Skocz do zawartości

Nagłośnienie multivan T4 - prośa o konfigurację


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

Niedawno stałem się posiadaczem VW T4 multivan 2002r i pierwsze co zrobiłem to rozebrałem środek, wyrzuciłem fabryczne granie, wziąłem się za wytłumianie matami i piankami,,,,tym sposobem dotarłem do tematu audio...Jako, że żyje w bardzo biednej okolicy jeżeli chodzi o speców w tej dziedzinie, zwracam się do Was forumowiczów o konfiguracje nagłośnienia w moim aucie.

Po przeczytaniu setek postów postanowiłem się wreszcie zarejestrować i poprosić o pomoc.

 

Wytyczne:

głośniki w otworach fabrycznych (10cm na podszybiu, 16cm w drzwiach (zestaw odseparowany), 13cm boczek tył), priorytetem jest granie z przodu auta (wzmacniacz Infinity Reference 475a ??), tył mógłby być zasilany z radia (tu mi przychodzi na myśl Pioneer MVH-8300BT lub 7300 ??)...tutaj moja wiedz się kończy:) Co do suba to chciałbym mieć wyprowadzony kabel do podłączenia go w przyszłości.

 

Proszę o w miarę szczegółową konfigurację sprzętu od kabli, bezpiecznika do głośników, wzmacniacza, radio...tak, żeby to ze sobą współgrało.

Prosze  o prywatny kontakt. Za pomoc przewiduję dużą flaszeczkę whisky:)

 

Mój budżet to ok 3000zł

 

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3000zł jeśli chcesz mieć naprawdę jakościowe granie to oddaj auto komuś kto się na tym zna - na przód powinno bez problemu wystarczyć. Chyba że chcesz grzebać sam... To czytaj forum kombinacji jest co nie miara i musisz wiedzieć czego oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


za 3000zł jeśli chcesz mieć naprawdę jakościowe granie to oddaj auto komuś kto się na tym zna - na przód powinno bez problemu wystarczyć. Chyba że chcesz grzebać sam...
ale nie do firmy!

bo sie okaze ze starczylo na tani zestaw...

 

 

 


Sprzęt nowy czy uzywany ?
to jest bardzo wazne pytanie. jak sie ograniczymy tylko do nowek ze sklepu to dostaniemy jedynie poprawne granie

 

radio masz czy tez trzeba kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nowy czy uzywany ?

Jak najbardziej używki wchodzą w grę.

 

za 3000zł jeśli chcesz mieć naprawdę jakościowe granie to oddaj auto komuś kto się na tym zna - na przód powinno bez problemu wystarczyć. Chyba że chcesz grzebać sam... To czytaj forum kombinacji jest co nie miara i musisz wiedzieć czego oczekujesz.

...tak jak pisałem wcześniej, słabo u mnie z "fachowcami", a jeżeli są to za dużo nie pomogą i konfigurować sprzęt musze sam. Chciałbym poprostu kupić wszystkie podzespoły i uderzyć do kogoś na montarz...tak to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka osób na forum które się tym zajmują... Ciężko polecić najlepszą bo każdy jest dobry i każdy ma swoje wady zalety... Ale nawet jak strzelasz w ciemno to nie wyjdziesz pokrzywdzony.

Zanim cokolwiek kupisz... Poradź się montera bo to on musi umieć to zestroic.

 

Ja bym na twoim miejscu w dziale "Kupie" wrzucił temat "kupię usługę montażu" - na pewno ktoś się odezwie. Na forum zawsze możesz zweryfikować dobór kloców czy autorytet montażysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chciałbym poprostu kupić wszystkie podzespoły i uderzyć do kogoś na montarz...tak to widzę

 

A ja tego nie widzę,

 

1. Montarzysta widząc kogoś z klockami z allegro, albo da zaporową cenę za robotę, albo termin,

2. Za każde niepowodzenie w instalacji, Ty będziesz odpowiedzialny doborem klocków.

3. jest jeszcze jedna opcja, najpierw będzie ok, potem zaczynało lecieć po taniości, a na koniec zlewka klienta patrz pkt 2.


 

 


na twoim miejscu w dziale "Kupie" wrzucił temat "kupię usługę montażu" - na pewno ktoś się odezwie. Na forum zawsze możesz zweryfikować dobór kloców czy autorytet montażysty.

 

To dość rozsądna opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


wziąłem się za wytłumianie matami i piankami,

 

Tia jaaasne ...do czego Ty chcesz przykręcić te głośniki w drzwiach? Do plastikowych kieszeni , które są przykręcone do cienkiego plastikowego boczku wielkości ponad  1 m2 i to prawie płaskiego ? 5 kg pasty Braxa nie uspokoi tych rezonansów! :wink:

 

Żeby głośniki były przykręcone do dystansu z MDF , a ten solidnie do blachy to ten dystans musi mieć ... 12cm ! To już rura , a nie dystans! Granie z tego to  ...buczenie . 

 

Podpatrz tutaj lub nawet uderz na PW aby wypytać o szczegóły  http://www.strefacaraudio.pl/topic/16211-vw-t4-i-infinity-kappa-cs1/?hl=t4

 

 

Długo kombinowałem z jakimś tam graniem w T4  i  do czasu sprzedaży nie uzyskałem efektu który by mnie zadowolił  :kwasny:  To auto ma dziwne podbicie na kicku , a w zasadzie wręcz buczenie . Podmiany woferków , ba nawet montaż komór z kappami nie załatwiał problemu...ot ten typ tak ma   :mur1:

 

No i polecam radio z korekcją czasową , bo bez tego raczej ciężko będzie opanować "scenę" i suba .  

 

Moja wizja i to  sprawdzona (ehh gdybym wtedy pozostał w tej opcji , to dużo kasy i nerwów bym zaoszczędził :kwasny: )  > radio z czasówkami i aktywną zwrotką  , głośniki coax 10cm (maxino lub drożej infinity kappa coax...coś co ma sensowny tweeter , a nie kawałeczek plastiku tylko cykający w rytm muzy !) + same woferki np. r6a lub AMA  :wink: )  i ten wzmacniacz co masz użyty jako napęd biamping .

Podłączasz 10cm pod Front i tniesz w radiu  HPF 500hz /12dB) , a woferki w drzwiach jako Rear i tniesz HPF 70hz i Lpf 400 hz  i potem bierzesz płyty i  ustawiasz sobie cięcia i czasówki tak abyś był zadowolony (polecam spotkanie z kimś obcykanym ...wyprawa do Wrocka na ich spot?  :wink:  ). 

Tak coax10 będą grały w szybę ale dla osoby nie wprawionej w CA wrażenia odsłuchowe będą spektakularne ...może skupienia na 20 punkciorów nie uzyskasz ale przestrzenność będzie widowiskowa   :wink:

 

 

PS: tyłu były takie budki obok oparcia łokcia pasażerów tylnej kanapy i wchodziły tam 10cm głośniczki , a nie 13 ...jednak wymiar nie ważny, olej je , bo tylko bałaganu narobią . Spokojnie z tyłu też dobrze słychać będzie przedni system .

 

Co do suba , to zajmij się przodem , a suba ze wzmacniaczem dokupisz później ...jak bakcyla załapiesz  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu planowales montaż piecykow? Na kable zasilające, oprawke z bezpiecznikiem i jakaś rozetke oraz z rca 2 pary licz ok 300-400. Amy ok 150, radio do 500 (zakładam używane). Wiec pierwszy tysiąc już z głowy :)

pod siedzeniem pasażera jest sporo miejsca na elektrownie.

 

Coś mi się wydaje, że sam zrobie to granie. Jeden dzień na forum i umysł jaśniejszy:)

 

Mniej więcej poukładałem co i jak. Moje wnioski: Wzmacniacz Infinity Reference 475a mam w chyba dobrej cenie 300zł, pod niego podłącze Morel MAXIMO 4 COAX (239) w podszybie + DLS R6a (500). głośniki tył cokolwiek ok 100zł (załączane tylko gdy bedę kogoś wiózł), Radio Pioneer MVH-7300 lub 8300 (ma czasówkę, zwrotnice aktywną,  wyjścia 4v- chyba da radę) (500zł)...teraz proszę pisać co jeszcze potrzebuję..jakie kable, bezpiecznik, co to rozetka?, co to są amy?

 

z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj sprawdzonego radia np:

Alpine - 9853/55, 9833/35, nowe CDA okazują się też na podobnym poziomie a mają bajery bluetoothy itp.

 

Clarion 958.

 

Szukaj radia z czasami najlepiej z aktywnymi zwrotnicami.

 

Ama bl 160 dobre na początek, ale przy twoim budżecie bym je pominął albo dal właśnie na tył.

 

Coax na przód w poszybie to jest jakaś opcja. Zapytaj Raadka, on miał swego czasu podobno fajne Coax na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...