Skocz do zawartości

Solidny dół do 300zł - Co wybrać aby skrzynia nie była bardzo duża?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Panowie chciałbym przedstawić sprawę krótko i na temat.
Szukam głośnika do 300zł.
Chciałbym uzyskać potężny dół, a muzyki której słuchaj to głównie H-H, RAP.
 
Rozglądałem się pomiędzy głośnikiem KRUGER MATZ KM380T11 15" oraz Boschmann VT-12KRL.
Jeżdzę Fiatek Bravo I więc bagażnika za dużego nie mam, słyszałem jak radzi sobie Kruger i byłęm naprawdę zaskoczony aczkolwiek przeraża mnie litraż skrzyni która jest naprawdę ogromna. Chciałbym miec jednak jakiś bagażnik.
Czy wypowie się ktoś na temat tego drugiego głośnika firmy Boschmann? Wygląda solidnie, oglądalem go na zywo (nie słyszałem) i jaką skrzynie mniej więcej potrzebował by ten głośnik.
Czy pod tego Krugera można sklepić coś mniejszego? Podejrzewam że nie będzie tego efektu o ktory mi chodzi... Mocny i solidny dół. 
jestem w stanie poświęćić pół bagażnika :)) Może doradzicie jednak coś innego?
Dodam iż nie chcę jeździć po mieście z otwartymi szybami czy jeździć na jakie kolwiek zawody dlatego głośnik dla 300zł z pewnością spełni moje wymagania, pytanie tylko w co zainwestowac te pieniądze aby cena była adekwatna do jakości.
 
Z góry dziękuje za zainteresowanie.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Rozglądałem się pomiędzy głośnikiem KRUGER MATZ KM380T11 15" oraz Boschmann VT-12KRL.

Co do tematu - jak małą skrzynia Cię interesuje. Określ się w litrach, bo dla jednego mało to 8-10L, a dla drugiego 25.

skoro rozglada sie za 12-15" to raczej zle trafiles ;)

 

mysle ze standardowe 50 litrow na 12" w zupelnosci wystarczy

 

niestety musisz sie okreslic ze wzmacniaczem. albo podaj model jaki masz/chcesz kupic, albo podaj na niego budzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe w bravo faktycznie bagażnika za wiele nie ma zeby miescic tam 15cali I jeździć na zakupy dodatkowo. Ale na solidna 12 do tego robiąc powiedzmy troszkę nie standardowych kształtów skrzynie spokojnie miejsca wystarczy. Pamiętaj ze sam sub to jedno ale ważniejsze jest zasilanie i wzmacniacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to lanzar htg257 nie jest to jakaś wysoka półką, w zeszłym roku kupiłem używkę za 300zł i z tego co mi wiadomo można go zapiać na 2 ohmy 2x 650W RMS. Czy to prawda to nie wiem. Na przod mam wzmacniacz Terminator 700W filtrowany na obu wyjściach ( hmmm kupiony juz jakis czas temu chyba za 120zł  ) w drzwi wchodzą HSK165 wraz z dystansami MDF ale czekam chwilowo na wygłuszenie, powinno już jutro dojść. 

 

Rozumiem w takim razie żeby odpuścić sobie 15"? wiadomo wszystko w w miarę zdrowego rozsądku bagażnik być musi.

W takim razie czego szukać? Aktualnie w samochodzie audio jest na poziomie 0! W bagażniku Blaupunkt GTT1200 (Tuba) pod wzmakiem lanzara, drzwi prosto pod radio ( nie podłączałem pod wzmacniacz bo nie było sensu) Ostatnio natchnęło mnie aby coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a głośnik ma 300W RMS, aczkolwiek jest dwucewkowy, nie wiem co to oznacza że podłączam do niego dwa kanały? W sumie mało istotne, głósnie rozchodzi się o wymiar skrzyni :( Sam nie wiem co robić :( Na temat tego buszmena poczytałem troche kiepskich opinii.

 

Panowie, jeżeli zgodnie z zasadami Car audio dało by się zrobić skrzynię która mogła by mieć tylną jej część pod kątem (dolegała do oparcia) to udało by mi się zrobić skrzynie 120L wykorzystując tylko pół bagażnika ! :) Biorę aparat robię zdjęcia i zailustruję wam o co dokładnie mi chodzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie pasuje Ci bo ...Twoich trzech literek zabraklo?

 

Podaj wlasna propozycje 2 mocnych 12" glosnikow w skrzyniach (obitych z terminalami itd) i z gwarancja ...aaa i jesli napiszesz STX to od razu mowie ze kolesie z tej "rodzimej polskiej" firemki ostatnio wpadli na genialny pomysl i kazdy uszkodzony glosnik odsylaja z adnotacja "brak filtra subsonicznego" ...ale to pewnie juz wiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukanie cewki o magnes to nie wina glosnika a nie rozsadnego uzycia przez użytkownika.

Jesli zribisz 120l to jak najbardziej i na 15masz miejsca. Pozostala kwestia to to ze nie masz chyba czym go pedzic no chyba ze będzie to badziew lanzara serii max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W zeszłym miesiącu był HSK, w tym trochę mniejsza suma do wydania bedzie ten Kruger, w przyszlym lepszy piec, powiedzmy 400-500zł znajdzie się jakaś ciekawa używka?

 

To po co pytasz jak potem kupujesz piździnga w przebraniu ...teraz znów mamy podawać propozycje , a Ty znów jakiś swój wynalazek kupisz ? 

 

Wzmacniacz za 400-500 ...tematów w diabły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nowy wątek, gdyż ten gdzie chciałem się dopisać jest zamknięty. ( Solidny dół do 300zł - Co wybrać aby skrzynia nie była bardzo duża )

W tej chwili funkcjonują dwa sposoby podawania mocy przez producentów -pierwszy- rzeczywisty, zgodny z CEA-2006 i drugi - producent podaje to co klient chce kupić. Chce kupić setki WAT - a proszę, papier wszystko przyjmie. I to nie chodzi o jakieś oszukiwanie klientów - jak nie podamy normy to można napisać wszystko. Sytuacja wydaje się być wymuszona przez klientów, bo kupują 2x500W RMS, ale nie kupią 2x50W.

Po prostu.... the power ratings are exaggerated as a marketing tool to make the products more attractive to cheap markets…

Więc z tymi mocami  to spokojnie. Ja osobiście sprawdzam bezpieczniki, np 2x200W RMS powinno mieć 80A bezpiecznik (  Rockford T600-2 RMS@4Ohm CEA-2006 ) No ale to dobry wzmacniacz z dużym zapasem. Europejskie standardy to mniej więcej 50A na 2x100W RMSu. I to jest w miarę OK.

Drugi sposób podawania mocy to na przykład:

Moc sinusoidalna RMS 4 Omy: 2x70W / 1x200 W - bezpiecznik 20A (nie podaję modelu bo to nie o to chodzi)

Przywołany w zamkniętym temacie HTG257 to dobry wzmacniacz z bezpiecznikiem 40A.

Co ciekawe OPTI500X2 Lanzara - 2x500W RMS@4Ohm ma....4x40A.
 

Odnośnie porównania wzmacniaczy nowych ( które są bardzo źle oceniane przez forumowiczów ) i używanych ( na pytanie o wzmacniacz jest zwykle jedna odpowiedź - kup używkę !)

Proszę zwrócić uwagę, że porównujecie nowe i używane wzmacniacze w podobnych cenach - jasne, że za 300 złotych do dostania jest NOWY bardzo entry-levelowy wzmacniacz z mocą typu drugiego, natomiast używany za 300 zł to model, który 5-10 lat temu kosztował 1500-2000 na przykład. Porównajcie go zatem z modelem, który dziś kosztuje 1500-2000. Natomiast nie uważam, żeby wszystkie nowe wzmacniacze obecnie produkowane były nic nie warte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...