Skocz do zawartości

VW Passat b5, nowe car audio!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Orginalne caraudio w moim passacie b5 wyznionelo ducha. Myslalem nad zmiania głosnikow. Potrzebowal bym jakiegos sensownego kompletu czterech wysoko i czterech niskotonowych głśników, chciałbym to wszystko napędzić wzmacniaczem czterokanałowym. Posiadam obecnie radio JVC KDR(dokladnego symbolu nie pamietam, postaram sie uzupełnić tą informacje), które chciałbym zostawić.

 

Od jakiegos czasu staram sie zaglebic w temacie car audio lecz niestety nie idzie mi to za dobrze, za duzo tego wszystkiego jak na moją głowe :D

Zastanawiałem sie również o wygłuszeniu drzwi jakimis matami, aczkolwiek wiem ze w passacie b5 jest dosc dobrze rozwiazana budowa drzwi.

Chciałbym przeznaczyć na tą operacje +/- 1000zł

Pozdrawiam Man.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mowisz ?? 10 / 12 m kabla 35mm potrzebuje . a metr kosztuje takiej linki 13 / 15 zloty za metr wiec juz masz lekko 150 . do tego jakas plecionke zabezpieczeniawa do tego oprawka  . temat pradowy wychodzi 200 do tego rca jakies w miare kable glosnikowe dolicz i 250 to za malo . a powiedz mijescze jaka jest roznica miedzy  DLS 33m2 ofc a kablem spawalniczym ?

 

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kole

 

 

tak mowisz ?? 10 / 12 m kabla 35mm potrzebuje . a metr kosztuje takiej linki 13 / 15 zloty za metr wiec juz masz lekko 150 . do tego jakas plecionke zabezpieczeniawa do tego oprawka  . temat pradowy wychodzi 200 do tego rca jakies w miare kable glosnikowe dolicz i 250 to za malo . a powiedz mijescze jaka jest roznica miedzy  DLS 33m2 ofc a kablem spawalniczym ?

 

 



 

 

Kolega sie nie podnieca.jak juz ma robic tak jak chce to 6 metrow po 13 zł to 78 plus 40-50 zl za rca wychodzi 128 plus glosnikowe zwykle  10 m x 2 zl plus 10 m x 1 zeta i wychodzi 158 zl wiec można??? a podejrzewam ze mu wcale te 35 mm2 nie potrzbne a i 25 mm2 wystarcza ktore sa po okolo 9-10 zl a i RCA mozna rozne kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wygłuszenie to mus :D Oprócz oczywistych powodów przy "lepsiejszych" głośnikach blacha nawet na jakoś wytłumionych drzwiach matami potrafi wydawać nie za przyjemna dźwięki... już przy niskiej głośności... Warto się do tego przyłożyć.

 

Zrobić przód. Jak wycyrklujesz dobrze, może na piecyk 4 kanały będzie cię stać to i zapas na suba będziesz miał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak mowisz ?? 10 / 12 m kabla 35mm potrzebuje . a metr kosztuje takiej linki 13 / 15 zloty za metr wiec juz masz lekko 150 . do tego jakas plecionke zabezpieczeniawa do tego oprawka  . temat pradowy wychodzi 200 do tego rca jakies w miare kable glosnikowe dolicz i 250 to za malo . a powiedz mijescze jaka jest roznica miedzy  DLS 33m2 ofc a kablem spawalniczym ?

 

 

 

 

 

dls a spawara poza gietkoscia pewnie niczym sie nie roznia... Jak bys nie zauwazyl autor nawet slowem nie wspomnial o subie, wiec jak by zrobil tylko przod sensowny to 10mm2 by styklo, ale nie ma sie co wydurniac wiec spawara 25mm2 za 9zl/m i wsio, masa z budy, oprawka z bezpiecznikiem z 15zl, na razie 1 para rca na przod za ok 40-60zl, 10m kabla glosnikowego 2x1,5mm2 po 2zl i tadam miesci sie w 150zł i ma godziwa instalacje, mozna? Mozna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


spawara 25mm2 za 9zl/m i wsio, masa z budy, oprawka z bezpiecznikiem z 15zl, na razie 1 para rca na przod za ok 40-60zl, 10m kabla glosnikowego 2x1,5mm2 po 2zl i tadam miesci sie w 150zł i ma godziwa instalacje, mozna? Mozna...

A znając życie kupi gotowy zestaw z alle :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zainteresowany subem, nie podoba mi sie tego rodzaju rozwiazanie, pozatym czesto uzywam bagaznika.

Moze i macie racjet zrobic lepszy przod niz calosc slabsza, tylko tak jak mowilem nie bardzo znam sie na tym i nie czaje waszych fachowych zagadnien :D i szczerze mowiac nie mam czasu tego wszystkiego wertowac i zaglebiac sie we wszystkie zagadania. Po prostu moje glosniki ogrinalne rozsypaly sie juz ktorys raz z kolei i stwierdzilem ze nie ma sensu ich wymieniac po raz n-ty. Tak ze bardzo bym prosil o jakies konkretne rozwiazanie, koszt zestawu podalem przykladowo. jesli warto bedzie dolozyc pare zl na lepszy zestaw wezme tez to pod uwage :)

A tak ogolnie co z moim radiem- nadaje sie?  :)

dzieki za licznie zainteresowanie tematem

pozdro!

 

ps. oczekuje od tego zestawu jakiejs sensownej jakosc dzwieku, nie jestem jakims zapalonym audifilem, tak ze prosze nie przesadzajcie :)ale tez nie chce zeby brzeczalo wszystko jak u 'kowalskiego w golfie' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...