Skocz do zawartości

Tonsil SW 2251


ruSki :D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam nadzieje ze teraz bedzie dobrze :P

 

1. Głośnik:

Tonsil SW 2251

 

2. Parametry głośnika:

Fs [Hz]=37

Vas [dm3]=98

Re [Ohm]=3.4

Qts [-]=0.42

Bl [Tm]=7.3

 

3. Rodzaj słuchanej muzyki:

-hh

-techno

-dance

 

4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia:

18-22mm

 

5. Wymiary bagażnika: (najlepiej zdjęcie bagażnika z zaznaczonymi wymiarami)

nie zalezy mi na miejscu... mam duuuzy bagaznik ;P

 

6. Bass reflex: (okrągły prostokątny w którym miejscu góra dół bok)

obudowa closed a jesli nie to okragly, kolo glosniczka

 

6. Model auta:

mercedes vito

 

oczywiscie subik tylko tymczasowo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam! ;]

 

chcialem zrobic nowa skrzynke a mianowcie band-pass do tego glosniczka.. br juz mi sie znudzilo :) hehe bardzo was prosze o policzenie.. liczylem mniej wiecej w winisd pro i dostalem 2 pojemnosci... 20l i 17l strojenie na 88hz tak samo mi policzylo.. troche zglupialem i czekam na wasza pomoc :padam:

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi samo zestroilo.. ja myslalem ze bedzie cos kolo 35-40 hz..

 

w sumie to juz skonczylem tego band passa :) dalem 2x br 4cm dlugi na 10cm ale kijowo gralo.. :) jakos tak bez basu.. :D wyciaglem te br i cos lepiej gra, na tych 2 "dziurach" :) .. jak dorwe jakis aparacik wrzuce foto :D

 

pozdro.. :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo robienie bp to nei takie chop siup jak z br ze wrzucisz do jakiegos tam pudla i zagra...bp to dosyc skomplikowana obudowa szczegolnie 6-rzedu i zrobic dobre BP to najpiewr trzeba przeprowadzic troche symylacji czy glosnik wogole sie nada a potem dosyc duzo eksperymentowac niestety ale winISD w przypadku bp zadko kiedy sie na cos przydaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczera prawda ;] ale nawet powiem wam ze jak dale odciecie od 150hz to fajnie gra.. basik jest szybki i nie przeciaga.. tonsil ma ebp 78,8.. wiec chyba najlepsze zastosowanie tego glosniczka to closed albo br... no ale zrozumnie mnie... heh nudy jak to w ferie i chec poznania swiata ;]

 

tak ze ogolnie jestem zadowolony... teraz troche eksperemtuje z dlugosciami br.. :padam:

 

pozdrawiam :D

 

 

=============================

 

to tak parametry glosnika sa wyzej :]

 

wymiary:

 

- wysokosc: 53cm

- szerokosc: 32cm

- glebokosc: 32cm

- srednica tych 2 "otworkow" : 7,5 cm

- glosnik jest na wysokosci 27cm liczac od dolu :| z 53 cm :)

- czyli 1 komora (z br) ma wymiary 27x32x32 = 27,6 litra

- 2 natomiast (closed) ma wymiary 23x32x32 = 23,5 litra

 

"liczylem" to mniej wiecej w winisd pro :] jak juz wyzej wspomniano jest to bardziej loteria niz jakies liczenie.. zeby dobrze zrobic bp trzeba wziasc sprawe na powaznie.. :) mi teraz pozostaje tylko eksperymentowac nad dlugosciami br.. bo raczej nic innego nie wykombinuje.. :D a wygluszenie dalo by cos? :)

 

w sumie to jestem zadowolony.. :D hehe powtarzam sie :D

 

http://img169.imageshack.us/img169/9713/dsc00770so3.th.jpg http://img169.imageshack.us/img169/4873/dsc00774vl7.th.jpg http://img169.imageshack.us/img169/243/dsc00773ko5.th.jpg

 

pozdrawiam.. sry za jakosc zdjec.. robione fonem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...