Skocz do zawartości

Alpine PXA-H100 + KTX-H100


Gość pietrek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy kupował z was ktoś ten zestaw do jakiejś Alpiny i czy warto go kupić ja zamierzam go zamontować do Alpine CDA9886

tylko nie wiem czy efekt będzie wart tych pieniędzy ???

 

Z góry dziękuje za informację i sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to podłączone do CDA-9884R i IVA-W520R - pasywnie ( bez aktywki ) i po podłączeniu szybciej to wymontowałem niż montowałem. Dźwięk porażka samo radio grało lepiej niż z tym procesorem, kup sobie CDA-117Ri i napewno będziesz bardziej zadowolony z dźwięku niż CDA-9886R + ten procesor. Wysokie tony gdzieś zaginęły słychać tylko średnie + niskie tony mimo podbicia wysokich tonów na maxa - miałem 3 takie procesory i były 3 próby wysterowania tego i ani razu nie zagrało tak aby mi się podobało. Zastanów się 10 razy zanim to kupisz lub podjedź i posłuchaj jak to brzmi :) może tobie się spodoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm i właśnie tu mam zgwostkę i dlatego założyłem ten temat bo jedni mówią spoko bierz to a drudzy natomiast mówią żeby omijać to szerokim łukiem.

Co do Alpine CDA-117Ri miałem jakiś czas temu ten model i denerwowało mnie tam że nie było bezpośredniego sterowania basem czy sporanem kolejna sprawa radio ma dość wolne sterowanie plikami znajdującymi się na usb mam tu na uwadzę przewijanie folderów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


dość wolne

 

Jak Ty to mało dosadnie nazwałeś ... raczej trwa wieki jest trafniejsze .

 

 

Może trochę dołożysz i kupisz cde178 , bo i bankuje w moment i ma w kliknięciu dostęp do regulacji suba i gra całkiem fajnie ...na większy opis brzmienia na razie nie licz z mojej strony , bo choć mam go już jakiś czas to jak na razie udało mi się go tylko zamontować i trochę posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie mi tu właśnie chodzi o Alpine 9886 podpientą pod procek. Nie wiem tylko dlaczego kardzy żle mówi o tym radiu :) to naprawdę tak syf :) Bo mi wydaję się że gra to całkiem przyzwoicie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w cda-117ri masz 7 pasmowy korektor dźwięku - nie ma bas/sopran bo masz 7 pasm do zmiany - tak jak equalizer pozycja 1,2 tony niskie, 3,4 średnie 5,6,7 wysokie ( właśnie to uzyskasz podłączając PXA-H100 ) Jak wgrasz nie dużo piosenek ( ja miałem ok 70 ) to wszystko chodzi płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt :) ale jeżeli coś ma usb to niech spełnia tą funkcję w 100% bo 70 utowrów spokojnie na plycie mp3 mieści się.

Gdybam włąsnie nad prockiem bądź nad zmianą radia tylko tak naprawdę nie wiadomo w co uderzyć. W Alpine 9812rb głoś był bardzo przyjemny ale brakowało mi usb i dlatego zakupiłem 9886 myślę ostatnio też na Alpine 9887 ale jego nigdy nie słyszałem i nie wiem jak by to fruwało na moim zestawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem babke je...ł :)

I nie wiadomo co robić myśle żeby wziąć jeszcze raz Alpine 9855 w rozsądnych pieniądzach żeby zobaczyć jak to będzie chodziło na moim zestawie który teraz mam ale nie wiem czy jest tak naprawdę sens i czy będzie duża różnica pomiędzy Alpine 9855 a 9886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9887 nie ma usb, chyba że iPoda podepniesz - to tak samo jak USB, ale dodatkowe koszty, procesor też musisz mieć do niej bo ma zablokowane funkcję.... taka to robota z Alpine :)

 

Co ma zablokowane jeśli można wiedzieć ? (pytanie za 99 punktów)  I jaki jest dedykowany do niej procesor ? (pytanie za 1 punkt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma zablokowane jeśli można wiedzieć ?

Imć printa :rotfl:

 

 

9887 nie ma usb, chyba że iPoda podepniesz - to tak samo jak USB, ale dodatkowe koszty, procesor też musisz mieć do niej bo ma zablokowane funkcję.... taka to robota z Alpine :)

 

 

Ciekawe czy koleżanka miała sposobność z tym modelem , czy to takie wirtualne zdarzenie :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin-real 

 

jak nie miałeś w rękach to się nie wypowiadaj.... jest takie coś jak KTX-H100 poczytaj do czego służy.

 

osobiście nie używałem tego modelu na swoich klockach, dlatego się nie wypowiem, ale jak nigdy nie był podłączany procesor j/w ( o ile można to nazwać procesorem ) to masz zablokowane funkcję Bass/Sopran - możesz tylko korzystać z equalizera np pop rock itp.. 

małe sprostowanie KTX-100EQ - kolejna puszka do nabijania pieniędzy Alpine...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to słuchaj ... bo zapewne nie masz bladego pojęcia o co chodzi ...

Po pierwsze KTX-H100 - to jest MIKROFON !!!!!!!!!! + w zestawie płyta - ten zestaw umożliwia auto-kalibrację i moc IMPRINT !!! Z którego 90% osób z tego forum by i tak nie skorzystało ... mam taką nadzieję.

Radyjko 9887R o którym nie wiesz nic ... posiada wewnętrzny procesor i to bardzo rozbudowany - ustawienie czasów, aktywna zwrotnica i nie potrzeba mu dodatkowych puszek aby to uaktywnić. 

 

W dobie wujka google - kliknij sobie tu (manual) http://www.alpine.com.pl/fileadmin/user_upload/manuals//car_audio_manuals/CDA-9887R/OM_CDA-9887R_EN.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 9887r i sprawa wyglada tak, ze mam normalny dostep do zwrotnicy, korektora, czasowek i tak dalej.

 

Ostatnio dla testow przepialem je w 2 way i okazalo sie, ze wtedy moge wlaczyc imprint (widocznie ktos je kiedys kalibrowal w tym trybie, tu niespodzianka, bo w 3 wayu bylo zablokowane), wlaczenie blokuje dostep do czasowek, zwrotnicy itd, pojawia sie natomiast regulacja bass/treble.

 

Wiec wydaje mi sie (bo jestem jeszcze sredni w te klocki) ze bez ktxa mozna to poustawiac recznie, bo wszystko jest dostepne z zablokowanym/wylaczonym multieq. U mnie tak wlasnie plumka i jestem wzglednie zadowolony (wzglednie bo gra tymczasowo w innym aucie).

 

Nie wiem natomiast jak z indeksowaniem plikow z iPoda, bo nie mam i nie mialem okazji tego sprawdzac.

 

Bede chcial je przyrownac do 9855/35, ale najpierw musze odlozyc walute i takowe kupic ;)

 

Moze komus sie przyda moj wywod, pozdrawiam!

@marcin-real - ubiegles mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja sie bardzo chetnie dolacze do tego pytania, bo mam 87 ale myslalem zostawić je w tym autku, w ktorym jest, a do docelowego zapakowac 55/35 ewentualnie pozniej h700/701 ;)

 

Ogolnie slyszalem 87 po kalibracji, ciagnelo wtedy hsk pod lanzarem vibe 431 i p1222 pod jakim mono sinuslive, wg mnie gralo dziwnie i bardzo nienaturalnie, pomijając fakt paskudnych gwizdkow to i tak mam wrazenie ze bez imprinta u mnie hula lepiej na podobnych klockach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu pytanie jeślie nie Alpine CDA 9886 to które z tych dwóch Alpine CDA 9887 czy CDA 9855 ?? Bo ja już się zaczynam gubić :) ile głów tyle zdań :) Nie mam możliwości podpięcia tych radyjek do swojego zestawu i porównaniem z tym co mam teraz więc mogę tylko gdybać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej właśnie by było odsłuchać obydwu klocków i porównać czy gra jest warta świeczki bo nie ma co się oszukiwać karzda chodźby najmniejsza zmiana to jakieś pieniążki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak dodajac do tematu 9887, chciałbym zapytać, czysto hipotetycznie, jak ma sie sprawa z zapieciem h700 do niej, bo od jakiegos czasu nurtowalo mnie to pytanie. Czy nie jest to jakos zablokowane z powodu h100 na pokladzie? No i czy jesli sie da, to czy da rade opedzic h700 z poziomu radia, czy trzeba ruxa. Pzdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po długim gdybaniu i myśleniu postanowiłem zmienić swoją Alpinę Cda 9886 na Alpine cda9835 wydaję mi się że będzie lepiej trochę :) Chodź nie ukrywam że przyzwyczaiłem się do 86 no a druga sprawa jej stan jest bez mała idealny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...