Skocz do zawartości

Brak stacji radiowych po zmianie radia - help!


Piciu81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie/Panie.

Mam problem, zmieniłem radyjko z fabrycznego na 9833R i jest problem ze stacjami radiowymi, tzn. prawie cały czas szumi, poznikały stacje, generalnie bardzo cienko z zasięgiem, co chwila się gubią, no jest słabo, wcześniej było ok z zasięgiem, dodam że sprawa ma miejsce w DAFie, tam było fabryczne Boscha na 24v, teraz dałem tą alpinkę, w DAFie jest gniazdo Fakra, a w Alpine gniazdo ISO, więc kupiłem "przejściówkę" wtyk Fakra - wtyk ISO z separatorem, podłączyłem też ten przewód od separatora pod 12v i dalej cienko.

Jakieś opcję? Jakiś wzmacniacz? Niestety jeździmy we dwójkę i radio musi odbierać! 

 


Tak sobie myślę, możliwe jest że ten separator potrzebuje 24v a nie 12v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


tam było fabryczne Boscha na 24v

 

 

 


Tak sobie myślę, możliwe jest że ten separator potrzebuje 24v a nie 12v?

 

 

To wielce prawdopodobne , no bo logicznie rzecz biorąc jeśli radio było na 24V , to wzmacniacz w antenie też jest na 24V .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamonotowałem tą antenę cud na szybę i jest jeszcze gorzej niż na fabrycznej z separatorem było.

korci mnie dać te 24v do separatora bo antena w DAFie napewno jest na 24v, tylko boje się że coś może się z radiem stać, a tego bym nie chciał. orientuje się ktoś jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem te 24v ale wcześniej sprawdziłem miernikiem czy nie ma tam prądu tyle że nadal jest kiepsko. Co robić? Dać nową antenę ze wzmacniaczem czy do tego co jest dołożyć sam wzmacniacz antenowy? Jak wzmacniacz to jaki, może jakiś fabryczny od innego auta? Denerwuje mnie już ta antena, chciałbym to zrobić żeby już były te stacje i dalej działać z instalacją przewodów bo póki co utknąłem w miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica. Bez napięcia prawie żadnej stacji nie łapie, z napięciem jest ich więcej ale wciąż mniej niż na fabrycznym radiu. Nadal gubi stacje w drodze. Są miejsca ze żadnej stacji nie łapie przez dobre pół godziny także muszę to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...