Skocz do zawartości

Honda Legend i radio 2 din - jakie kupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dwóch miesięcy mam Honde Legend z 2003 roku, oryginalne radio kasetowe + zmieniarka 6cd w bagażniku.

Oryginalne 8 głośników (łącznie z tweeterami) alpine. W środku duża przestrzeń, dźwięk ma gdzie się rozchodzić.Oryginalne nagłośnienie i naprawdę daje radę, gra soczyście, bass nisko schodzi i miło się go odczuwa w środku ciała :)

 

Kończę powoli wyciszać przednie drzwi matą bitumiczną z dwóch stron i kładę jeszcze matę taką gąbczastą między tapicerkę a drzwi.

Powiem tak: znudziło mnie ciągłe nagrywanie max 18 piosenek na płytę CD Audio i chciałbym zmienić aktualne radio.

 

W grę wchodzi radio 2 din, czym wyświetlacz większy tym lepiej.

Priorytet: dobry dźwięk oraz moduł nawigacji abym sam sobie mógł wgrywać mapy.Wiem, że dzisiejsze radia są robione jedną miarą ale może mi doradzicie które wybrać, wiadomo najbardziej liczy się dobry dźwięk, choć mega audiofilem nie jestem lubie jak ładnie i soczyście gra.Nie chodzi mi o robienie dyskotek na zewnątrz tym autem lecz jedynie żeby w środku został ten dźwiek.

 

Kwestia kosztów, sądze że do 1600-1800 zł, oczywiście kwota z MAŁYM zapasem.

 

Proszę o propozycję modeli, które są warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakie są polecane ale to bardziej tyczy się radia 1 din.

Czym starsze tym lepsze ... te nowe nie dorównują jakościowo jeśli chodzi o dźwięk tym starszym modelom.

 

A teraz znajdź dobre radio 2 din z dobrym dźwiękiem i wbudowaną nawigacją... więcej bajerów mają te chińszczyzny (wifi,4g, dvbt itp.) a te z normalnych firm typu kenwood alpine clarion rzadko kiedy mają te dwie cechy w jednym radiu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. czy kupisz za 1800zł radio 2 din z dobrym dźwiękiem i navi. Ja dałem za Kenwooda DNX 4021 BT (co prawda ponad 1,5 roku temu) 350 Euro (czyli jakieś 1600 zł) i to radyjko gra przyzwoicie. Myślę, że z modułem NAavi mysiałbyś dać dzisiaj ok 2000, żeby coś już fajnie zagrało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami 2h do skok w inny wymiar ;-))

Niektórzy uważają, że osiągnięcie prędkości okołoświetlnych umożliwi podróże w czasie, być może też do innego wymiaru :wink: Może my jeszcze tego czegoś nie wiemy, ale autor może już coś wie...

 

Wykorzystaj tę nadwyżkę czasu na szukanie i czytanie, nawet w obrębie tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...