Skocz do zawartości

co zrobić z uciążliwym tweeterem w PB?


finchers
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki chlopaki ale co rada to w inną stronę

znow jakies nowe kabelki się pojawiły co 1 raz słyszę :) co prowadzicie sklepy ze tak polecacie :rotfl: ?

dochodzę do wniosku ze im wiecej czytam tym mniej wiem :wstyd:

 

niedługo to same kable drozej mnie wyjdą niz wzmak...i sie zastanawiam czy jest sens :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedługo to same kable drozej mnie wyjdą niz wzmak...i sie zastanawiam czy jest sens :)

 

Nie ma. Jedyne co jest ważne przy kablach RCA to podwójny ekran i dobre ułożenie w aucie z dala od instalacji. Czy końcówki będą złote czy platynowe, czy Nakamichi czy Dietz - jeden kit. W kablach głośnikowych to już w ogóle - przekrój żeby był dobry, i miedź OFC, bo się ładnie układa. W Praktikerach i innych takich Castoramach ten towar na metry za parę zł. Różnicy w dźwięku nie ma i nie będzie.

 

Jak ktoś uważa, że kable głośnikowe Dietz grają lepiej, to proponuję test. Niech przyjeżdża do mnie z tymi kablami, a ja będę miał tego samego przekroju z Praktikera. Podłączymy, zrobimy ślepy test. Jak usłyszy różnicę - wygrywa moją alpinkę 9874 I tak ją sprzedaję, więc nie ma różnicy. Jak nie usłyszy - daje mi swoje radio. Żeby było uczciwie :rotfl: Ktoś chętny postawić swoje radio na stwierdzenie o "grającyh kablach"? :wstyd:

 

Zresztą z kablami RCA tak samo. Mam Phonocary jakieś, które rok temu kosztowały 40 zł u Mattoma. W podwójnym ekranie. Stawiam radio na to, że grają tak samo, jak każde inne RCA każdej innej firmy. Są chętni sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą z kablami RCA tak samo. Mam Phonocary jakieś, które rok temu kosztowały 40 zł u Mattoma. W podwójnym ekranie. Stawiam radio na to, że grają tak samo, jak każde inne RCA każdej innej firmy. Są chętni sprawdzić?

 

Radio... Jaką grubą gotówkę na to stawiasz?

 

 

 

By usłyszeć różnice kabli trzeba mieć już instalacje z średniej półki bo jak podłączysz pod dalco/apharda/voicekraf nie usłyszysz 'nic' poza 'szumem' niczym z muszelki.

 

 

 

Po Twojej wypowiedzi zastanawiam się po co ludzie np. na CAS'ie opisują kable, sami je robią, wymieniają i opisują wrażenia... Kłamią że słyszą różnice? Czy po prostu Ty nie słyszysz różnicy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.W.W dzieki za wypowiedź... no i wlasnie o to mi chodzi....radzę się Was gdyz dluzej siedzicie w tym :)

i jak mają kable przewyższać cenę wzmaka...to juz sie powoli według mnie zaczyna robić chore :wstyd:

caly czas podkreslam ze mam budzetowy sprzet...i czy z tej budzetowki wycisne wiecej jak wsadze lepsze rca?!tez mi sie wlasnie cos wierzyc nie chciało...ale wolałem kogos doswiadczonego spytac :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

FUBU, przeczytaj jaki fragment wypowiedzi D.W.W zacytowałem, a na jaki rodzaj kabli jest temat 'KABLE KABLE KABLE ! :)'

 

[ Dodano: 2009-02-28, 15:26 ]

D.W.W dzieki za wypowiedź... no i wlasnie o to mi chodzi....radzę się Was gdyz dluzej siedzicie w tym :)

i jak mają kable przewyższać cenę wzmaka...to juz sie powoli według mnie zaczyna robić chore :)

caly czas podkreslam ze mam budzetowy sprzet...i czy z tej budzetowki wycisne wiecej jak wsadze lepsze rca?!tez mi sie wlasnie cos wierzyc nie chciało...ale wolałem kogos doswiadczonego spytac :wstyd:

 

Jeżeli masz ograniczony budżet to dietz itp mu marki dobrze się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, przeczytaj jaki fragment wypowiedzi D.W.W zacytowałem, a na jaki rodzaj kabli jest temat 'KABLE KABLE KABLE ! :) '

 

Zacytowales o kablach RCA natomiast artykul "KABLE KABLE KABLE" jest ogolnie o przewodach w tym o przewodach CHINCH czyli RCA Ja osobiscie uwazam ze nie nalezy popadac w histerie przy kupowaniu kabli :rotfl: Byle to nie byl Voicekraft ktory ma z gola inne parametry niz te na opakowaniu :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio... Jaką grubą gotówkę na to stawiasz?

 

No co. 500 kosztowało jak było nowe. Teraz 300. Mało?

 

By usłyszeć różnice kabli trzeba mieć już instalacje z średniej półki bo jak podłączysz pod dalco/apharda/voicekraf nie usłyszysz 'nic' poza 'szumem' niczym z muszelki.

 

Clarion 788 / Dimension RM-V41 / Dego PO 650 / MDS08 może być? To średnia półka czy jeszcze nie?

 

Po Twojej wypowiedzi zastanawiam się po co ludzie np. na CAS'ie opisują kable, sami je robią, wymieniają i opisują wrażenia... Kłamią że słyszą różnice?

 

Bo się pasjonują. I słusznie. Też bym stosował kable za 400 zł metr jakbym miał swoją firmę CA i robiłbym na niej forsę :) Bo są fajne i ładnie wyglądają. I są klasowe. I w ogóle do HE instalacji pasują odpowiednie kable. Bo, z tego samego powodu, z jakiego obszywa się skórą tapicerkę w aucie, robi się tuning. Bo im się podoba co robią. A że słyszą różnicę to nie widziałem, żeby ktoś mówił. Może przeoczyłem :rotfl:

 

Czy po prostu Ty nie słyszysz różnicy? :wstyd:

 

Możliwe. Dlatego i proponuję powyższy test. Jak ktoś usłyszy, a ja nie, to wygra radyjko, sprzeda go i będzie miał 300 PLN w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, przeczytaj jaki fragment wypowiedzi D.W.W zacytowałem, a na jaki rodzaj kabli jest temat 'KABLE KABLE KABLE ! :) '

 

Zacytowales o kablach RCA natomiast artykul "KABLE KABLE KABLE" jest ogolnie o przewodach w tym o przewodach CHINCH czyli RCA Ja osobiscie uwazam ze nie nalezy popadac w histerie przy kupowaniu kabli :rotfl: Byle to nie byl Voicekraft ktory ma z gola inne parametry niz te na opakowaniu :wstyd:

 

 

Artykuł jest o rca w HA, a dalsza część tematu sprowadza do przekroju przewodów.

 

 

No co. 500 kosztowało jak było nowe. Teraz 300. Mało?

Dla niektórych może być mało.

 

Clarion 788 / Dimension RM-V41 / Dego PO 650 / MDS08 może być? To średnia półka czy jeszcze nie?

Jak najbardziej średnia półka.

 

Bo się pasjonują. I słusznie. Też bym stosował kable za 400 zł metr jakbym miał swoją firmę CA i robiłbym na niej forsę :) Bo są fajne i ładnie wyglądają. I są klasowe. I w ogóle do HE instalacji pasują odpowiednie kable. Bo, z tego samego powodu, z jakiego obszywa się skórą tapicerkę w aucie, robi się tuning. Bo im się podoba co robią. A że słyszą różnicę to nie widziałem, żeby ktoś mówił. Może przeoczyłem :P

 

Bo są wytrzymałe, elastyczne, nie łapią zakłóceń w takim stopniu jak tańsze zamienniki?

Nikt tu nie pisał o przewodach za 400zł, tylko rozróżnia kabelek za 15zł a taki za ~70zł który Ci zapewni, że jak dwa razy podepniesz inny wzmak to nie rozwali Ci się wtyczka; lub będziesz przerzucał kabel po całym aucie by nie łapał zakłóceń.

 

 

Możliwe. Dlatego i proponuję powyższy test. Jak ktoś usłyszy, a ja nie, to wygra radyjko, sprzeda go i będzie miał 300 PLN w kieszeni :P

 

Na pewno znajdzie się jakaś osoba której będzie się nudziło i będzie miała ochotę Ci zaprezentować różnice, a później będzie sprzedawać alpinke. :P

 

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są wytrzymałe, elastyczne, nie łapią zakłóceń w takim stopniu jak tańsze zamienniki ... że jak dwa razy podepniesz inny wzmak to nie rozwali Ci się wtyczka; lub będziesz przerzucał kabel po całym aucie by nie łapał zakłóceń.

 

No widzisz, jak łagodnie "By usłyszeć różnice kabli" przekształciło się w elastyczność, wytrzymałość, rozwalanie się wtyczek :) Wojtas, ja przecież sie z tym zgadzam, nie ma się o co kłócić. Jedynie z czym się nie zgadzam, to z tym, że kable różnie brzmią. Wiadomo, że im droższe RCA, tym lepsze wykonanie, do pewnego momentu. W praktyce jednak kwota 50 zł za 5 metrowy kabel gwarantuje, że się nie rozwali, nie spali i nie stopi i będzie wystarczająco elastyczny, by go poprawnie ułożyć. I koniec. Powiem ci, jaki jest głowny punkt - główny punkt jest taki, żeby nie radzić początkującym kupowania kabli za parę stów z tego względu, ze zabrzmią lepiej. To bez odniesienia do kogokolwiek - po prostu bezosobowo.

 

Główna teza: jak kupisz kabel w podwójnym ekranie za 50 PLN, ułożysz go progiem z dala od instalacji w samochodzie - to będzie on spełniał swoją rolę tak samo, jak w tym samym miejscu położony kabel za 1500 PLN, z włókna węglowego modyfikowanego śliną krewetek, ze złoconymi końcówkami lutowanymi platyną. Każdego, kto w tę tezę wątpi zapraszam na w/w test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ze względów czysto praktycznych polecam zestaw macroma miałem pare kabelków w rece i uważam że w tej cenie za zestaw jest najlepszy. Na rca jest podwójny ekran, masywna metalowa końcówka i rozcięty rdzeń, o kablu zasilającym pisałem wczęśniej poprostu klasa. Firma mało znana, ale zacna a często o niej piszę bo przy cenie nieco wyższej od dietza jest od niego o klasę wyżej pod względem wykonania.

I nie jestem żadnym sprzedawcą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam PB S-6C podłączone pod MRV-F400 i mogę powiedzieć że napewno nie jest za ostro, wszystko wysterowałem na radyjku (ALPINE 9812RB)

ale najlepiej podłącz u siebie i sam się przekonasz.

Co do kabli to potwierdzę tylko zdanie kolegi D.W.W.

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odswieżam temat!

własnie jestem po instalce wzmaka :P

 

po uciazliwej zimie 2 tyg. temu wygłuszyłem furtki tasmą, a ostatnio dokoptowałem wzmaka do tych PB s6c

wszystko puscilem na kablach w zestawie dietza 20mm2

z kabelków jestem zadowolony gdyż nic nie świszczy i piszczy...

jak na 1 instalkę jestem zadowolony ze podołałem,

a to tez dzieki forum :)

 

ale teraz wrócę może do tematu....i opisu co usłyszałem...

może jestem jakis nazbyt wymagający czy "cóś"...ale jak pisali co po niektórzy kopara mi niestety nie opadła z wrazenia :)

głośniej jest.... faktycznie wiecej decybeli mogę z tego zestawu dB wycisnąć!

ale co do samego dzwieku: musiałem nizle zmniejszyć wysokie tony :zly: (skale na radiu kenwood mam od 1-8) to musiałem dać -5!!! zeby w miare posłuchac i piszczenia w uszach nie było :/

...nie wiem czy nie umiem wysterować??!! ale miał się pojawić jakiś bas("pod wzmakiem i wygłuszonymi drzwiami wreszcie będziesz zadowolony")

a tu głośniej jest fakt :P ale basu jak nie ma tak nie było :/ także odradzam wszystkim budżetowe PB!bo to lipa jak dla mnie totalna!

zeby u kumpla bez wzmaka w ibizie lepiej fabryczne glosniczki zeszły niz te moje pb POD WZMAKIEM TO MOWI SAMO ZA SIEBIE!

 

mam wrazenie rowniez ze na samym kenwoodzie mimo ze ciszej odczuwałem większą radoche ze słuchania muzyki!

byylo jakos krystalicznie!czysto!...mimo ze nie za glosno dawalo wieksza frajde...teraz to jedynie "nawet ciska po uszach"---->glownie te tweetery :/

 

jak najlepiej wysterowac to wszystko?na radiu dac 3/4 mocy i gainem krecic az zaczną sie przestery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze ma być zlocik forumowiczów w Zabrzu!chetnie bym sie wybral ale pewnie nie dojadę bo bym porownał jakby ktoś miał te PB...

bądz sami byscie ocenili czy to tk ma grac...bo moze za duzo od nich wymagam(ale tak to jest jak sie slyszalo fabryczne instalacje---->nowa Ibiza i 4 letni Scenic bija na glowę te glosniki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez bym byl za tym, zebys podjechal :rotfl: Ja mam PB tyle, ze ES.. Troche wyzsze.. Ale mysle, ze cos poknociles :zdziwko: U mnie jest basu dosc.. U kumpla pod L 6C pod Crunchem tez bylo milo.. S nigdy niestety nie slyszalem.. Przyjedz i wtedy bedzie wszystko jasne :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...