Skocz do zawartości

Głośnik basowy do małego litrażu z wykopem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam strefowiczów.

 

Potrzebuję małej porady. Planuję zrobić zabudowę swojego auta (focus kombi) która zajmie jak najmniej miejsca, dlatego chcę zabudować boczki w bagazniku. Potrzebuję do tego jakiś głośnik basowy który zagra w litrażu max 25l (szacuję, że uzyskam 18-25l max). 

Obecnie posiadam AS X-ion12 plus który jest wrzucony testowo w skrzynię 40l b-r (35hz). Gra to dosyc "mocno", potrafi "rzucić mięsem" jednak jeśli chodzi o zejscie to troszke mi go brakuje a szybkością też nie grzeszy - bynajmniej jeden z moich ulubionych kawałków powoduje, że głośnik się gubi.

Drugi subwoofer który posiadam to Hollywood X-1040-D spięty w 2Ohm w skrzyni zamkniętej 20~22l - ten gra szybko (ciężko spodziewać sie czegoś innego) i nawet nienajgorzej ale brakuje mu zejścia które oferuje b-r, nie potrafi "rzucić mięsem" tak jak x-ion (jednak troszke tego jest).

Pytanie teraz czy jest szansa na znalezienie jakiegoś przetwornika któremu bliżej będzie do x-iona jeśli chodzi o wykop ale i zejdzie niżej a do pracy nie potrzebuje więcej niż 25l ? Taka hybryda między x-iona a hollywoodem

Dotychczasowo miałem jeszcze jeden subwoofer - na EQ DB12 i ten grał fajnie, o takie zejście mi chodzi - był w tej samej skrzyni co wspomniany x-ion (chociaż wierzę, że szału nie było, słuchałem go pod crunchem v-drive 4200 który był słabym piecem). Niestety nie wiem jak sie zachowa w skrzyni 25l (tu juz musiałaby być typu "closet" więc zniknęło by fajne zejscie).

Budżetowo chciałbym sie zamknąć w 400pln, a, że nie gardzę sprzętem z rynku wtórnego więc jako taki wybór jest. Na co polować? Interesuje mnie coś co zagra ładniej niż obecny x-ion który raczej jest od zamieszania :)

Aha jeszcze dwie kwestie: muzyka to jakieś minimale, detroit ale i czasami jakiś h-h, heavy metal czy jazz. Do napędu mam wzmacniacz Altai, modelu nie pamietam, klon Signata RAM2 - gra w mostku przy 2 Ohm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj 10" helix p10w w 18,5 litrach w closecie robi super robotę. Jest mega szybki a i jak potrzeba to do piekieł zejdzie przy jakimś dubstepie :) nie jednemu oczy z orbit wypadły co robi taki mały głosśnik w closecie. A przy tym nie zamula i nie jest nudny. W budżecie też się zmieścisz z używką a jak zależy ci na miejscu w bagażniku to te 7 litrów mniej zrobi różnice :)

 

Jak narazie nie planuje zmiany. Jestem zadowolony :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec piecem :hyhy: ale zanim podłaczyłem go pod A6 :hyhy: robiłem test na poprzednim plastikowym Hifonicsem w 350w w mostku w 4Ohm i też żle nie było. Oczywiscie juz nie wrócę do tamtego setupu bo do dobrego człowiek sie szybko przyzwyczaja ale nie dyskwalifikowałbym go przy jakimś innym mniej jakościowymi piecu.

 

Robotę robi dobrą jakościowo i z przytupem i zejsciem do piekieł tak jak autor tematu porząda :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...