Skocz do zawartości

Prośba o klasyfikację starszych sub'ów Rockforda


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych kolegów.

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem nabycia któregoś ze starszych Rockfordów ale niestety poza T1 nie miałem okazji słuchać żadnego innego. Ostatnimi czasy często pojawiają się przeróżne modele na portalach aukcyjnych i stąd moje zakłopotanie. Co prawda do większości można znaleźć T/S'y ale wykres na monitorze to dla mnie za "suche" fakty...wolę się wesprzeć czyjąś opinią po odsłuchu.

 

Tu pojawia się moja prośba do osób, które miały z nimi do czynienia, o krótką charakterystykę lub różnice w graniu bo jest tego sporo i sam już nie wiem na co się decydować...

Interesują mnie zarówno Punch jak i Power...takie serie jak HE, HE2, HX, HX2 itp. i bardziej 12" niż 10". 

 

Przykładowo (poniższa treść jest wymyślona):

 

Power HX2 RFR3112 - dużo mocy, zejście do Hadesu i jeszcze niżej, lubi wentylowane budy około 50 litrów, sprawdza się w różnych gatunkach muzycznych, w miarę precyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy najbliższym spotkaniu na spocie w Gd moge udostępnić swojego Puncha RFD2212 HX2 jeśli będziesz chętny. Co do samego subka to w BR schodzi na prawdę nisko i nie gubi się w szybszych kawałkach za to w zamkniętej jak dla mnie bardzo szybki z przyzwoitym zejściem do normalnego słuchania jak najbardziej się nadaje. Jedyna wadą jest to że 600RMS za bardzo go nie robi i pochłonie znacznie więcej i gra także dużo przyjemniej. Po podaniu mu prawie 1,5kw przy 2ohm w zamkniętej budzie zbierałem szczękę z podłogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


1,2 kW przy jednym łomie

 

Wzmak wzmakowi nierówny. To jakaś tajemnica co to za wzmacniacz?

 

 

Zamiast opisywać i robić syf przez 18 stron, może Ty sprecyzuj jakie masz wymagania, bo z tego co widzę to sam nie wiesz czego chcesz. Między HE, a RFR3112 jest spora przepaść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie chciałbym wiedzieć na czym ta różnica polega :-) Oczywiście chodzi mi o profil grania a nie kwestię mocy ;-)

Wzmak to Opus 500.1 po lekkim tuningu u Passata.

Co do moich oczekiwań to zgadzam się że sam nie do końca wiem czego chce :-) Ma być tłusto,ma być w miarę precyzyjnie,ma być muzykalnie i dynamicznie :-) 140db+ No i najlepiej za pół darmo ;-)

Wiem że ciężko będzie znaleźć na tyle uniwersalny głośnik w budżecie do 600zł dlatego myślę nad kompromisem i stąd pomysł aby poznać wady i zalety tych głośników :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z zdaniem, że różnica między Power a punch w HX2 nie jest aż tak duża aby płacić za powera 2 razy więcej. Chyba, że ktoś ma okazję albo coś. Fakt mocowo Power pewnie połknie jeszcze więcej mocy ale jak dla mnie Punch HX2 jest wystarczający w zupełności jeśli chodzi o jego możliwości pochłaniania prądu :D Dla tego zaproponowałem aby go posłuchać u Ciebie w aucie to sam stwierdzisz czy Ci pasuje czy też nie :) Ja swojego za 300zł kupiłem nigdy nie był naprawiany itp więc da się wyczaić je w dobrej kasie. Dylemat mam tylko czy BR czy zamknięta ale to już na inny temat bo na VW manie muszę zrobić skrzynkę pod db aby coś wyszarpać także jak ktoś sie bawił tym głośnikiem w DB to chętnie przyjmę wszelkie info :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem rfr1415, teraz mam rfr2210. To sa suby jeszcze z tej starej serii z papierowa membrana. Co do 15 dostawala kilowata i chciala wiecej. Jak na swoj rozmiar byl szybki i mial mocarne zejscie, niestety przepadl:/ Jesli chodzi o Rfr2210 to jest to sub bardzo podobny do hx2, widac to nawet po parametrach Ts, w br gra bardziej miesiscie niz kopliwie. Zejście tez na poziomie. To suby nadajace sie jednoczesnie do SQ i potrafiace narobic zamieszania. Generalnie bardzo uniwersalne glosniki. Wedlug mnie te z papierowa membrana graja przyjemniej, ale to juz kwestia gustu;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po mału klaruje mi się obraz co do HX'ów. Ciekawi mnie nadal seria HE i te jeszcze starsze, papierowe grajki. Domyślam się że HE to niższa seria ale jak to się ma w rzeczywistości i odsłuchach? Dopuszczam też opcję dwóch tańszych i mocowo słabszych przetworników. Grunt żeby nie były to nudne tłuczki ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...