając przy aku kabel.

Kiedyś spaliłem piec a zabezpieczenia całe. Prad był widać niewystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...