Skocz do zawartości

przód audi a3


hehepack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8L to jest pierwsza wersja A3? (nie znam oznaczenia)

 

Miałem zakładać koledze audio do pierwszej A3 i największy problem to boczek, a raczej maskownica głośnika, która jest bardzo mała.

Żeby grało poprawnie trzeba by wyciągnąć głośnik i przerobić boczek...

 

Głębokości Ci nie powiem bo akcja nie doszła do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ta starsza :) a jeśli bym założył na wierzch głośnika gumowy pierścień i przykręcił to do płyty drewnianej, w której byłby otwór tylko 13 czy 14 cm?? tą płytę zamocowałbym w miejscach mocowania starego głośnika.

trochu chaotycznie, ale ciężko mi to wytłumaczyć. chodzi mi o taki dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiazanie jest proste i tanie :P Tylko ze czasami boczek potrafi zagrac glosniej niz sam glosnik w nim umieszczony :) Sam juz probowalem wszytskiego. Tym razem zakupilem panele ( ehhh...lenistwo :hyhy: ) za pare tyg wracam do polski i zajme sie montarzem wiec na pewno zamieszcze fotki . Wierze ze to sie przyda kazdemu posiadaczowi A3 8L i 8P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopasuje dystans do drzwi auta i połącz obydwa dystanse ten z boczka do drzwi i będzie w miarę ok.

 

Wszystko pieknie i ladnie...aleeeee... :P W A3 nie ma do czego przytwierdzic dystansu :) Trzeba troszke pokombinowac zeby to zrobic - poczynic jakis stelaz. Juz gdzies byt temat o tym. Ogolnie przeklinam konstruktora tych drzwi :hyhy: Rama na ktorej trzyma sie szyba i mechanizm oraz zamek ... a na nia idzie ten platikowy boczek. Nic poza tym nie zamyka przestrzeni drzi . I jak tu cos takiego porzadnie wygluszyc bez kombinacji??? Ehh.. no ja za pare tygodni bede sie meczyl. Podesle fotki - mam nadzieje ze przydadza sie tym, co planuja batalie z CA a A3 A swoja droga - tlumisz czyms ten boczek i wrotka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę jakoś tłumił :D ale wpierw poluję na głośniki,

no ta szyba od szyby skutecznie zmniejsza głębokość montażową, ale ponad 7 centymetrowe hertze wchodzą :D

z tym że panele kosztują koło 300zł

położę 2 warstwy korka (oczywiście sklejone), i przykleję na kleju silikonowym do tej "przejściówki" drewnianej (jakąś bardziej pasującą postaram się zrobić) i myślę powiększyć otwór nieco, ale niestety nie więcej niż zewnętrzna maskownica ma :/

co do stelażu to nie bardzo jest jak, ale spróbuje zdjąć tą zewnętrzną maskownicę i od zewnątrz dać wkręty, to może wystarczająco stabilnie będzie :D

drzwi są zaprojektowane pod głośnik 13cm, ale myślę że choć trochu zcudowany, ale 16 cm będzie lepiej grał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria 1

 

 

A TU jeden z tematow na tym forum.

 

 

Moze cos okaze sie pomocne jesli jeszcze nie widziales tych tematow.

Te panele tyle kosztuja. A do tego jednak jakies dystanse monowane do konstrukcji drzwi tez sie przydadza bo jak juz wspomnialem przy dobrych glosnikach caly boczek bedzie grac w rytm basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre :wstyd: zastanawia mnie 13 zdjęcie, to jest czymś malowane czy obklejane?? bo się pięknie skomponowało :D może się kiedyś szarpne na coś podobnego :wstyd:

z tego co widzę w a4 jest przynajmniej miejsce na głośnik :D w a3 go nie ma :D

i jeszcze pytanie laika: co to jest ta zielona czy niebieska maź??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jest malowane. Szpachla, podklad, lakier -mozna nawet pobawic sie w lakier z faktorka... Troszke z tym zabawy ale mozesz sobie wystrugac panele jakie Tobie pasuja, a nie jakie sa w sklepie No i cena :wstyd: Dla extra leniwych widzialem nawet gotowe, kompletne boczki z miejscami na 16-stki ... tylko ta cena - 600zl za pare :wstyd:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta niebieska ( zielona ??? Jest jakas kobitka na pokladzie ?? :wstyd: ) maz to chyba jakis klej, silikon czy cus. Tak mi sie wydaje. Chodzi o stworzenie szczelnego i sztywnego polaczenia z boczkiem. Jesli zas chodzi o to, czym to jest malowane to nie wiem co to za lakier. Mozliwe ze ktos pociagna tym caly boczek by zatrzec roznice. W tym temacie niestety nie pomoge gdyz czegos takiego jeszcze w zyciu nie popelnilem :oczami:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
Ja jeszcze nie skończyłem. Robiłem to w wakacje, ale musiałem za granicę wyjechać. Foty też robiłem, ale mi aparat podpier.... i po fotach :kwasny: Jak pogoda dopisze to w sobotę zdejmę tapicerę, żeby zobaczyć jak to wygląda po pół roku w środku, natomiast sama tapicerka wymaga jeszcze sporo szpachlowania i szlifowania. Na koniec planuję obić ją skórą, ale wszyscy tapicerzy z mojej okolicy chcą kosmiczne pieniądze za to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...