Skocz do zawartości

Honda Civic 98r Subwoofer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako iż jestem nowy na forum i rzadko z takowych korzystam prosze o wyrozumiałość jeśli coś źle napisze lub źle umieszcze :)
Zacznijmy od tego iż mam Honde Civic 98r, są w niej 4 jajowate głośniki alpine 2 drożne e type 45watt RMS i 280 watt Peak  (wiem że Rms to ta właściwa moc :) )mam radio Dalco (z takim radiem już kupiłem Hanie) i gdy na chwile pożyczyłem od kumpla radio sony (jakieś nie drogie ale przyzwoite) to grało to o niebo lepiej niż na tej chińszczyźnie. 1 sprawa, oczywiście wymiana radia, na oku już mam Alpine UTE 72BT (na radio mam około 350 zł) a na suba + wzmaka około 800 (może być delikatnie więcej). Nie chce mieć jakieś mega super sprzętu ale też nie chce żeby to był wiejski tuning że sub tylko buczy xD, chciałbym idealne uzupełnienie niskich tonów. Słucham przeważnie muzyki trance lub progresive house czasem jakieś rapsy też wlecą. narazie nie chce wygłuszać samochodu bo nie chce się aż tak w to bawić, chcę aby to fajnie grało. Z góry wielkie dzięki za propozycje czy pomysły a moderatorów prosze o wyrozumiałość XD :D
P.S. Radio kupie na dniach jakie mi polecicie lecz woofer i wzmak dopiero gdzieś koniec roku. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miast kupowac suba i zaczynac od D... strony to za ta kase zrob drzwi i dobry zestawik w hanie wrzuc.Moze i nie chcesz sie w to bawic ale calej fury nikt ci nie kaze robic,tylko drzwi.  Sub wtedy moze okazac sie zbedny:) Jajowate wywalic wsadzic 165  i cieszyc sie dobrym dzwiekiem. To jest choroba ktora staje sie nalogiem wiec posluchaj rad i  bedziesz Pan zadowolony...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat ktory pewnie pominales w swoim poszukiwaniu rozwiazania swojego problemu , no bo przeciez sporo czytales przed zalozeniem swojego tematu i nie lamalbys z premedytacja punkt 13 regulaminu ...

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/42171-wyb%C3%B3r-radia-i-g%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-130mm-audi-a3-8l/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !
czyli mówicie że lepiej jakiś zestaw. Z tyłu są otwory fabryczne do głośników jajowych, co do przednich, tam są PODOBNO alpine, gra to podobnie jak tył ale musze sie upewnić ;) ściągne dziś maskownice i sie upewnie. A co myśłicie o takim czymś, żebym nie pakował sie w suba, zamiast tego (i głośników w fabrycznych dziurach bo to jajowate otwory) na desce z tył€ jakieś 2 większe głośniki może nie całkowicie nisko tonowe ale niskośrednio tonowe. Co do przeglądania i szukania forum, to oczywiście szukałem, ten temat Audi też odwiedziłem.;)
Dzięki za Podpowiedzi i Pozdrówki ;D

 

EDIT:
Panowie jednak jest troszke gorzej, po zdjęciu maskownicy okazało sie że w drzwiach mam blaupunkty gtx 652 30w rms 90 max, 16 cm (dokładnie 15,7mm xD)

Podsumowując w Hani jak narazie grają
2x Alpine E-type 45w RMS z tyłu w fabrycznych maskownicach przy słupkach tylnych
2x blaupunkt 30w RMS z przodu w fabrycznych maskownicach w drzwiach na dole
"napędza" to chińczyk Dalco z płaskim jak cholera dźwiękiem :)
chyba rzeczywiście zajme sie wymianą przednich i tylnych ( co myślicie o zrobieniu dziur na półce z tyłu i włożenie jakiś większych głośniczków ?
Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z półki ziom, w ogóle tam głośników nie pakuj, kolega czaszunia1 juz Ci poradził doinwestuj w wytlumienie furtek z przodu. To Cie juz zdziwi to co gra teraz po takim zabiegu. Później zmienisz radio na "sensowne " zakupisz wzmacniacz, zestawik na przód a jak się wkrecisz to się będziesz śmiał z tego co tu wypisywales. :D pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


co myślicie o zrobieniu dziur na półce

 

Co do przeglądania i szukania forum, to oczywiście szukałem,

 

Taaa jasne szukałeś , czytałeś ...i w co drugim temacie znalazłeś info że zamiast suba lepiej zapakować głośniki w półkę i tez będzie grać ...

 

 

PS: wywal tego chiniola , kup za 166zł pioneera w eurortvagd (mv cośtam 160) , zapnij HPF na 60Hz , wytłum drzwi i zobacz czy To Ci starczy , bo inwestując kasę w nowe głośniki wywalasz tylko kasę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum przeglądałem odnośnie subwoofera :)
w te tylne głośniki są jajowate, ale czy głośnik jajowy czy okrągły to chyba bez różnicy ? :) zauważyłem też żę CHYBA tak na słuch, głośniki dwudrożne mają mniej basu od normalnych 1 drożnych. Myle się ?
Dzięki za pomoc i wyrozumiałość XD

Edit:
Jeszcze jedno pytanko, rozumiem że te głośniki które mam nie są aż takie złe ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaszunia ale nie unoś sie, ja tylko pytam, pisałem że jestem totalnym laikiem. To było pytanie a nie stwierdzenie z tymi jajkami xD rozumiem po Twoim uniesieniu że tylko okrągłe pakować a jajka nie :P

Pisząc tamtego posta kierowałem się postem Powalla, który napisał żeby wrzucić na razie tylko Radio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jestem totalnym laikiem.

 

Dlaczego więc pominąłeś "list powitalny" i zaczynasz od założenia tematu na forum?  Zacznij pod przestudiowania WSZYSTKICH linków z tego listu > 

 

 

Witamy Cię na jedynym polskim forum związanym z tematyką CAR audio
Cieszymy się ze zechciałeś(-aś) zostać częścią naszej społeczności i mamy nadzieje ze zostaniesz u nas na dłużej.
 
 
Kilka słów i szybkich uwag dla początkującego:
 
1. Pierwsze co powinieneś(-aś) zrobić to przywitać się i napisać kilka słów o sobie w odpowiednim dziale, a konkretnie w wątku http://www.strefacaraudio.pl/topic/20045-przedstaw-si%C4%99-wszystkim/
 
2. Dodatkowo prosimy Cię abyś zapoznał(a) się dokładnie z naszym regulaminem http://www.strefacaraudio.pl/topic/1317-regulamin-forum-zapoznaj-si%C4%99/ .
Jest to dość istotne gdyż zawiera on podstawowe informacje i zasady poruszania się po naszym forum.
a. radzimy przeczytać , a w zasadzie nawet przestudiować FAQ napisane przez Bartosza Nazara http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf , bo to pomoże Ci poznać podstawowe słownictwo jakim się tutaj posługujemy .
 
3. Forum zawiera sporo ciekawych informacji na tematy związane z nagłośnieniem auta . Aby było Tobie łatwiej poniżej masz linki do bardzo przydatnych wątków, które na pewno pomogą Tobie rozwiać początkowe wątpliwości i oswoić się z tematyką, pojęciami i zagadnieniami naszego forum.
 
 
 
 
 
 
 
 
Jak zauważyć można to tematy "podklejone" w dziale dla początkujących i radzimy przestudiować je wszystkie ...wiedzy nigdy za dużo ;)
 
Te przykładowe wątki na pewno pozwolą Ci na poznanie podstaw nagłośnienia poprzez co nie zaczniesz działalności na forum od zadawania niepotrzebnych pytań, które jak zapewne wiesz, potrafią czasami być denerwujące icon_wink.gif
 
 
Na tą chwilę pozostaje nam tylko życzyć Tobie dużo zapału, chęci do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią oraz czynnego uczestnictwa w życiu forum icon_good.gif
 
UWAGA !!!
 
ZANIM NAPISZESZ NOWY TEMAT I ZADASZ PYTANIE PROSIMY: UŻYJ WYSZUKIWARKI, PONIEWAŻ BYĆ MOŻE JEST JUŻ NA NIE ODPOWIEDŹ. Zwróć też uwagę na regulaminy wewnętrzne działów o projektowaniu subwooferów i regulamin działu SPRZEDAM (łącznie z tematem UWAGA !)
 
PAMIĘTAJ, ŻE ZA ZADAWANIE PYTAŃ, NA KTÓRE ODPOWIEDZI SĄ NA FORUM I TO WIELOKROTNIE MOŻESZ OTRZYMAĆ OSTRZEŻENIE.
 
MYŚL, SZUKAJ, A POTEM ZADAWAJ PYTANIE !!!!! "
 
 
Chciałbym też poinformować Cię, że jako użytkownik naszego forum przysługują Ci atrakcyjne rabaty na produkty, akcesoria oraz inne rzeczy dostępne w forumowym sklepie internetowym http://www.sklep.audiobas.pl
Zapytania proszę kierować na:
Telefon: 691 265 492
Gadu-Gadu: 3615115
Tlen: kamil80-1989
e-mail: info@audiobas.pl
 
 
Życzę miłego korzystania z forum!
 
Pozdrawiam
K@mil - Kamil Kubiak
www.AudioBas.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z teo listu, Przeczytałem FAQ Regulamin itp, nie czytałem to co mnie na razie nie interesuje (np jak zbudować zabudowe pod tweetery czy jakoś tak) 2 sprawa przeczytałem FAQ Nazara i tam nie jest wspomniane czy głośnik owalny jest lepszy od okrągłego. Po trzecie Powalla Proponuje mi na razie samo radio i wygłuszenie drzwi, a czaszunia Wymiana głośników radia i dodanie wygłuszenia drzwi (co rozumiem poprzez dobry zestawik) i gdy mam takie 2 odpowiedzi to nie wiem czy te alpine'y i blaupunkty są ok czy to szrot. w internecie nie znalazłem jednoznaczej odpowiedzi, są tylko gdybania na temat głośników owalnych czy okrągłych, Dziękuje oczywiście za doradzenie aby nie pakować sie w suba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


na pierwszy ogień kupuje radio na dniach, koło grudnia wygłuszam drzwi

 

Odwróć kolejność, bo wytłumieni drzwi nie dość że sprawniej Ci pójdzie przy obecnej pogodzie, to jeszcze takie wytłumienie przyniesie większe korzyści "na plus" niż sama podmiana radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...