Skocz do zawartości

Zarabianie kabli RCA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no wiem majster tylko on odciął ten stalowy oplot skręcił ze sobą 2 kable ( on skręca ze sobą 2 kable a w tym od ciebie kablu są tylko 2) i przylutował odpowiednio i tu jest pytanie czy ja odcinam ten stalowy oplot czy go lutuje? i biały daje na plus a szary na minus?


w tym kablu nie mam żadnego srebrnego kabla jak on mowi na filmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kabel ma być 1RCA > 1RCA to ekran nieużywany może być, a sygnał dajesz np. biały na bolec w RCA w obu wtyczkach a szary na zewnętrzną część wtyku RCA.

Jeśli kabel ma być 2RCA > 2RCA to ekran podłączasz do jednej wtyczki na zewnętrzą część np. czerwonej wtyczki, a szary przewód na bolec czerwonej wtyczki, drugą część oplotu dajesz na zew. część białej wtyczki i biały przewód na bolec białej wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luknij na filme na ten moment 4:30 ja mam tylko szary i nie mam tego srebrnego co skręcił z czarnym


Jeśli kabel ma być 1RCA > 1RCA to ekran nieużywany może być, a sygnał dajesz np. biały na bolec w RCA w obu wtyczkach a szary na zewnętrzną część wtyku RCA.

Jeśli kabel ma być 2RCA > 2RCA to ekran podłączasz do jednej wtyczki na zewnętrzą część np. czerwonej wtyczki, a szary przewód na bolec czerwonej wtyczki, drugą część oplotu dajesz na zew. część białej wtyczki i biały przewód na bolec białej wtyczki.

no ja właśnie robię pojednycze Rca dokładnie takie same jak na filmie tylko właśnie tu napotkałem problem że gość skręcił ze sobą jakiś srebrny kabelek którego ja nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny ze 'srebrnym' mógł skręcić, bo 'srebrny' możliwe jest wyprowadzony z ekranu kabla, co wg mnie jest kiepskim pomysłem. Ekran ma niwelować zakłócenia, a wpinając go w  zewnętrzną część wtyku zakłócenia zbiera i puszcza je w tor sygnału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran ma niwelować zakłócenia, a wpinając go w  zewnętrzną część wtyku zakłócenia zbiera i puszcza je w tor sygnału...

 

A mnie uczono że żeby ekran działał poprawnie powinien być uziemiony / podpięty do masy  :wink2:

 

 

http://www.fizyka.umk.pl/~korcala/Ekranowanie.pdf

 

 

 

jak polutować kabelki na zdjęciu biały ,szary kabel i stalowy oplot.

Powiedzmy biały kabelek lutujesz do bolca wtyku RCA, szary do obudowy wtyku RCA a ekran lutujesz tylko z jednej strony do obudowy wtyku razem z przewodem szarym z drugiej strony kabla ekran obcinasz.

Wtyki z podlutowanym ekranem podpinasz od strony źródła  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy biały kabelek lutujesz do bolca wtyku RCA, szary do obudowy wtyku RCA a ekran lutujesz tylko z jednej strony do obudowy wtyku razem z przewodem szarym z drugiej strony kabla ekran obcinasz.

Wtyki z podlutowanym ekranem podpinasz od strony źródła :wink:

Też mam takie zdanie. Ekran niepodpięty nic nie da.

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...