Skocz do zawartości

Jak rozwiązać podłączenie audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem auto ze zrobioną instalacją audio.

- zestaw odseparowany u-Dimension ProZ T2 (tweetery) 
- woofery Morel Tempo 6
- wzmacniacze Hifonics Eagle (serii Zed audio) 2 szt.
 
dodatkowo zakupiłem skrzynię z głośnikiem Intertechnik MDS 08
 
Czy w obecnej konfiguracji uda mi się pod jeden ze wzmacniaczy podłączyć w.w głośnik niskotonowy ? Jeśli nie to jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze ? Sprzedać lub wymienić obydwa wzmacniacze na coś innego ?
 
W instalacji nie znalazłem zwrotnic, możliwe że ich nie ma ?

post-13288-0-70312800-1409580100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód masz podłączony w bi-ampie. Jeden wzmacniacz na woofery i jeden na tweetery. Mógłbyś wymienić jeden wzmacniacz na porządny 4 kanałowy lub dokupić dodatkowy na suba. Kable wyglądają na porządne więc z zasilaniem nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam... Włączałeś system od tego czasu? Jeśli nie, to radzę się z tym wstrzymać do momentu, aż odkryjesz gdzieś przy drzwiach zwrotnice.

Spokojnie... te wzmacniacze maja aktywke na pokładzie więc głosnikom nic sie nie stanie bo jak sprzedający zamontował inne radio to pewnie podział aktywny ustawił na wzmacniaczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to panowie jakie zastosować rozwiązanie ? czy jest ktoś chętny mi to ogarnąć i przygotować pod podłączenie suba ?


 

 


Geras, dnia 01 Wrze 2014 - 16:56, napisał:

tak, całość gra przyjemnie i nie wzbudzało do teraz moich podejrzeń


 

taki ze mnie meloman nie ma co się podśmiewać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chciałem odświeżyć temat. woofer + wysokotonowe zamontowałem pod jeden wzmacniacz za pomocą poleconej zwrotnicy, na drugim wzmacniaczku zastosowałem podłączenie subwoofera (podłączony w mostku na skrajnym + oraz - ). Kolega marcin-real podpowiedział aby ustawić filtry na wzmacniaczach na odpowiednie wartości, czego ja rozszyfrować nie mogę. Jest ktoś w stanie to wytłumaczyć na podstawie zdjęć ?  

 

wzmacniacz sub - "... ustawić filtr LP na ok 50Hz..."

http://zapodaj.net/9f99fb39172d3.jpg.html

wzmacniacz przód - "...Filtr HP na ok 60Hz..."

http://zapodaj.net/69bc6cdceeb68.jpg.html

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu wzmacniaczach przycisk SELECTOR RANGE nie wciśnięty.

Na wzmacniaczu zasilającym subwoofer przycisk LOPASS CONFIG wciśnięty.

Na wzmacniaczu zasilającym system przedni przycisk LOPASS CONFIG nie wciśnięty.

W obu wzmacniaczach wtyki RCA podłączyć do INPUT.

Na wzmacniaczu zasilającym subwoofer ustaw przełącznik w prawej pozycji LOPASS, a na zasilającym zestaw przedni ustaw w środkowej pozycji HIPASS.

CROSS SHIFT raczej w pozycji 0,5-0,7 aby zachować odpowiednie nakładanie się filtrów.

Z częstotliwością podziału wiesz o co chodzi, a LEVEL Gaina na odległość się nie ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...