Skocz do zawartości

Wybór closed 2x25 cm Hertz , re audio , pb


Davidho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , stanąłem przed wyborem subwoofera do mojego CA . Jak na razie z przodu gra u dimension el comp 6 pod wzmacniaczem steg k2.01 . Jednostka sterująca to Alpine cda 9886r , drzwi oczywiście wygłuszone . Teraz tak bas ma być szybki ale jednocześnei potężny , wybór padł na 2x25 cm . Głośniki na które cały czas zbierałem kase są już wycofane z produkcji ...tzn. Re audio se10 , planowałem wrzucić dwa takie Re w skrzynię zamkniętą . Teraz pytanie do was co będzie dobrym wyborem tak żeby grał ofajnie jakościowo i punktowo ale kiedy będę miał ochotę zrobilo troszkę zamieszania . Celowałem w moc rzędu 1 kw rms (1 Re audio se ma 500 rms ) . Nad konkretnym monoblokiem zacznę się rozglądać jak już wybiorę głośniki . Re audio już nie ma ... w tej cenie myślalem jeszcze nad 2x hertz hx250 ale nie wiem czy zagrają lepiej lub podobnie do re audio ( re audio słyszałem i zrobiło na mnie mega wrażenie ) . Z Power bassa miałem okazję posłuchać zestawu 2x25 cm ale na głośnikach s104 i grało to przeciętnie ale to jeden z niższych modeli i nie wiem jak sprawują się wyższe modele . 

 

Podsumowując szukam głośników 25 cm do skrzyni zamkniętej , cena za sztukę to do ~700 zł . Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś na temat hertza ? Jak wypada w porównaniu do re audio ? Z góry dziękuję za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie podają 500-600 rms  ale mój faworyt czyli Re audio se jest już nieprodukowany . Co do rockforda to wydaje się być ciekawą opcją ale u nas dostać nówkę graniczy z cudem . W grę wchodzą tylko głośniki nowe ...kilka razy już się przejechałem na używanych głosnikach . Radia i wzmaki to jestem skłonny używki kupic ale głośniki niestety nie . Jakie w tym przedziale cenowym są  jeszcze mocne głosniki (400 rms wzwyż) które mogą konkurować z Re se10 . Ktoś może się wypowiedzieć jak Hertz hx250 wypada w stosunku do Re se10 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak te RE/Excursion mają się nijak do zadbanego albo jeszcze lepiej dorwanego jako nowy (tak jak Sława kupił) RF HX2.  :wink:

Dla mnie typowe DBLowe pompy, dopiero RF potrafi zagrać na tyle uniwersalnie ,że z jednej strony uzupełni jakościowo system, a z drugiej kiedy chce sie fun to jest fun i trzęsienie budą, tamte potrafią tylko potrząść pod SQ to im słabiutko to wychodzi.

Sam takich szukam od dłuższego czasu 2 nowych 10tek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jakiś czas temu były na alle. Gość w KRK miał dwie nowe i dwie używane.

 

Właśnie Sława łyknął jedną i... zdekompletował zestaw... :D 

A używek raczej nie chcę bo jak zobaczyłem u niego jaką ma sztywność zawiecha nowego RFa a jakie mają te wylatane, to można powiedzieć ,że to wydmuszki a nie suby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Sława łyknął jedną i... zdekompletował zestaw... :D

A używek raczej nie chcę bo jak zobaczyłem u niego jaką ma sztywność zawiecha nowego RFa a jakie mają te wylatane, to można powiedzieć ,że to wydmuszki a nie suby.

A recon?

 

Do mojego znalazłem i to w "normalnych $$".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym , że Excursion są mocniejsze od Re Audio to zdecyduję się na 2x Excursion sxr 10 bo mają po 600 rms , więcej mocy nei potrzebuję ,a zakładam że seria sxr też potrafi zagrać dosyć jakościowo .

Nie wiem czy nie przyjemniej by sie sluchalo 1 Excursion'a z wzmakiem kupionym za kwotę powiększoną o cene drugiego. I tak ciśnienia będzie w chu...., zejścią nie ubędzie, a serducho mocniejsze, swoją robote by robiło.

Też kwestia jak z prądem w tym aucie do takich zapędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem brać też pod uwagę skrzynię z 30 cm głośnikiem ... tylko boje się czy w tej kwocie jakiś będzie wystarczająco szybki . No chyba że jedna 25 cm da rade też zrobić troszkę zamieszania ? Ktoś pyta o zasilenei no i tutaj robi się problem , bo autko jest małe Honda Civic V generacji , co prawda alternator jest większy bo to wersja Vti ale i tak nie wiem czy da rade ... kable mam 50 mm dietza , akumulator yuasa 45 ah i ten akumulator chyba będzie tutaj słabym punktem ... Jeśli pomysleć by logicznie to auto jest male więc jedna 25 cm np Excursion sxe 10 ( 800 rms) dobrze zasilony powinien zrobić już ładne zamieszanie . Wtedy za jakiś czas dla uzupełnienia przodu zamiast el compów wpadną focale kr 165 pod stega i myślę że będzie już ładnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem , o prostszych modelach... ale mam troszke niefajne wspomnienia z 2x powerbass s104x , miałem w poprzednim aucie i niby bas mocny ale monotonny (tłukło prawie cały czas tak samo ) i brakowało miękkiego basu jak dla mnie i zejścia też nie powalały na kolana . I boję się, że w innych firmach będzie podobny efekt ... z doświadczenia wiem , że te prostsze jak to określiłeś modele nei dajątego co te bardziej rozbudowane , pomijając już moc ...ale chodzi o samą wszechstronność i barwę dźwięku . Z powerbassami czasami się czułem jakby mi ktoś napieprzał młotkiem w bagażniku ... no możę trochę przesadzam ale nie podobało mi się dlatego postanowiłem zainwestować w coś wyższej klasy . Potem miałem JBL p1222 i grał dosyćfajnei ale w tych pieniądzach idzie kupić też lepszy przetwornik . Wracając do Hertza w internecie są podzielone opinie , z resztą jak zawsze... możę ktoś na forum użytkował hx250 ? Chętnie posłucham opini . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam najprostszy model z Excursiona i jak dla mnie za te pieniądze- rewelacja. Montowałem kilka razy i nigdy nie było problemów typu: monotonia, brak zejścia czy szybkiego "zmęczenia materiału".Powerbass to nie ta klasa.

Przy Twoim aucie z małym aku i pewnie nie za dużym alternatorem warto pomyśleć o mało wymagających głośnikach, wzmacniaczu cyfrowym oraz odpowiedniej obudowie(tu możesz najwięcej ugrać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio woziłem w sumie w bagażniku 2x re audio re10 ( 175 rms) pod hertzem ep4 (2x 190 rms) i powiem wam , że po usłyszeniu 2x re audio se 10 przestało mi się podobac granie tych re 10 ... a myślę , że te Excursion grają podobnie bo to bliźniacza konstrukcja . Myślę , że wynika to z małej mocy ... dlatego pomyślałem nad czymś mocniejszym (2x 400-450 rms) do tego jakiś monoblock klasy d i powinno pociągnąć , jeśli nie to pokombinuje coś z dopasowaniem alternatora z diesla + większe aku . Kolego Raadek a słyszałeś tego hx250 hertza czy nie miałeś okazji ? Ja z hertza słyszałem tylko es300 ale podejrzewam , że to zupełnie co innego . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik mi niepotrzebny , a co do miejsca ...dlatego wybór padł na closed , mocne głośniki w closed też potrafią ładnie zagrać ,a kiedy potrzeba to i zatrząść . Czekam jeszcze tylko aż ktoś się wypowie o tym hx250 , bo Rockford fajna opcja ale trudno dostępna ... a w tym przedziale cenowym chyba nie ma już nic innego godnego uwagi , no chyba że jakiś pb 2xl ? Ale po ostatniej przygodzie z pb nie jestem przekonany do marki , najniższy model re audio gra dużo przyjemniej niż te pb s104 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temacik , jestem w trakcie poszukiwań  drugiej sztuki excursiona sx1 .Powiem tak dobrze dowatowana jedna sztuka narobi sporego bałaganu w tak malej budce , u mnie siedzi w sedanie tyle że w br  dostaje ok 500rms  robi zadymę jak trzeba :) bardzo podchodzi mi ten sub :)dlatego w miarę jedzenia apetyt roście i zawitają 2 sztuki :) .Podczas braku dostępu do bagaja chwilkę woziłem go na tylnej kanapie wtedy narobił  dopiero zamieszania, jak bym posiadał hatchbacka to z powodzeniem 1 sztuka wystarcza ale trzeba go nakarmić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...