Skocz do zawartości

HELIX W10 Competition / P10 / P10W


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam prośbę do osób posiadających (kiedyś lub obecnie) w/w subwoofery.

Mianowicie, jakie wzmacniacze w waszych instalacjach zasilały te głośniki.

 

Suby niby niewymagające, 300W RMS ale w rzeczywistości mój W10 lubi przyjąć "na cewkę" i ponad 400W co wcale jakoś specjalnie nim nie rusza.

 

Szukam małego (~30cmx35cm) wzmacniacza, który oddaje uczciwe 400-500W w mostku przy 4Ohm'ach. Jakie są wasze typy?

 

Obecnie dzięki uprzejmości Kolegi pawel_luk1 testuję MTX'a 2160 Thunder i póki co jest to jedyny wzmak, który sensownie ruszył tym głośnikiem (około 450W w mostku dla 4Ohm, w pomiarach - na papierze 300W...)

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkłem tyłka nie podetrzesz - albo konkret piec, albo  zastanów się nad innym przetwornikiem - Helix to nie koniec świata :)

 

Takie moje zdanie, ewentualnie jak masz na myśli małe gabaryty to może coś cyfrowego ( JL Audio, Alpine, etc .. ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również rozglądam się za czymś innym do napędzenia Helixa. Aczkolwiek w 100% stawiam na jakość, a nie bujanie autem, więc nie potrzebuję ponad 400W.

Obecnie posiadam Kenwooda PS400M i do mojego grania jest całkiem ok. , ale chciałbym zyskać jeszcze na jakości. DLS A6 to pewniak - co jeszcze byście polecili (nie droższego od A6)?

Albo inaczej - jeśli A5 ma taki dobry kanał mono jak twierdzicie to też mogłaby się nadać i przy okazji "obsłużyć" woofery, a jak ten kanał mono przedstawia się mocowo w rzeczywistości (wiadomo, że waty to nie wszystko), ale z ciekawości czy dużo więcej waciszy ma niż zadeklarowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p10w i HX10SQ  pędziłem -Audison 1,1k ,Rubicon 702 , DLS A6 wszystkie trzy doskonale sobie radziły jednak p10 bardziej mi się podobała  jak hx10 . HX 10SQ naprawdę fajnie zagrała pod Rubicon,em takie połączenie było tu na forum i to nie jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek (yasica) używa A5 więc zapewne się wypowie dogłębnie na jego temat.Czekaj na opinie :)

 

Nie podpinałem tych samych przetworników pod te 2 piece.

Ale trzeba pamiętać że A6 to tylko i wyłącznie monoblock, o wyraźnie większej rezerwie prądowej, i tak jak jestem pewien że oba piece jakościowo są bardzo zbliżone do siebie , tak A6 jest bardziej uniwersalnym piecem w kwestii pozwalającym bezproblemowo napędzić większość Subów na rynku, natomiast w przypadku DLS A5 ja bym raczej więcej uwagi przyłożył podczas poszukiwania przetwornika który miał by napędzać. Myślę że A5 poradzi sobie oczywiście z ww Helixami, ale A6 da ten Fun i radochę gdy najdzie na to ochota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz pędzę P10W z mostka Sony XM-2100G i jak do tej pory to jest najlepsze granie na subie jakie miałem.

Jest wykop (w sensie SQL-owym oczywiście :) ) i zróżnicowanie.

 

Kanał mono A5 wg mnie nie daje rady P10W. Podobnie PG MS-275.

Ale już np. mostek z Heliksa P400 lub P200 jak najbardziej. MTX 2160 też dawał spokojnie mu radę.

Ten sub tak już chyba ma. Musi mieć przyłożone min. te 400W RMS.... inaczej nie chce mu się ruszać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...