Skocz do zawartości

Problem z hsk 16.5


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy już od bodajrze 2 miesięcy mam te głośniki zamontowane w aucie i nie mogę dojśc z nimi do ładu .Ale od początku....

 

1. Radio Apline CDA 9812rb

2. Wzmacniacz Rocford Fosgate 4,6x (http://amp-performance.de/493-Rockford-Fosgate-4-6X.html)

 

Głośniki są podłączone w mostek na tym wzmacniaczu i dostają około 144 watt.NIestety podczas minimalnie większej głośnośći głośniki charczą jak najęte.W radiu zeszłem haf na 120 hz inaczej psują całą scenę w aucie.Po wyregulowaniu gainem owszem grają bez zakłóceń ale na nieakceptowalnej przez mnie głośnośći.NIe chce radia rozkręcać na vol 30 wystarczy mi 20 i tyle teraz mam tyle że głośniki pusują wszystko.NIe oczekuję od nich bóg wie jakich basów bo od tego jest skrzynka w bagażniku z Rockford P3.

 

I pytanie....W jaki sposób zoptymalizować ich pracę aby grały w miarę???

 

 

P.S Oczywiscie drzwi są wygłuszone matami.Mam 3 warstwy mat na jedne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jak ustawię hpf na 80 to też bas charczy....Gain mam ustawiony na cwierć więc nie wydaje mi się bym je nadmiernie obciązał....Ustawie bez mostka grają dużo ciszej i aby głośno było w aucie i czysto to muszę znów skrzynkę w bagażniku sciszać.Ale że nie lubię dużo kręcić głośnością w radiu więc ustawiłem skrzynkę pod vol 20....Przy hertzach wysokie na zwrotnicy mam na minusie i grają poprawnie natomiast bas psuję wszystko...

 

 

P.S......Prosiłbym bez uszczypliwości...

P.S 2. Bez mostka to wzmacniacz ma raptem 56 watt..Czy to nie troszkę za malo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gain mam ustawiony na cwierć więc nie wydaje mi się bym je nadmiernie obciązał.

 

Ćwierć, za pięć dwunasta,siedemnasta , mniej niż połowa ....stary takie zwroty NIC nie wnoszą . Ustawić musisz tak żeby grało OK ale jeśli Ty 

 

 

 


nie lubię dużo kręcić głośnością

 

No cóż kombinuj więc dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy starają Ci się podpowiedzieć dobrze a Ty masz to za uszczypliwosc? Robisz coś źle chcą Cię uświadomić a Ty się ofuczasz? Myślisz, że ktoś poklepie Cię po ramieniu i powie "robisz źle rób tak dalej!"

 

Nie chcesz kręcić glosnoscia? Śmiech na sali... Przecież mówią, że coś jest nie tak z gainami... Dlaczego nie posłuchasz kolegi i nie spróbujesz bez mostka? Co Ci z głośnej gry kiedy nie da się uczciwie słuchać? Zwyczajnie spróbuj zrezygnować z mostka i zobacz. Te gainy tez ogarnij. Ćwierć gaina tez nie wiele mówi... Różne wzmacniacze mają z różnych stron max i min czułość, a jeszcze jak trafisz na wątpliwej jakości wzmacniacz to nigdy nie można być pewnym po której stronie gaina jest jaka czułość do czasu aż tego nie sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgodnie z waszymi zaleceniami zrezygnowalem z mostka......Niestety kompletnie żadnej róznicy nie słyszę....Gain skręcony na minimum przy głośności vol 20 hertz chcą wyskoczyć z koszy........Na radiu hpf musi być na 120....na 80 słyszę ogromnę zniekształcenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, napisałeś, że drzwi wygłuszone 3 warstwami... ale... Tak jak powinny? Otwory serwisowe pozatykane? Odgroda jest zrobiona? Czy po prostu są 3 warstwy maty gdzieś tam przyklejone? Może wydawać się głupie pytanie, ale jak ustawiasz gaina na: "20 bo nie lubisz dużo kręcić gałką".

A jak sam montaż głośników? Są one na jakimś dystansie? Dobrze dokręcone? Kosz nie jest jakoś krzywo i przy okazji naciągnięty? Nie dmuchają gdzieś "lewego" powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9812rb Mialem, Media Xpander jest po to zeby podbic dzwiek glownie z plikow mp3 ze wzgledu na ich gorsza jakosc.

podobno przywraca informacje audio pliku ktore to zostaly utracone podczas procesu kompresji i nagrywania mp3 

z tego co pamietam to 9812 chyba masz tylko jeden przycisk 

on i off w pozniejszych modelach mozna bylo wybrac 3 poziomy MX1 MX2 MX3 jak rowniez dopasowac w zaleznosci od zrodla dzwieku

 

Czyli MX on powinien pomoc przy sluchaniu plikow mp3 

 

Ori plyta cd Mx raczej off chyba ze komus pasuje to podbicie 

 

Napewno nie reguluj gainow jak masz MX on ktos juz napisal ze wszystko na 0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media Xpander jest po to zeby podbic dzwiek glownie z plikow mp3 ze wzgledu na ich gorsza jakosc.

A to zmienia się przebieg utworu przy kompresji? Nagle fortepian zaczyna grać ciszej w stosunku do kontrabasu po kompresji z wav do mp3?

 

 

podobno przywraca informacje audio pliku ktore to zostaly utracone podczas procesu kompresji i nagrywania mp3 

Pomijając umiejętności rodem ze szklanej kuli wróżbity, to ja po włączeniu słyszałem co innego - dźwięk w stylu włączonego konturu/"korekcji fizjologicznej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...