Skocz do zawartości

Pytanie do elektryków


albert1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nom dobra to nie będę specialnie inwestował w te wkłady żarówkami ale ok 2 pytanie czy osram będzie świecić ciągle napięciem 12 volt .... ? żeby tak samo one nie podały przypadkiem za mocnego i nie przepaliły się również tak samo  mimo tego że to osram jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy to niby masz 12?

a ile mi powiedz :O święcą postojówki ? i w klapie bagażnika może 24 .... ? 

Pozycyjne, w środku oświetlenie wnętrza też mam takie po 3zł ( nogi sufit do czytania ) oświetlenie drzwi od dołu jak otwieram i świecą cały czas bez problemu ... w bagażniku tak samo 

wiec dziwne :> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podajesz jakieś wartości to pisz poprawnie bo ja nie wiem o co Tobie dokładnie chodzi. 12V czy 24W ? Jak kupisz coś porządnego to podziała a bubel nie za długo. Ja w moje wszystkie lampki oświetleniowe wstawiłem zwykle paski led na 12V I działają już dwa lata więc różnica 2 V im szkody nie robi.

A i osram nie świeci napięciem 12V tylko zasilany może nim być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć tą obudowę/"oprawke" pod te żarówki i zobacz czy nie masz upalonych kabli na końcówkach bądź zaśniedziałych wsuwek, jeśli 1 lub 2 to najlepiej uciąć końcówkę i zarobić na nowo przewody z wsuwkami (do kupienia w 1 lepszej castoramie).

Zazwyczaj jak demontujesz tą przezroczystą osłonkę wokół niej powinna być malutka uszczelka dzięki której wilgoć się tam nie dostaje, sprawdź to ewentualnie coś wykombinuj żeby tej wilgoci nie bylo bo jaka żarówkę nie kupisz to sie spali bo mimo to ze jest malutka mocno sie nagrzewa wiec byle kropelka wody i kabuuum.

 

Chociaż nie zmienia to faktu ze chińskie żarówki będą sie paliły zaraz po włożeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest wszystko robione po omacku bo chinole przez te skośne oczy nic nie widzą.. :< Ja np. kupiłem żarówkę h1 z norauto za 10PLN jeździłem 5mies, cos mnie naszło i pomyślałem zaszaleje kupie komplet philipsa za 99zł pojeździłem z miesiąc i 1 żarówka padła.. W tych czasach kupowanie czegokolwiek to loteria raz bedzie dobrze jak sie kupi za grosze a raz pożałuje ze 5 razy płaci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka a led to dwie różne sprawy. Żarówka wytrzyma więcej zanim sie przepali a led jest dość delikatny i lubi pracować na dobranych parametrach. Jak chcesz zrobić test wstaw stabilizator napięcia 12V za 2pln i zobaczysz kiedy się led skończy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...