Skocz do zawartości

Clarion DXZ958RMC


szolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada tego Clarion. Bo mam problem z ustawieniem tego radia w swoim aucie nie mogę go dostroic może ktoś posiada jakąś instrukcje czy coś podobnego. Przód głośniki PHD + wzmak Pioneer GMX922. Sub 2x helix + 2x wzmak westcoast, samochód audi a3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak przy jednym ustawieniu słychać nadmiar średnich tonów przy kolejnym nadmiar wysokich. Nie mogę znaleść ustawień tak aby wysokie i średnie tony się zgrywały. Jest tam kilka opcji ustawień takich jak ''sedna'' mini van'' i żadna nich nie daje satysfakcji. Jest też opcja user ale nie wiem czy można tak jakoś do pod menu wejść i ustawić dla siebie. (nie czytałem instrukcji, radio mam trzy dni) i chciałem się dowiedzieć czy ktoś posiadał to radio jakie miał ustawienia na nim, bo może akurat uda się uzyskać efekt chodź trochę zadowalający.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Instrukcja LINK

2. Objawy które opisujesz poprawiałbym na eq, a jest tam on dość rozbudowany także najpierw przestudiowanie instrukcji przed tobą.

3. Masz radio typowo do aktywki, jeśli dalej nie będzie Ci się podobało jak to gra to może pójść w tę stronę? :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamul moim zdaniem nie masz racji, bo efekt psują prawdopodobnie ulepszacze, jak już Powałka wspomniał. Zabawa niedoświadczonego słuchacza z EQ kojarzy mi się wyłącznie z uśmiechem dyskotekowym.

Jeśli chodzi o aktywkę to j.w. plus dodatkowe koszty i zabawa w przesiadkę z 2 na 4 kanały. Aktywka lekiem na wszystko? Nawet nie wiadomo jaki to model tych PHD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zacznij od reseta :)

 

dokładnie, pamiętam jak jeden z userów odkupił ode mnie moje byłe 958, stwierdził że coś z radiem jest nie tak, a mówiłem mu co by zrobił reset, bo grałem na dziwnych ustawieniach :D

Zrobił - pomogło :D Dostroił sobie potem jak chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zrobilem tak jak polecaliscie.

1. Reset radia.

2. Lektura manuala.

 

Najlepsza opcja to drugi wzmak na woffery albo gwizdki. Wiec wybrałem opcje na 3 drogi lecz PHD zostalo wpięte w RCA pod midy i po długich ustawieniach udalo sie mi uzyskac efekt na 90% satysfakcjonujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz w okolicy kogoś ogarniętego kto Ci to ogarnie , bo popełniasz cały czas podstawowe błędy . Rzuciłeś się na wysoką półkę i troszkę Cię to przerosło . Na spokojnie zobacz czy możesz podjechać na jakiegoś spota , a na pewno ktoś z forum Ci pomoże to ogarnąć ;)


ps. Ustaw na 2 way na rca na mid i ustaw tylko hpf na woofery i lpf na suba nic więcej nie ruszaj , daj znać jak gra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...