Skocz do zawartości

Opony bieżnikowane, chinskie czy uzywane 4-5mm ?


blackdragon8904
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 252
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dla potomnych ;)

 

Zamówiłem TS850, ale w jakimś badziewnym sklepie a konkretnie oponafelga.pl (Gerex) Od 3 dni brak kontaktu, napisałem maila/wiadomość w panelu klienta/ nawet na ich czacie online gdzie niby doradca czeka http://volvoforum.pl/images/smilies/hehe.gif Generalnie totalna zlewka, infolinia zajęta. Dobrze, że wybrałem płatność przy odbiorze bo jeśli jutro będzie to samo zamawiam gdzie indziej. Przy zakupie info, że wysyłka natychmiast.

Tak wrzucam info dla innych mało cierpliwych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobic tez musze kupic zimowki jak dostac ten kod? :)

sprawdź czy na emailu nie dostałeś żadnej informacji na ten temat,bo ja również dostałem.

 

 

a co powiecie na temat między Felga stalowa vs Felga aluminiowa ? czy lepiej do opony dołożyć niż do felgi czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak się ma budżet to tylko alu.

Auto cały rok wygląda fajnie, a nie tylko w lecie.

 

Z resztą na zimę często kupuje się mniejszy rozmiar felg, a kupując stalówki i kalkulując, że się zapoda ori kołpak do tego, to wychodzi podobnie jakby kupić alu.

 

Poza tym alu po jednej zimie nie wpier...la rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


oza tym alu po jednej zimie nie wpier...la rdza.

 

ale trzeba bardziej dbać niestety :P

 

 

 


a co powiecie na temat między Felga stalowa vs Felga aluminiowa ?

 

stal zima, alu lato jak stal masz do załatwienia tanio, jak nie to często gęsto wychodzi alu w cenie stalówek w większych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę kupiłem używane goodyear ultragrip 7+.
Nie wiem jak będą sprawować się na śniegu... ale na ten moment zadowolony nie jestem z przyczepności na drodze.

Na kostce zakręcie, na kostce po wciśnięciu gazu mocnym zerwało mi przyczepność przodu, przy ruszaniu też cudowne nie są.
Dałem za dwie 250zł. Jakieś 5-6mm, 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o alufelgach a nie o szrocie obdrapanym i poobdzieranym z autozłomu.

 

Nowki sztuki to byly prosto z salonu opla, nie zadne szroty. Ani jednej rysy regularnie myte i po sezonie doglebnie oczyszczane a nie pakowane do wora i do piwnicy. Od 2002 roku do 2009 dawaly rade ale ostatnie lata to juz dosc duze utlenienia. O zabezpieczeniach lakieru wiem duzo wiec aspekt dbania mozna pominac bo sa wyglaskane..

Jak to mowia detailingowcy 10 lat stania w garazu a 10 lat jazdy w ciezkich warunkach to nie to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


2002 roku do 2009 dawaly rade

I tu widzisz róźnicę - 7 LAT! tu tez sporo zależy od przebiegu zimowego.

Pokaż mi stalówkę, która ma 7 lat i jest w dobrym stanie.... te starej daty to jeszcze, ale nowe stalówki po 3 sezonach wyglądają jak po wojnie i 3 krotnym zejściu na dno Bałtyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne alu, które wyglądają jak stalówki, bo takie dawał producent do samochodu. Blacha w płótnie ma jakieś 6mm, a 15" jest lżejsze od 13" stali.

Po 10 latach widać tylko lekko zmatowiony czarny lakier, żadnych purchli białych itd, a są zakładane co zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj założyłem zimówki samochodu Dębica Frigo 2 195/65R15 z 2009 roku, bo takie dostałem w zestawie. Byłem trochę sceptycznie nastawiony, ale tak jak wczoraj i dzisiaj jeździłem trochę po suchym i lekko mokrym asfalcie, to jest bardzo dobrze. Jeździłem na UG8, teraz trochę na TS850 i powiem, że za te pieniądze są OK - jeśli nic nie popsuli.

Tej opinii nie bierzcie w pełni na poważnie. Jak temperatura zejdzie dobrze poniżej zera, a jezdnia nie będzie sucha, to wtedy będę mógł coś więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak widać alu a alu tez ma znaczenie.

 

niestety, widać to szczególnie przy polerowaniu felg, takie np. OZ-ty, w 99% dają się zrobić bezproblemowo na lustro, czego nie można powiedzieć o innych felgach innych producentów, tak jak napisał Tbrek.

Dodatkowo wszystko zależy od użytych lakierów i robi się loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Póki co zastosowanie tylko w pojazdach roboczych koparki etc... Ale ciekaw jestem trwałości.

 

P. S. Zakupiłem na testy bieznikowane opony z myślą że najwyżej po tej zimie pójdą na śmietnik... I tak jeżdżę w około komina, więc się nie przejmuje.

 

Jak tylko się pojawia warunki do oceny podzielę się opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...