Skocz do zawartości

Wyciąganie RCA z radia fabrycznego AR156


matm115
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w autko radio Blaupunkt Travelpilot rns4, chciałbym wyciągnąć z niego RCA, nawet mam jakiś taki schemacik dziwny z opisem http://ford-board.de/index.php?page=Thread&threadID=47524 , czy ktoś mógłby stwierdzić czy jest poprawny? i czy to radio nie ma filtrów jakiś przed wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Aż tak to nie szalej :wink:

Dokładnie - te przejściówki oferowane na rynku są marnej  jakości - lepiej wyciągnąc bezpośrednio z radia. Pomijam tu opłacalność. Jeśli już uprzesz sie jednak przy fabrycznej jednostce stosujac przedłuzkę mini iso - zmień chociaż same czincze na lepszej jakości bo te oferowane po prostu sa na maksa szitowe i lubia nie stykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy czytamy :wink: ale nawet jeśli ma wyprowadzone juz to nie zmienia nic,  to samo było u mnie i własnie dokupiona przejściówka mini ISO miała czincze marnej jakości - problem leżał ponadto w luźnych pinach w samej kostce a jeszcze wiekszy w marnej jakosci czinczach - na wertepach z czasem po prostu przerywało. Wlutowanie sie bezpośrednio kablem bez pośrednika typu kostka i zamontowanie porządniejszych czinczy wyeliminuje problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


krisman, dnia 18 Cze 2014 - 12:47, napisał:

wiec o jakość nie ma się co martwić
Aż tak to nie szalej

 

Oczywiscie nie bierzemy tu pod uwage jakosci dzwieku oferowanej przez ta konkretna jednostke, a jedynie rozwiazanie sprawy podlaczenia wzmacniaczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak jakość sygnału wyciągniętego bezpośrednio z przed wzmacniacza w radyjku będzie lepsza niż z tych wtyków mini iso nawet przy dobrym ekranowaniu itd ? jeśli to niezbyt skomplikowane to można się o to pokusić :) koszt tego też chyba taki sam, czyli dobre chinche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak jakość sygnału wyciągniętego bezpośrednio z przed wzmacniacza w radyjku będzie lepsza niż z tych wtyków mini iso nawet przy dobrym ekranowaniu itd ? jeśli to niezbyt skomplikowane to można się o to pokusić :) koszt tego też chyba taki sam, czyli dobre chinche

 

Nie, w mini-iso już masz wyjście z preampa. Sam sygnał się nie zmieni jeśli się wlutujesz przed kostke.

 

Kolegom chodzi tylko i wyłącznie o jakość wykonania kostek dostępnych na rynku. 

Chociaż ja tego nie potwierdzam. Nigdy z tego typu kostkami problemów nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie wybierasz najtańszej oferty z Allegra , w używce :wink2:

 

Fakt, nie na allegro takie kostki kupuję.

 

Ale jak chcą sobie komplikować życie to droga wolna - taka już specjalność naszego narodu.

 

Lepiej bez sensu rozbebeszyć radio niz wydać na kostke 30zł zamiast 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Niestety coraz częściej oglądam instalacje z zupełnie irracjonalnym udziałem kosztów na poszczególne komponenty w zestawieniu z efektem tych działań .

 

To jest po to, żeby na pierwszy rzut oka było widać, że gra  :wink: Odsłuch to już tylko formalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...