Skocz do zawartości

Mamy tu jakiegoś prawdziwego speca od Androida?


takeshi_td
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@up

Na żółty trójkąt jest fix, jest do tego apka, a np. w sofcie który używam w Xcover 2 jest to po prostu w sofcie przyblokowane, że nie pokazuje się ona :)

 

I na prawdę, dla wszystkich niedowiarków - zależnie od telefonu, różnica jest mniejsza lub większa, bo niektóre softy, szczególnie do nowszych mogą być niedopracowane, ale zasada jest taka - jest Cyanogen Mod - jest drugie życie dla telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem o tym fixie:) powiem kumplowi może będzie chciał się tego pozbyć. Ja na s2+ już z pól roku latam na cyanie i jak wcześniej chciałem ten telefon wpasować w mur tak teraz ciężko mi się przestawić na inny.Prędkość i stabilność o wiele lepsze niż na standardzie z pomarańczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CM na xcover2 jednej rzeczy mi brakuje w stosunku do oryginalnego softu (który miałem raptem 2 dni od nowości telefonu) i nie potrafię tego ugryźć - latarka. W oryginale zapalała się przy wygaszonym ekranie po przytrzymaniu któregoś z klawiszy głośności, w CM po prostu nie udało mi się tego na nowo odpalić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dobrze, ale przy mojej pracy i zajęciach po pracy znacznie wygodniej jest, gdy w sekundę mogę ją włączyć niż stojąc gdzieś na drabinie, lub próbując nie wpaść na poddaszu na gips-karton w pokoju pode mną kombinować z odblokowaniem telefonu i włączaniem latarki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się tylko, że sobie rady nie dam sam z wgraniem tego chyba, że ktoś ma jakiś dobry poradnik taki ala Faq Nazara :D tylko w telefonikach :P Fakt, że może i parametry nie powalają ale lubię ten telefon po prostu a trochę się muli więc na bank by mu sie polepszyło po takim zabiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zrezygnuje z wgrywania jakiś tam softów. Ogólnie w telefonie zależy jak mu leży, teraz jądro mam 10% też... Przez noc telefon leży nieużywany a zjada do 10% baterii. Dodam tylko że nie mam jakiś tam oszczędzań energii ani szybszych wyłączeń podświetlenia itp. Z telefonu korzystam na maxa, wyświetlacz jasność MAX, klawisze podświetlanie zawsze, wibracja dotykowa, dźwiek przy dotyku itp bzdury. Bateria 1,5 dnia i koniec, ale często też 1dzień. Niezależnie czy mam 20% czy 50% baterii na wieczór ładuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problemem rozładować go w 4h, wystarczy janosika odpalić i mam z głowy baterię. Ale normalne użytkowanie w tym godzinę rozmów dziennie i z 20 sms to już max jeden dzień... A jeszcze jak dojdzie Ci trasa po PL i zmiana zasięgów przez PLAY to 8h i po telefonie mimo że nie używam prawie w ogóle... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade. Trzeba czytac i na spokojnie do tego podejść.

 

Na Android forum powinieneś znaleźć swój telefon w dziale Romy i modyfikacja... Pamiętaj - jak Zrobić dobrze backup to po recovery masz wszystko tak jak sprzed backupu... Także nie ma się czym przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam  pytanie troche z innej beczki, a własciwie problem, a mianowicie wpadł mi w ręce tablet tonblix ( chinski wytwór ) 10 cali

 

 

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2nsqdrc&s=8

 

 

Problem polega na tym iż podczas próby instalacji jakiegokolwiek pliku na systemy android wyskakuje takie coś:

 

http://pl.tinypic.com/r/11r3chx/8

 

Wersja androida na tablecie :4.4.2

 

Ktoś jest w stanie powiedzieć coś na ten temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jak rano o 7 odłączę o 15 jest zero

 

Też tak miałem w Google nexus 5 rano odłączałem jak wracałem z pracy to 30% mi zostawało... zrobiłem roota, pomęczyłem troche fora, custom rom/nowy kernel - kilka apek które uspiają aplikacje. 

Wi-fi/lte ciągle włączone - GPS wyłączony - spokojnie używam 3 dni. przez całą noc schodzi mi 2 %. jak nie używam za dużo w pracy to przez 8h 6-10% a z zasięgiem mam tam średnio. Teraz mogę powiedzieć że root dużo daje, ale jak przy okazji się zainteresujesz możliwościami z nim związanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam s2, świetny fon tak w ogóle. Testuje różne romy na nim i niestety muszę stwierdzić że żaden nie wydłuży życia baterii, można zamrozić pare apek ale to góra plus 10-15% życia baterii. Obecnie mam kitkat 4.4.4 Slimkat wszystko chodzi płynnie ale  bateria przy 2h ekranu to max 1 dzień.  W ogóle największym minusem tego modelu to właśnie bateria ma tylko 1650 mah. Więc pozostaje tylko wymiana, jest w czym wybierać, bardzo dużo zamienników, niektóre dużo grubsze od oryginału dlatego są dodawane do nich większe plecki. http://forum.android.com.pl/f169/zakup-nowej-baterii-do-sgs-ii-77345/index120.html temat o baterii do s2 ponad 120 stron :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kitkat 4.4.4 Slimkat

Jade na tym romie na nexusie z kernelem codeblue - mega opcja - nie zmieniam i się go trzymam. 

 

Mastek, jak bateria leży całkiem to romy nie pomogą za duzo. jeśli nie masz jakiejś bardzo prądożernej appki to nic nie poradzisz. Mi np. google maps ciągle chodziło w  tle i potrafiło mi zużywać 50% baterii.


10723110_857189687649282_527757289_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobił mi kolega z pracy Cyana na S3. Powiem szczerze że spodziewałem się wiekszej rewelacji. Dla mnie system szybki, stabilny i mało bateriożerny, ale nic poza tym. Wróciłem z miłą chęcią do andka producenta. 

 

Jeżeli komuś nie zależy na bajerach takich np jak budzik który gra określony czas przed sygnałem melodyjkę, czy też ładnie wyglądające kontakty itp, to cyan jest dla niego. Dla mnie nie, bo zauważyłem że kożystam z wielu udogodnień Androida. 

 

Tak w ogóle u mnie część softu nie działała, bo np aparat nie włączał się, a WIFI mimo że działało to nie podłączało się pod sieć po wpisaniu hasła. A niby stabilna wersja. Ogólnie fajnie, że można wrócic do tego co było. 

 

Bateria z 1dnia zrobiła dwa dni to sukces softu, a szybkość którą miałem mogę teraz pomarzyć, kosztem tego co napisałem. 

 

P.S. Zapomniałem dodać że wyświetlacz na C jest gorszej jakości jak na Andku, kolory są gorsze, jasność i kontrast, toż psikus :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...