Skocz do zawartości

Nigeryjski wałek - naciągacze !!


szakal6661
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, parę dni temu wystawiłem ta tablicy lapciaka, wczoraj dostałem maila po angielsku że koleś jest zainteresowany i chce szybko dobić targu :) Pierw mała negocjacja ceny, przez chwile myślałem ze to nasi bliscy sąsiedzi.... Po chwili dostałem maila ze to dla klienta w Nigerii i daje mi 1000zł więcej aby było na wysyłkę :) Wrzuciłem temat w google i wyskoczyło że to znany wałek, płatność PayPal dostajesz lipne potwierdzenie przelewu, wysyłasz przedmiot i masz pecha:P

Tak wiec ostrzegam jeżeli ktoś tego nie zna... Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, parę dni temu wystawiłem ta tablicy lapciaka, wczoraj dostałem maila po angielsku że koleś jest zainteresowany i chce szybko dobić targu :) Pierw mała negocjacja ceny, przez chwile myślałem ze to nasi bliscy sąsiedzi.... Po chwili dostałem maila ze to dla klienta w Nigerii i daje mi 1000zł więcej aby było na wysyłkę :) Wrzuciłem temat w google i wyskoczyło że to znany wałek, płatność PayPal dostajesz lipne potwierdzenie przelewu, wysyłasz przedmiot i masz pecha:P

Tak wiec ostrzegam jeżeli ktoś tego nie zna... Pozdro 

 

od kilku lat tak robią. I na allegro i na ebay, że na tablicy to nie wiedziałem.

Na allegro też wałki robią nasi rodacy - jak wygrasz aukcje - wysyłają lipnego maila z danymi do przelewu. Wygląda niemalże tak samo - jak się nie zauważy drugiego - też ma się pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już mówiłem ,że ciapaci to tak się garną do uczciwej pracy,że aż żal...I nie ważne murzyn, cygan czy turas, wszyscy tylko szukają łatwej szybkiej kasy , a , że na przekręcie to się wytnie...

 

ps. A tak do bawełny i kozły paść!  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem ostatnio golfa 4 r32 za 8 tys. na OLX . zapytałem co i jak i tak mi odpisał :

 

"Witaj,
 
 Nazywam się Garcia Mas Juan Manuel i ja się w hiszpańskim Asturias. Kupiłem ten samochód, gdy pracowałem w Polsce jako przedsiębiorca na Clínica Cisem CLÍNICA ESTÉTICA , teraz jestem z powrotem do Hiszpanii i chcę go sprzedać. I wybrać cenę poniżej rynku, ponieważ rząd Hiszpania zmusić mnie do zarejestrowania samochodu tutaj, i to jest dość drogie. Samochód jest zarejestrowany w Polsce i ma wszystkie dokumenty w języku polskim, i nie trzeba płacić inne obowiązki. Samochód jest jak na zdjęciach, jest w doskonałym stanie w środku i na zewnątrz, nie jest zaangażowana w żadne wypadki, bez rys, zawsze trzymane w garażu.
 Jeśli zdecydujesz się kupić samochód mogę zorganizować dostawę do adresu, a  możliwość sprawdzenia i prowadzić samochód przez 5 dni w danej lokalizacji. Chciałbym poinformować, że będziemy korzystać z międzynarodowej firmy transportowej, ponieważ firma transportowa ma pełnomocnictwo do zarządzania wszystkie dokumenty w moim imieniu. Wszystkie opłaty za dostawy będą wypłacane przez mnie. W Hiszpanii, to firma transportowa jest bardzo popularne i godne zaufania.
 Daj mi znać, jeśli nadal jesteś zainteresowany, aby kupić samochód, a dam Ci wszystkie szczegóły dotyczące dostawy i płatności. Również Więcej zdjęć dostępnych i wyśle je na żądanie. "
 
wystarczy wpisać początek maila w google i już wiadomo co to jest 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nic... Ja znalazłem fajne mieszkanie w Stuttgarcie, kiedy napisałem w jego sprawie odpisała pani stomatolog z UK, że jest do wynajęcia bo było kupione dla syna na czas studiów w Niemczech, ale teraz wrócił już do UK. Umowę zaś można spisać przez brokera on wyśle mi klucze do mieszkania wraz z umową najmu kurierem(sic?!) oczywiście wszystko po wpłaceniu kaucji za mieszkanie i miesięcznego czynszu za wynajm na konto firmy brokerskiej....  :rotfl:

 

"14 sty 2014 14:55, "Melanie Grunewald" <grunewaldmelanie10@hotmail.de> napisał(a):

Hallo,
 
Vielen Dank für Ihr Interesse, kaufte ich mir diese Wohnung für meinen Sohn, während er studierte, aber jetzt ist er wieder zu Hause dauerhaft in Großbritannien, so dass ich zu tun. Vermietung der Ort für unbegrenzte Zeit Bevor wir weiter gehen, ich, etwas über Sie, wie wie viele Personen Sie beabsichtigen in der Wohnung leben wollen, wissen, was Ihre Aufgabe ist es, wie alt Sie sind und wie lange Sie bleiben. Die Wohnung ist voll ausgestattet genau wie auf den Bildern eingerichtet und renoviert. Ebenfalls sehr wichtig sind die Versorgungsunternehmen für Wasser, Strom, Heizung, Gas, Internet, Kabel, Spülmaschine, Müllabfuhr, im Preis von 265 € pro Monat inklusive und ich denke, es ist bequem für uns beide. Alle Rechnungen werden von mir bezahlt werden und man muss nur das Geld für die Miete zu zahlen jeden Monat. Die Kaution beträgt 530 €, und Sie bekommen es zurück, wenn die Wohnung (Sie müssen mir mindestens 1 Monat Kündigungsfrist) überlassen, zu entscheiden. Sie können meine Möbel, oder Sie können auch Ihre eigenen, wenn Sie bevorzugen. Ich bin ein Neuroonkologie Arzt aus Großbritannien . Ich kann Vorkehrungen treffen, um die Wohnung von hier aus schnell und einfach mieten. Ich freue mich von Ihnen zu hören bald.
 
Mit besten Grüßen,"
 
i kolejny 
"Vielen Dank für Ihre prompte Antwort und für Ihre freundliche E-Mail. Wenn Sie interessiert sind, stimme ich noch , es Ihnen zu mieten. Ich verspreche Ihnen, dass Sie den Ort lieben . Sie scheinen eine nette Person sein, und ich kann Ihnen versichern, wir werden keine Probleme haben .
    Offensichtlich haben Sie , um die Wohnung vor dem Gespräch weitere Details zu sehen, weil man kann nicht eine Wohnung, die Sie nicht gesehen haben zu mieten. Ich bin bereit, Ihnen die Schlüssel zu senden, damit Sie es sich zu besuchen und es Ihren Bedürfnissen entspricht .
    Die Lieferung für die Schlüssel ( Wohnungsschlüssel , Sprechanlage, Alarm) und Betrachtungsgenehmigung(von mir signiert) , wird über einen autorisierten Kurier-und mit einem Moneybookers Treuhandkonto , um sicherzustellen, dass wir einander vertrauen werden.
    Mit Moneybookers Treuhandkonto besteht aus drei Parteien: mich als Besitzer, die Sie als potentielle Mieter und Moneybookers als um die ordnungsgemäße Durchführung der Verhandlung sicherzustellen , klicken Sie auf den Link auf der Moneybookers -Website, wo Sie finden können autorisierte verantwortlich Dritten das Verfahren erklärt : https
:/
/
 
    Hier ist das Verfahren erklärt :
 
    Das Treuhandkonto Moneybookers funktioniert auf die gleiche Weise wie das Treuhandkonto , auf dem Sie die Anzahlung zu platzieren, wenn Sie eine Wohnung mieten , nur dass statt einer Bank , verwenden wir Moneybookers. Natürlich kann niemand , dass das Geld erst berühren, wenn Sie die Schlüssel nicht zurückgegeben haben .
    Das Treuhanddepot , die erste Monatsmiete + Mietgarantie (265 + 530 = 795 Euro ) , muss per Überweisung eingereicht, um die Treuhandkonto zu aktivieren.
    Die Lieferung wird von einem lizenzierten Unternehmen wie DHL, Federal Express oder UPS , und es wird von Moneybookers in Ihrem Hause geschickt werden .
    Um den Prozess zu starten , muss ich die folgenden Informationen über Sie:
- Versandadresse ( Adresse , wo Sie wollen das Paket geliefert werden ) und dem Namen des Empfängers ;
- Lieferplan(lokale Zeit, die Sie zu Hause sein, um das Paket zu erhalten und unterschreiben den Empfang );
- Telefonnummer ;
     Sie brauchen nicht auf ein Konto bei Moneybookers eröffnen , weil diese Transaktion ist ein Miet-und der Vermieter muss die Transaktion öffnen , senden Sie mir Ihre persönlichen Daten , und ich werde einen Fall mit ihnen sofort zu öffnen.
    Dann sendet Moneybookers Sie die Schlüssel und den Vertrag bereits mit Ihren Daten gefüllt, Sie werden 14 Tage zur Wohnung seit dem Tag der Anreise zu prüfen ; Wenn Sie die Wohnung behalten möchten, geben sie mir das Geld , und wir gehen von dort aus , wenn Sie die Wohnung nicht halten , die Tasten / Vertrag zurück zu Moneybookers senden Sie und Sie erhalten Ihr Geld zurück .
    Dies wird schriftlich im Vertrag moneybookers ich unterzeichnen.
    Die Moneybookers Gebühren werden von mir bezahlt, wenn ich die Einleitung des Verfahrens ist, müssen Sie für den Geldtransfer- Gebühren bezahlen , wenn Sie die Anzahlung zu leisten.
    Wenn Sie einverstanden sind , vorwärts zu bewegen kann ich Ihnen eine Kopie des Mietvertrages in leere senden.
    Ich werde Ihre schnelle Antwort warten und wenn Sie einverstanden sind , werde ich Ihren vollständigen Namen, Versandadresse und Ihre Telefonnummer (Mobil wenn möglich) müssen , damit ich die Miete moneybookers Transaktion einzuleiten .
Nochmals vielen Dank für Ihre Zeit und freuen uns , bald von Ihnen zu hören."

Można sobie wrzucić w translatora jeśli chcecie się pośmiać jakimi grubymi nićmi czasami szyją wała... Ja tylko spytałem o numer tel do UK bo chcę porozmawiać, kiedy znowu było kręcenie mailowe uśmiałem się sam z siebie ,że się od początku nie skapnąłem ,że to przekręt... O autach słyszałem , ale wynajm chaty?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie wszyscy Turcy to osoby z cyklu chach-męt przekręt, to raczej odnosi się do młodego ich pokolenia ...

 

tzn którego Hellsin? Bo w de, wszystko co ciapate mnoży się szybciej niż wirus grypy na jesień, więc odkąd sobie sprowadzili wrzoda na d... mieszka tu 4500te pokolenie Mohamada... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszyscy to rodowici niemcy z rodowodem.

 

Jak miałem stronę na otomoto i wystawiałem dość dużą ilość aut, to takimi mailami miałem skrzynkę blokowaną, nie nadążałem blokować adresów, w końcu zablokowałem wszystko z gmail.com i napisałem że na maile nie odpisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgłaszacie to gdzieś? Chcąc porządku trzeba też go egzekwować. W myśl powiedzenia ,,trafiła kosa na kamień''. Co prawda jakiegoś dzikusa z babilonu czy czarnego lądu i tak nie dosięgną nasi szeryfowie, ale jednak ktoś tam monitoruje ten internet i przynajmniej mogą bić pianę na innym levelu niż my tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


tzn którego Hellsin? Bo w de, wszystko co ciapate mnoży się szybciej niż wirus grypy na jesień, więc odkąd sobie sprowadzili wrzoda na d... mieszka tu 4500te pokolenie Mohamada... :rotfl:

 

nie wiem jak w DE, bo ja miałem z nimi styczność w BE, mieszkałem akurat w dzielnicy tureckiej w Antwerpii jakiś czas, najgorsi byli Ci najmłodsi z cyklu do 30 roku życia, reszta było w porządku, ba nawet nie potrzebowałem alarmu w samochodzie :D

 

 

 


Ogłaszają się że zwierze oddają za darmo, ale trzeba zapłacić za transport. Najgorzej że ludzie się na to nabierają.

 

takich ogłoszeń jest pełno z cyklu oddam za darmo, a jak się okazuje wyprawka i itp. to mamy notabene kwotę wydania rzędu 600-700 zł ( ja szukałem akurat White-a dla mojej kobiety swego czasu ) i jest to nagminne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie przypomnial pewien dowcip. (powtarzam dowcip - z osobami, ktore nie potrafia wziac na to poprawki w polemike wchodzil nie bede)

 

 

- Co to jest czarnuch???

- Czarnuch to zyd, tylko ze przezroczysty i wypelniony gownem. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...