Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jeden problem rozwiązany teraz czas uporać się z drugim  :super: 
- Samochód: Megane II 5D HB
- Jednostka sterująca: Pioneer DEH-80PRS
- Subwoofer: Rainbow DL-S12 (30cm, 1x4ohm, 300W RMS, 600W MAX) w obudowie wentylowanej Cyclone ESW.
- Wzmacniacz: Rainbow iPaul 4.300 4x90RMS
- Okablowanie: AIV

Zbliża się czas na wsadzenia czegoś na przód + wygłuszenie drzwi. Zastanawiałem się nad takim zestawem: Rainbow SL-C6.2. (4ohm, 100W RMS, 150W MAX). I teraz mam problem bo wzmacniacz, który już jest miał napędzać sub i zestaw przedni ale... coś mi się wydaje, że wzmak troszkę nie nadąża i brakuje mu mocy do napędzenia suba więc zamysł jest taki aby użyć go do napędzenia przodu (na każdy głośnik z osobna) i dokupić jaki mono do zasilenia samego suba, tylko za bardzo nie wiem co wybrać i Was proszę o pomoc. 
Na głośniki chcę przeznaczyć +/- 1000zł, na wzmacniacz hmmmm myślę, że te 1500zł to max, do tego pewnie trzeba będzie jakiś kondensator wrzucić (nie jestm zbytnio oblatany w audio także bez kpin proszę  :kijemgo: ).
Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia, w tylnych drzwiach też siedzą głośniki a w przednich pierwotnie są 13cm, żeby wsadzić 16cm trzeba od nowa budować panele drzwiowe co niesie za sobą dodatkowy koszt. Czy lepiej do przednich wpitolić 13cm i to co miał bym zapłacić za przebudowę ulokować w lepsze głośniki (10cm) + wygłuszenie tylnych drzwi, czy skupić się na systemie przednim?
Czekam na propozycję wzmacniacza, głośników jak i samej kwestii budowy systemu. Piszcie jak to zrobić i co zrobić  :wink: Każda pomoc czy sugestia mile widziana  :ok: 
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


skupić się na systemie przednim?

Dokładnie

 

 


Czekam na propozycję wzmacniacza, głośników jak i samej kwestii budowy systemu.

Przede wszystkim wygłusz dobrze przednie drzwi, aby głośniki miały dobre warunki do pracy. Poczytaj na forum co i jak, bo jest mase informacji na ten temat. 

 

 


Czy lepiej do przednich wpitolić 13cm

Ja bym się jednak decydował na 16cm, obadaj temat jak dużo zachodu, aby to zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały projekt będzie realizowała pewna firma car-audio ja nie mam do tego smykałki oraz czasu. panele z MDF'u pod woofery oraz nowe panele pod soprany +  wygłuszenie drzwi.
Teraz co dalej z komponentami, polecacie jakiś inny zestaw czy ten Rainbow będzie ok? Co ze wzmacniaczem - zainwestować w mono czy zostać przy tym co mam i napędzić nim sub oraz głośniki? Dodam, że zależy mi na jakości dźwięku, nie chcę robić dyskoteki z auta, dźwięk ma być wewnątrz a nie łupanina aż auto skacze. Choć moim skromnym zdaniem wzmacniacz troszkę nie nadąża za subem to ogólnie jestem z niego zadowolony ( z subwoofer) na zewnątrz nie ma wiochy a w aucie słuchać ładny i dość czysty i niski bas i chciał bym aby tak pozostało  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Cały projekt będzie realizowała pewna firma car-audio

 

Dlaczego nie zdasz się na ich doświadczenie? 

 

 

 


wzmacniacz troszkę nie nadąża za subem

 

To już kompletnie nie trzyma się kupy ... chyba raczej ten wzmacniacz sobie nie radzi z 12" membraną  i tu znów może być dobrym pomysłem żeby :

 

 

 


użyć go do napędzenia przodu (na każdy głośnik z osobna) i dokupić jaki mono do zasilenia samego suba

 

 

Co do zestawu przedniego, to widzę pęd ku jednej firmie ale u nas na forum raczej mało popularnej i z opiniami będzie chyba problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej samie klasie cenowej masz zestaw u-Dimension ProZ Comp 6. Mam go w swoim aucie (Passerati) i gra to naprawdę dobrze. Nie mam może porówniania do innych zestawów, ale w porównaniu z Bose Audi to jest klasa wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten instalator zaproponował mi sprzęt Rainbow'a ale czego by nie zasięgnąć info od innych ;) Ja nie mam ukierunkowania na jedną firmę po prostu tak się złożyło.
A jaki mono piecyk byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...