Skocz do zawartości

Cyfrowe wejście w Nakamichi CD500


czarodziej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

 

Mam jednostkę Nakamichi CD500. Posiada ona wejście cyfrowe audio i próbuję podłączyć pod to odtwarzacz FIIO X3. Małego chinczyka sprawdzałem i wyjście na 100% działa. Podłączyłem pod amplituner i wydał z siebie dźwięki. Natomiast z Nakamichi nie chce się jakoś zgrać.

W instrukcji od FIIO nie znalazłem żadnych konkretnych informacji na temat cyfrowego wyjścia, oprócz tego że to standard SPDIF.

O wejściu cyfrowym w Nakamichi też niewiele mówi instrukcja. Piszą tam, że to w zasadzie wejście do zewnętrznej zmieniarki, ale, że powinno wspópracować z innymi urządzeniami, że jak niby poda się sygnał na to wejście, to nawyświetlaczu pojawi się napis CDC i powinno grać.

Nakamichi ma w menu dwa wejścia AUX i AUX2, można im przypisać opis np: TV, DVD, MD, jest i opis CDC, próbowałem to ustawiać na jednym i drugim, ale bez skutku.

Czy komuś udało się wykorzystać to cyfrowe wejście do podłączenia jakiegoś sprzętu? Z góry dzięki za wskazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że ingerencja w bebechy radia. No cóż, od 100 lat nie grzebałem w radiach, technika poszła do przodu. Serwisówkę zdobyć też cud. Zawsze mogę skorzystać z wyjścia line-out w FIIO, ale digital kusi. 

Sam się za to raczej nie będę zabierał, chyba, że będzie jakiś tutorial :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam w ciemno, że to wejście będzie działało tylko po dostaniu komendy "zmieniarka z wyjściem cyfrowym" 

Więc albo znajdziesz/zrobisz emulator takiej zmieniarki albo podłączysz taką zmieniarkę i "podmienisz" cyfrę.

 

No i zawsze pozostaje lutownica w dłoń :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka, urządzenia się dogadały. Sprawa była banalna. Wystarczyło znaleźć dość zakamuflowane menu. Google nie pomogło, odpowiedź znalazłem przez przypadek na YT. Oglądałem wszystkie filmiki z udziałem CD500 i jest.

Przy wyłączonym radiu trzeba wcisnąć przycisk "select" i otwiera się menu z ciekawymi opcjami. Można tam wyłączać i włączać wejścia AUX1, AUX2. Aktywować wejście cyfrowe (fabrycznie jest wyłączone) i przypisać do wejścia AUX1 lub AUX. Można ustawić skok szukania dla FM, wyłączać końcówki mocy jeśli jest zewnętrzny wzmak i coś tam jeszcze.

Kurcze sam bym na to nie wpadł. W instrukcji szukałem w dziale o wejściu cyfrowym i zmieniarce, a ta informacja była opisana w dość zdawkowy sposób zupełnie gdzie indziej.

No nic, w każdym razie działa, może ta informacja się komuś przyda. Co prawda Nakamichi jest mało popularne, ale może ktoś będzie miał podobny problem jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka, urządzenia się dogadały. Sprawa była banalna. Wystarczyło znaleźć dość zakamuflowane menu. Google nie pomogło, odpowiedź znalazłem przez przypadek na YT. Oglądałem wszystkie filmiki z udziałem CD500 i jest.

Przy wyłączonym radiu trzeba wcisnąć przycisk "select" i otwiera się menu z ciekawymi opcjami. Można tam wyłączać i włączać wejścia AUX1, AUX2. Aktywować wejście cyfrowe (fabrycznie jest wyłączone) i przypisać do wejścia AUX1 lub AUX. Można ustawić skok szukania dla FM, wyłączać końcówki mocy jeśli jest zewnętrzny wzmak i coś tam jeszcze.

Kurcze sam bym na to nie wpadł. W instrukcji szukałem w dziale o wejściu cyfrowym i zmieniarce, a ta informacja była opisana w dość zdawkowy sposób zupełnie gdzie indziej.

No nic, w każdym razie działa, może ta informacja się komuś przyda. Co prawda Nakamichi jest mało popularne, ale może ktoś będzie miał podobny problem jak ja.

 

Gratki, napewno przyda sie takie info na forum dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...