Skocz do zawartości

Alpine 9815 - dziwny problem


bonless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno kupiłem za śmieszne pieniądze alpinkę 9815 do auta żony. Od początku trochę szwankuje. Otóż problem polega na tym że zacina się regulacja głośności.

Przez chwilę radio działa w porządku a po jakimś czasie zacina się na zadanym wcześniej poziomie głośności. Kręcąc gałką wartości na wyświetlaczu się zmieniają a głośność nie.

Czasami na samym początku zatnie tak, że nic nie słychać.

Podobnie jest z funkcją fader i balance gdy się zatnie to kręcąc gałką cyferki na wyświetlaczu się zmieniają a w głośnikach cały czas to samo.

Jedyna zmiana jaka jest, to jak zjedzie się gałką (vol) do 0 to wtedy jest cisza.

Ostatnio zauważyłem też że gdy zatnie się głośność to dźwięk jest tylko na CD.

Żeby wszystko wróciło do normy trzeba na jakiś czas wyłączyć radio (może coś związane z temp.?).

Dodam, że system chodzi na końcówkach mocy z radia (nie sprawdzałem na RCA), czasy i zwrotka chodzą cały czas.

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły co to może być to prosiłbym o sugestie, każda rada się przyda.

 

Pozdrawiam

Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada.... Otwórz radio i wrzuć do środka 3 bilety Narodowego Banku Polskiego o nominale po 100 zł każdy. Kiedy jego wartość się podniesie to może będzie banglać. :wink:

 

A tak na poważnie mi to wygląda nie wesoło. Nie miotaj się z tym , tylko ślij na SPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie styków nic nie zmieniło, sprawdziłem i na RCA jest ten sam efekt. Zostaje jeszcze opcja z pilotem i panelem, ma ktoś z Warszawy panel do pożyczenia?

 

Siedzę nad nim chwilę i zauważam nowe objawy. Na radiu nie ma tendencji do zacinania się (dłuższą chwilę czekałem i było ok), ale po przełączeniu na płytę mija dosłownie chwila i się zacina na jednym poziomie. Po ponownym przełączeniu na radio jest cisza w głośnikach mimo że na CD wydaje dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...