Skocz do zawartości

Hertz es250 i alpine v12mrv f300 plus alpine 9812rb


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim, kupilem od sasiada Hertz es 250 za grosze, jeszcze ten starszy czarno szary gdy go podlaczam do mojego wzmacniacza Alpine v12 mrf f300 jest to 4 kanalowiec mostkuje na 3 i 4 kanale grosnik dziwnie lata, raz go wypycha raz go cofa..im wiecej przekrece pokretłem gain tym bardziej go 'rzuca' nie wydajac z siebie zbytnio dobrych dzwieków.Probowalem na wszelakie sposoby mono stereo zamienialem polaryzacje..Czemu tak sie moze dziac, dodam ze jak mostkuje te kanały na zestawie 16 z przodu graja poprawnie.Wiem ze ten wzmacniacz malo ma rms ale chcialem po prostu poprobowac jak by to gralo dopoki nie kupie jakiegos mono. 

p.s dolaczam filmik z tego przypadku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację w swoim starym wzmacniaczu Crunch i głośniku Hifonics, u mnie wyglądało to tak:

 

 

Na filmie nie ma pokazanego głośnika, ale te wszystkie "puki i stuki" które słychać na filmiku (jak również wychylenia wskaźników na wzmacniaczu) to impulsy z wzmacniacza przetworzone przez głośnik, które NIE MIAŁY pokrycia w bitach muzyki (były generowane z losową częstotliwością). 

 

Wzmacniacz sprzedałem, myśląc, że był uszkodzony, ale był to błąd, ponieważ winna była cewka głośnika - po podpięciu głośnika Hifonics pod inny wzmacniacz, wzmacniacz przechodził w tryb "protect". 

 

Moje rady:

1. Podłącz głośnik pod inny wzmacniacz, jeżeli w domu masz sprzęt, który jest stabilny w 4 ohm - też się nada. Wskaże to nam, czy winny jest głośnik, czy reszta sprzętu (przepraszam, ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi: "podlaczalem suba pod wierze w domu gra normalnie byly...".

2. Jeżeli nie możesz zrobić pkt 1. - podłącz głośnik pod swój wzmacniacz w samochodzie, ale filtry przestaw na "full", aby nie ciął ani od góry, ani od dołu - puść całe na pasmo na głośnik, aby obejść układ filtrów, bo mogą one rzeczywiście coś mieszać. W przypadku tego punktu, jak i powyższego uważaj z GAIN! Nie ustawiaj wysokich poziomów głośności, bo spalisz głośnik - to ma tylko zweryfikować, czy słuchać na nim muzę, a nie jak głośno gra.  

3. Podłączyłbym też głośniki przednie (przedni zestaw) pod kanały 3 i 4 - zweryfikowałbym, czy wzmacniacz na tych kanałach gra poprawnie, jak również (przy niskim GAIN! ) podłączyłbym zestaw przedni (jeden z kanałów) w mostek wzmacniacza - weryfikacja jak pracuje w mostku. Pamiętaj też, aby przy tych testach pobawić się przełącznikami LP/HP/Full i sprawdzić czy wszystko zachowuje się jak powinno (wzmacniacz właściwie odcina pasma).

4. A jak masz podłączony wzmacniacz jeżeli chodzi o źródło dźwięku - masz 2 pary wyjść RCA na radiu, czy jedną i sygnał powielasz wtyczką typu Y? Sprawdź też ustawienia na radiu, bo może masz tam kanał tylni w opcji subwoofer i ustawiony jakiś filtr LP który tnie Ci do 30Hz.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...