Skocz do zawartości

Problem a aktywnym subwooferem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nadzieję, że znajdę chętnego do pomocy  :) Mam mały (?) problem: otóż zakupiłem ostatnio subwoofer aktywny Voice Kraft VK 601 (nie jest to rewelacja, ale budżet lichy), pociągnąłem kable jak należy (przynajmniej mam taką nadzieję), a basu nic a nic. Dioda zasilania świeci się po załączeniu radia, więc REM w porządku. Jedyne co się wydobywa to dźwięk z tweetera na subwooferze w momencie kiedy przełączę na nim na 40/200Hz, kiedy jest full/bass nic nie słychać. Moje radio to Alpine IDA X001. Czy mógłby ktoś pomóc. Jak będzie potrzeba to wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze jestesmy wrozkami ? Jak masz sygnal doprowadzony z radia do suba?

Kablami RCA podłączonymi do wyjść z radia na sub

Kablami RCA podłączonymi do wyjść z radia na sub

To tył radia:

http://www.crutchfield.com.edgesuite.net/pix.crutchfield.com/ImageHandler/fixedscale/400/300/products/2008/500/x500iDAX001-B_dg.jpeg

 

a to sub:

http://ferrosound.net/environment/cache/images/300_300_productGfx_6d8eb3dc9ff7c2eceaa62c8f846eccf5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio i ta "tuba" maja instrukcje obslugi i montazowe i jesli wszystko podpiales poprawnie to albo tuba albo radio jest uszkodzone . Podlacz zamiast radia np. telefon i powinienes od razu dojsc co padlo.

Podłączyłem telefon jack`iem i nadal gra tylko tweeter, bez względu na ustawienie przełącznika 40/200:full/bass. Wygląda na to że głośnik basowy padł lub kable się odłączyły (będę musiał zajrzeć do środka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tweetera na subwooferze

Aż musiałem sprawdzić  :rotfl:

 

 

Tył wygląda tak?

http://rtv-hurt-detal.pl/product/image/627/C-fakepath-tuba-vk-610-2.jpg

 

Jeśli dioda zasilania się świeci, to zasilanie chyba dobrze podłączyłeś, RCA chyba nie się źle podłączyć. Jeśli przy rozsądnym VOLUME w żadnej z pozycji

 przełącznika CROSSOVER i pokręła LPF (im więcej Hz, tym prędzej coś powinieneś usłyszeć) nie ma basu, a gra tweeter, to chyba coś nie tak z tą tubą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż musiałem sprawdzić  :rotfl:

 

 

Tył wygląda tak?

http://rtv-hurt-detal.pl/product/image/627/C-fakepath-tuba-vk-610-2.jpg

 

Jeśli dioda zasilania się świeci, to zasilanie chyba dobrze podłączyłeś, RCA chyba nie się źle podłączyć. Jeśli przy rozsądnym VOLUME w żadnej z pozycji

 przełącznika CROSSOVER i pokręła LPF (im więcej Hz, tym prędzej coś powinieneś usłyszeć) nie ma basu, a gra tweeter, to chyba coś nie tak z tą tubą.

Właśnie tak to wygląda, a co z masą ? To jedyne połączenie, którego nie jestem na 100% pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w tubie jest glosnik podlaczony ..  Do czego masz mase podlączone ?  Polaryzacja jest poprawnie podlaczona ? albo spróbuj  odwrotnie podlaczyc i czy tam jest bezpiecznik ? bo nie widac jak jest to zobacz czy nie na wykonczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może sprawdzisz,zamiast pisać.

Właśnie idę. Myślałem, że znajdę pomoc a nie docinki odnośnie sprzętu. Każdy ma to na co go stać, jeżdżę 17-to letnim autem, więc nie włożę  sprzętu za nie wiadomo ile. Sam mój IDA X001 jest wystarczający, a ja po prostu chciałem poeksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w tubie jest glosnik podlaczony ..  Do czego masz mase podlączone ?  Polaryzacja jest poprawnie podlaczona ? albo spróbuj  odwrotnie podlaczyc i czy tam jest bezpiecznik ? bo nie widac jak jest to zobacz czy nie na wykonczeniu

Masa bardzo blisko do karoserii (śruba w schowku apteczki obok klosza tylnej lampy). Idę zerknąć do środka. ZW

Widzę jednak, że są jeszcze ludzie bezinteresowni. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...