Skocz do zawartości

Nietypowe zakłócenia/sianie w Ford Focus MK1


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przeczytałem już poradnik odnośnie usuwania zakłóceń http://www.strefacaraudio.pl/topic/11020-zak%C5%82%C3%B3cenia-%C5%9Bwist-silnika-szumy-w-g%C5%82o%C5%9Bnikach-poradnik/,

ale mój przypadek jest nieco inny, ale najpierw napisze, jaki mam sprzęt:

Alpine CDA9887r

PowerBass 2Xl-60C

Rockford Fosgate P400-4

Rockford Fosgate P1-S4-8

Hollywood Energetics.

Jak wynika z opisu, wzmacniacz ciągnie przód i suba, radio, jako jednostka sterująca. Mój problem polega na tym, iż, jak wyjmę z wzmacniacza 1 pare chinche, np przody, to sub gra ok, ale przód łapie zakłócenia i analogicznie odwrotna sytuacja. Gdy 4 kable są wpięte, gra ok, oraz w przypadku gdy nie ma żadnego chinche wpiętego, też cisza, zero szumów. Plus mam z akumulatora, natomiast, masę z karoserii w bagażniku. Kable prądowe puszczone w progu od strony kierowcy, natomiast sygnałówki po stronie pasażera. Dodatkowo, w tym samym miejscu idą kable zasilające do głośników w drzwiach. Pytanie, co z tym fantem zrobić? Czy to tak może zostać? Chciałem jechać, na kalibrację radia, ale boje się, że wydam 150zł, a może wyjść jakiś błąd podczas kalibracji. Bardzo bym prosił o pomoc. Z góry dziękuje.

p.s sprawdzałem masę w radiu multimetrem, wszystko jest ok, masa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak wynika z opisu, wzmacniacz ciągnie przód i suba, radio, jako jednostka sterująca. Mój problem polega na tym, iż, jak wyjmę z wzmacniacza 1 pare chinche, np przody, to sub gra ok, ale przód łapie zakłócenia i analogicznie odwrotna sytuacja. Gdy 4 kable są wpięte, gra ok, oraz w przypadku gdy nie ma żadnego chinche wpiętego, też cisza, zero szumów.

To na czym polega problem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na czym polega problem :?:

Cześć, jak napisałem, w przypadku kiedy mam wpięty sam przód to sub ma sianie i odwrotnie. Ale jak wpięte jest wszystko na raz jest ok. Tak samo się tyczy jeśli wyłączę suba w radiu, wszystko jest ok. Moje pytanie, czy tak może być i czy mams obie zaprzątać tym głowę?? czy zostawić to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piszą tu, że te sygnałówki hollywooda strasznie zbierają zakłócenia. Mam inne z nim tylko pojedyncze doświadczenie, a mianowicie przewód ten podłączony jest pod radio z wyjściem 2V, idzie prawym progiem do bagażnika i następnie do starego wzmacniacza z 2V gain (który i tak jest trochę podkręcony, bo system grał zbyt cicho na FM) po drugiej stronie bagażnika, wcześniej krzyżując się z jego + i - zasilania. Może po prostu mam szczęście.

 

Pokombinowałbym z masą. Puściłbym masę z innego punktu do wzmacniacza lub ją zdublował, to samo z radiem, sprawdził masę od akumulatora do silnika/karoserii itp.

Faktem jest, że w tym w/w aucie, ze względu na podłączenie radia do instalacji elektrycznej seryjnego radia, zapobiegawczo puściłem razem z Remote przewód łączący masę radia z masą wzmacniacza i zakłóceń brak, mimo że jest to Clarion z tej samej serii, co cz702, który sam z siebie siał  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia, strata kasy. To samo możesz zrobić samemu słuchając i klikając, a nawet lepiej.

Własnie nie, czytałem parę opinii na forum i jest to warte tych pieniędzy. W trakcie kalibracji, nie wypina się suba ani frontów więc teoretycznie nic nie powinno się stać. Ale chciałem zasięgnąć waszej opinii. A czy może to być wina masy podpiętej pod karoserię a nie pod akumulator? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Własnie nie, czytałem parę opinii na forum i jest to warte tych pieniędzy.

GDZIE!?

 

 

 

 


A czy może to być wina masy podpiętej pod karoserię a nie pod akumulator? 

 

 

 

 


Pokombinowałbym z masą. Puściłbym masę z innego punktu do wzmacniacza lub ją zdublował, to samo z radiem, sprawdził masę od akumulatora do silnika/karoserii itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...