Skocz do zawartości

Wykrywacz metali


suzuki.gsx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś mój brat latał z wojskowym wykrywaczem min:-) Kupił z kolegami na giełdzie staroci na wrocławskich niskich łąkach. Ze znalezisk: hełmy niemieckie, kupę naboi, pocisków, granatów, kilka menażek, taśmę do karabinu maszynowego, mnóstwo drutu kolczastego, guziki, biżuteria i odznaczenia(tego niestety najmniej), strzelbę z siedemnastego/osiemnastego wieku, kilka bagnetów, a także kompletny karabin mauser. Po wyczyszczeniu nawet zamek i spust działają jak należy. Tylko kolba zgniła w ziemi... A najlepsze znalezisko jakie widziałem, mój znajomy wyciągnął z odry za pomocą magnesu neodymowego. Tzn wyciągnął tylko jedną, najmniejszą skrzynię. Po resztę trzeba było w kilka osób nurkować.W każdym bądź razie było to całkiem dużych rozmiarów działo... Zachowane w idealnym stanie. Niestety wieść się rozeszła po okolicznych wioskach i pocięta na kawałki armata trafiła na złom...

 

BTW suzuki.gsx

poszukaj w wojskowych demobilach. Czasem, przy likwidacji jakiejś jednostki można trafić porządny sprzęt w śmiesznych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do wykrywaczy to na forum chyba eksploracja.pl o ile jeszcze istnieje dużo można poczytać.. Jak i na elektrodzie trochę też.. Wszyscy polecają albo "Garetta" albo z tańszych alternatyw "ALL" to konstrukcja Pana z forum eksploracja chyba.. Ma wiele ewolucji i jest opcja nawet na dyskryminacje-takie jak by dźwiękowe rozróżnianie metali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam jakiś tam prosty model, którego w sumie jeszcze do końca nie ogarniam bo

 

 


niestety brakuje czasu na zabawę.

Raz go przetestowałem na wakacjach w Jastrzębiej Górze w sumie było dużo zabawy z dzieciakami ale i drobnych na dwa dni na lody i gofry się uzbierało  :super:

Po za tym jakaś klamra od paska jakiś tam zabawkowy łańcuszek oraz masę śledzi namiotowych, kapsli i zawleczek od puszek  :rotfl:

 

W lesie u nas w starych okopach też byłem ale wykopałem tylko kawał drutu kolczastego  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli militarka to kup bez dyskryminacji,jeśli drobnica kolorowa niestety potrzebne będzie rozróżnianie kolorów.

Jeśli na początek zabawy to polecam Garetta ace 150 najlepiej używkę(na kolorek).

Na militarke jakiś tańszy wojskowy.

Poczytaj trochę na Google.

Nie kupuj chinoli,więcej się na w..k niż warto i zapał minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się zastanowić na jakiej głębokości chcesz szukać i czego. Te chińczyki to mają kilka, kilkanaście cm zasięgu. No i faktycznie odróżnianie metali robi swoje... bo tak kopiesz , kopiesz i kopiesz i złom w większości masz. Chyba , że chcesz na plaży latać to warto podnosić wszystko :wink:  Mam kilku znajomych co od lat się bawią... i każdy już ma opcja odróżniania. Ale u mnie tereny to militaryjny złom którego nikt już nie chce i szukają więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...