Skocz do zawartości

Rejestracja auta z kierownica po prawej stronie


rubel123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeżdżą na czterech innych oponach

 

 

W angli jak i irlandi to standard i nie stanowi to zadnego problemu podczas badania technicznego

 

 

 

światel czasami nie włączają

 

Oni po prostu nie mają przepisu w kodeksie drogowym  który by nakazywał jazde na włączonych światłach a co nie jest zakazane to jest dozwolone

 

nawet w nocy

 

A z tym to juz przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


, światel czasami nie włączają nawet w nocy, itp.. Ale jedno wiem na pewno : jeżdżą bardzo przepisowo czasami nawet za bardzo i chyba to powoduje ze tych wypadków jest mniej niż w PL

 

potwierdzam co do świateł ale nie co do przepisów jazda w londynie to masakra zero zasad na drodze zmiany pasów bez kierunkowskazu, nie trzymanie pasa np na rondach, przejeżdzanie na czerwonym no norma minimum 3-4 auta na czerwonym i tak mogę wymieniać długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


zero zasad na drodze zmiany pasów bez kierunkowskazu, nie trzymanie pasa np na rondach, przejeżdzanie na czerwonym no norma minimum 3-4 auta na czerwonym i tak mogę wymieniać długo

 

Zazwyczaj to stare babcie zresztą które poza zabudowanym potrafią jechać 40km/h a w zabudowanym 80km/h 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie stare babcie własnie one to jeżdza z przepisami najczęściej to ciapaci,czarnuchy którzy ch.j wie gdzie prawko zdali ale o prawie ruchu drogowego to nie mają pojęcia.

 

p.s. zapomniałem dodać że notorycznie wjeżdzają w ulice pod prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

no i wkońcu dobra wiadomość można rejestrować auta z kierownicą po prawej stronie od dziś

Czyli ubezpieczać też...

 

Ciekawe jak kwoty ubezpieczeń :D

 

@Edit

Z ciekawości policzyłem u swojego ubezpieczyciela i jak zaznaczyłem, że samochód nie jest przystosowany do jazdy w ruchu prawostronnym to wpływu na wysokość składki nie miało żadnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli ubezpieczać też...



Ciekawe jak kwoty ubezpieczeń :D



@Edit

Z ciekawości policzyłem u swojego ubezpieczyciela i jak zaznaczyłem, że samochód nie jest przystosowany do jazdy w ruchu prawostronnym to wpływu na wysokość składki nie miało żadnego...

 

jak narazie tylko PZU sie wypowiedziało co do aut z kierą po prawej i powiedzieli że uebzpieczenie będzię o 50% wyższe czyli nie jest żle jak dla mnie np ja mam 2 auta w AVIVA i płacę od jednego 460pln na rok czyli nawet jak będzie o połowe droższe to i tak autem z UK wracam do PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzisiaj dzwoniłem do swojego ubezpieczyciela (AVIVA) zapytać ile ubezpieczenie za auto z kierownicą po prawej stronie przy 60% zniżkach jakie posiadam za auto którego szukam czyli Subaru Impreza powiedzieli mi od 600 do 800pln :) więc dla mnie mega super cena teraz pozostaje tylko znaleźć odpowiedni egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ponoć znowu biurokracja blokuje rejestrację RHD o coś takiego:

 

Pomimo wyroków Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości
w Luksemburgu jak też wyroków krajowych ( Naczelny Sąd Administracyjny, Wojewódzki Sąd Administracyjny, Samorządowe Kolegium Odwoławcze) a ostatnio rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 29 maja br. Wciąż biurokracja blokuje rejestrację pojazdów
z kierownicą po stronie prawej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Złom z UK niech jeździ w UK.

Bo chyba nie ch chcecie mi powiedzieć, że nagle chodzi tylko i wyłącznie o auta, których nie ma z kierownicą po lewej stronie jak np niektóre modele skyline?

 

Już widzę dorobkiewiczów jak przyjedzie 5ką albo A6 za pół ceny by wywołać gula na wiosce. :D

By za dwa tygodnie skończyć na czołówce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba nie ch chcecie mi powiedzieć, że nagle chodzi tylko i wyłącznie o auta, których nie ma z kierownicą po lewej stronie jak np niektóre modele skyline?

 

Nie truck mnie chodzi o to ze 10 lat jeżdże autem z kierą po prawej stronie i już się przyzwyczaiłem i w PL nie ma problemu dla mnie jak jeździ się z głową, poza tym auto które chce kupić (Subaru Impreza wrx) jest połowę tańsza niż w Polsce czy Niemczech. Rząd nie może zabronić bo już dopuścili więc kwestia tygodni jak będą musieli puścić rejestrację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Ale postaraj się zrozumieć urzędników (którzy zazwyczaj rozumem nie grzeszą, ale w tej kwestii mają chyba rację).

To co napisałem powyżej było trochę uszczypliwe, przepraszam, ale jak widać trafiłem w sedno.

Różnica cen kusi, zwłaszcza droższych, rzadszych modeli.

Zaczną jeździć M3, Subaru itp mocne auta w rękach młodych ludzi, bo dojrzały rzadko ma fazę na sportowy wóz a jak siedzi w UK to raczej na stałe i ma już tam zarejestrowane auto.

 

Dodajmy więc trzy opcje do siebie

1. Szybka mocna sportowa fura.

2. Średni stan, bo żadna tajemnica, że wyspiarze nie dbają o kilku/nastoletnie auta.

3.Młody człowiek, przy ograniczonej widoczności, który się uważa za wcielenie Hołka bo akurat leci na dupy na miasto.

 

=Dzwon jak nic.

 

Ty umiesz, Ty dojrzałeś, ale przepisy pozwolą wszystkim.

Mnie w sumie to rybka.

Nie mój cyrk, nie moje małpy.

Nie omieszkam jednak napisać w wątku "a nie mówiłem " jak w wiadomościach zaczną się pojawiać zdjęcia z konkretnych gongów w pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do akurat Subaru to dbają tutaj bardziej niz w PL bo jak nie dbasz o to auto to odrazu po kilku/kilkunastu latach to złom co słychać i widać odrazu. Urzędnicy już nie mają wpływu bo Unia nakazała jeśli tego nie zrobią urzednicy to Polska dostanie taka karę że się zesrają. Co do młodych to nie sądzę że ich będzie stać na kupno RHD bo są o połowę tańsze tutaj w UK ale jak handlarze zaczną sprowadzać to cena będzie jeszcze wyższa bo zarobic muszą. Co do wypadków to są cały czas i nie mniejszę dzwony niż będą jak zaczną rejestrować tylko o tych kolizjach, wypadkach nie mówi się tak jak będzie sie mowiło jak będzie wypadek z udziałem auta z kierą po prawej stronie. Ja czekam z niecierpliwością na wiadomości kiedy wkońcu będzie można rejestrować b narazie to czeski film nikt nic nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Złom z UK niech jeździ w UK.

Bo chyba nie ch chcecie mi powiedzieć, że nagle chodzi tylko i wyłącznie o auta, których nie ma z kierownicą po lewej stronie jak np niektóre modele skyline?

 

Już widzę dorobkiewiczów jak przyjedzie 5ką albo A6 za pół ceny by wywołać gula na wiosce. :D

By za dwa tygodnie skończyć na czołówce...

Trucku nie chce byc zly ale znajac dobrze parenascie osob w niemczech i majac rodzine z min. 6 cioma samochodami w De to Niemcy wcale nie odstaja Polaka w przegladach wszystko idzie zalatwic i to od reki wiec nie mow ze w UK jest złom....Jezdziles????Odp, Nie jezdziles.A ja wlasnie jezdzilem 2 lata w UK Autem i co do przegladu w porownaniu do De to zadna roznica nie jest  a ty myslisz ze DE to "Raj" a tak wcale nie jest...NAjpierw badz w danym kraju a pozniej mow co chcesz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili poruszylismy temat wysp, to, że się tam nie mieszka, nie znaczy, że nie zna się realiów, samoloty latają, odwiedza się czasem przyjaciół. ;-)

Z drugiej strony nie znam ani jednej stacji w DE, gdzie ktoś się podłoży przy przeglądzie, widać jakiś kamikadze, nawet robiąc od 3 lat przegląd auta w Polsce w "zaprzyjaźnionej " stacji, gdzie wcześniej wchodziłem z dowodem" O cześć Marcin, co słychać? Auto sprawne? No a jak! To daj dowód ",auto teraz jest przetrzepane i co najwyżej podaruja jakieś pierdoły typu przepalona żarówka w tablicy.

Więc nie wiem jakie masz doświadczenia ja mam zgoła inne i powoli jazda ulepami się kończy.

 

A co do UK to odkąd zobaczyłem w Irlandii na stacji jak farmer w nowej sce wsiada w uwalonych g... Kaloszach, a w bagażniku na welurach ma zdechłą owcę( na badania chłop jechał może czy cuś) to już nic mnie nie zdziwi i sorry ale wyspiarze podobnie jak Holendrzy i Belgowie to syfiarze w aucie.

Ale spierać się nie będę przyjmijmy więc, że angole to same od dziadka co płakał jak oddawał

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Już widzę dorobkiewiczów jak przyjedzie 5ką albo A6 za pół ceny by wywołać gula na wiosce.
By za dwa tygodnie skończyć na czołówce...

 

http://images.rapgenius.com/4047434c38050ead0506edea9f9f48d0.604x516x1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do złomu z uk to się nie do końca zgodzę z tobą trucku bo od kilku lat mieszkam i miałem kilka aut i żadnego nie mogę nazwać złomem . Z autami tak jak wszędzie zgadza się ze rolnik jedzie nowym q7 i ładuje owce do bagażnika :P brudny i śmierdzący ale to nie czyni auta złomem. Bo tutaj nie ma aut poskladanych z 3 bo wypadek auto ma kategorie i jedzie do kasacji nie ma cofania licznika . Złom sam wiesz ze można kupić wszędzie tak samo jak i w Polsce i dobrze wiesz co robią ze złomem handlarze. ...Nie mniej przyznaje racje ze miejsce Anglików jest w uk , co do wieku i całej reszty masz 100% racje :) pozdrawiam Za błędy przepraszam pisze z telefonu

Chyba ze masz na myśli o złom który jest 3x tańszy 5x bardziej zajechany i 4x wiecej przebiegu np.a6 czy 5 na pokaz za który ktoś zapłacił śmieszne peniadze bo o taki to tez nie trudno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt jest taki ze w UK jak sie chce to mozna bez problemu zrobic przegląd bez auta. I amatorów na to nie brakuje...

 

Dokładnie jak mówisz Ale w pl tak samo kolego.

Jeszcze jest taki fakt ze dobry samochód w uk kosztuje tyle samo co dobry w Polsce czy Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...