Skocz do zawartości

Samochód do ok 25-30k benzyna... co wybrac?


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niestety tak...

Po przeliczeniu budżetów itp. okazuje się że kwota zmalała do 20k...

A w tej kasie to już naprawdę ciężko znaleźć cos sensownego (lepszego od mojej mazdy)

Więc stwierdziłem że po prostu będę ją nadal eksploatował... zrobie rozrząd, za jakiś czas zrobię sprzęgło z dwumasem.

A jak będzie wieksza gotówka to wróce do tematu.

 

A co do ciągniecia wątku to jestem jak najbardziej za jego kontynuowaniem, może nie mi się przyda ale jest wiele osób na forum które z ciekawoscia pewnie postudiują temat.

Oczywiście najcenniejsze sa opinie nie zasłyszane a wyniesione z praktyki (od uzytkowniów poszczeógóljnych egzemplarzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


dwa razy już dzwoniłem na policję i oba dostałem albo duży upust na inne auto, albo wręcz zwrot kasy za transport, a jechałem po uszkodzony samochód tyle że i tak niezgodny z opisem.
mam rozumieć że od "kłamcy" otrzymałeś zwrot poniesionych kosztów ?

 

Naucz mnie pllliiissss :wink:  albo czekaj nauczmy wszystkich tu zaglądających - taki mały wywrot zrobimy ja już stronę rozreklamuje nawet dwie plandeki okleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze większa możliwość awarii, zawsze większe koszty w razie W naprawy

 

Zawsze większy komfort.

 

Ja nie rozumiem niektorych rzeczy - ludzie kupują luksusowe auta itd. Ale jak maja to serwisować to bee bo sie szybciej zużywa i że drożej.

Mnie tam wychowali, że za wygodę sie płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


mam rozumieć że od "kłamcy" otrzymałeś zwrot poniesionych kosztów ?

 

Dokładnie.

 

Znalazłem auto pod FR granicą, uszkodzone przodem, ale dopisek fahrbereit, motor und getriebe OK ! no to dzwonię, uzgadniam i jadę, 1000km w jedną stronę, zajechałem na miejsce a tam fps po wypadku zblokowany, czyli już nie ma pewnosci czy silnik działa, ja sobie odblokowałem, chce odpalić a tu silnik kreci i tłoki walą po tulejach, okazało się że silnik pękł. Turecki gebels oczywiście coś tam mamrotał, ale ja miałem ogłoszenie wydrukowane, pokazałem mu i się zapytałem czy mam dzwonić na policję, znów coś tam ryknął i poszedł do biura, no to telefon na 112 i nabliższy komisariat, tam 2 minuty rozmowy i wysłali radiowóz, najpierw mnie zapytali o co kaman, oraz zobaczyli ogłoszenie, potem nakazali mu odpalić auto i nim przejechać, oczywiście się nie dało, w międzyczasie zadzwoniłem do kumpla prawnika, przekazał słuchawkę policji a oni handlarzowi i po chwili zapytał się jaki poniosłem koszt , powiedziałem 1000 euro, długo nie trwało jak wypłacił kasę.

 

Druga akcja była pod krakowem, Ford Ka z wywalonymi jaśkami, i też napisane że odpala i jeździ, a byłem pewien że bzdura, gdyż tam gdy jasiek się odpala, blokuje się fps, i mruga kierunek, przyszli z boosterem, podpieli kable i ..... dupa, nie zapala, też próbowali mnie olać, telefon na 112 i patrol policji... kupiłem  ją jeszcze 3k taniej niż minimum jakie chcieli, i napisałem oświadczenie że nie mam roszczeń co do silnika i elektroniki. a ja odjechałem kilkaset metrów, procedura kasowania blokady i silnik pach... chodzi jak złoto :)

 

ale gdy jest taki wpis, to ja już nie widzę opcji, chyba że jakiś tu prawnik się by wypowiedział.

 

A na zakup trefnego auta, a raczej jego wyeliminowanie też jest sposób, ale pisałem już go w minimum dwóch innych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kolego to teraz mnie zabiłeś. Ja dymałem do Holandii 1000km po s300TD z myślą że wrócę na kołach bez lawety , za grube siano no może cienkie 20 tysi cena i mało że na miejscu cena prawie o 4tysie wyższa i nawet ogłoszenie wydrukowane nie pomogło to auto mało że nie jeździło to nawet nie odpalało mimo wpisu że po nowych badaniach technicznych. Nie wiem jak to możliwe bo nie dość  że mech pod autem i na nim to w środku rybki pływały. Niestety moje nerwy nie wytrzymały dyskusji i policja mnie usunęła i nic o 1000 euro nie wspomniała mimo iż powiedziałem jasno i dobitnie że w ogłoszeniu jest napisane "nowe badanie techniczne" 

 

Jednak w sumie jak znasz system to wszystko jest możliwe, ale zabiłeś mi ćwieka na noc.

Bo o Polskich wojażach nic nie wspominam. No może się zapytam jak mam drugi kluczyk do auta odzyskać, gdzie przy kupnie wpisałem na umowie że sprzedający go dostarczy bo obecnie jest w niemczech ? Bo mi przychodzi do głowy jeden pomysł - dać kopawpierd...l :wink: Bo ja sprzedałem samochód i też umieściłem taki zapis tylko pod rygorem dorobienia na mój koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmienić przeznaczenie auta w kraju pochodzenia, i takowe pozostawić tutaj, choć to i takie pewne na 50%.

 

Ja tak zrobiłem z dwoma VAN'ami i ten rok jest ostatnim co mogą zakwestionować. Tyle że ja je pozostawiłem ciężarowymi po dziś dzień, a ci co swoje auta przerabiali na osobowe, z chwilą zmiany w wydziale komunikacji, najdalej miesiąc później dostali wezwanie do zapłaty akcyzy.

 

I jeszcze jedno, w 99% nie opłaca się brać już rzeczoznawcy do wyceny wartości auta, gdyż:

 

- Rzeczoznawca licząc wartość auta, bierze wartość wg eurotax/infoexpert i z tej wartości liczy spadek do max 42%  realnie to 35% bez podatku VAT 23% , 40% uszkodzeń czasem potrafi się już zainteresować ochrona środowiska, a sprowadzanie złomu bez pozwolenia ładują kary do kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego u nas 35% przechodzi bez mydła, stempel i załatwione, każda utrata od 35-40% weryfikowana jest przez kierownika, i bez szczęścia (układu) nie przjdzie, a powyżej 40% dają z automatu info do ochrony środowiska.

   

   Przyjmując auto za 50.000zł brutto,  50.000 - 23% = 40650 - 35% = 30111  x 18.6% = 5600 + 370zł wycena = 6000 - to wartość przybliżona

 

- Standardowa procedura to zdjęcie VAT , zdjecie 18.6% akcyzy i zdjęcie 20% dla prowizji dealera.

 

   Przyjmując to samo auto za 50000 - 23% = 40650 - 18,6% = 34274 - 20% = 28561 x 18,6 = 5300zł

 

Jak widać powyżej, nie warto kombinować.  Tak jest w Poznańskim urzędzie celnym, a cliłem w czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie się cieszę. Gdyby nie zakup ... To już bym skyline targal z jp.

Poważnie można już bez problemów zarejestrować i ubezpieczyć?

Gdzieś słyszałem, że OC na angliki zrobią takie, żeby się odechciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gdzieś słyszałem, że OC na angliki zrobią takie, żeby się odechciało...

 

Od 20 lat też straszą corocznym dowaleniem akcyzy na LPG aby nie montować i lać PB, jak na razie nie słyszałem aby ubezpieczyciel przy ubezpieczaniu, pytał z której strony jest kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 20 lat też straszą corocznym dowaleniem akcyzy na LPG aby nie montować i lać PB, jak na razie nie słyszałem aby ubezpieczyciel przy ubezpieczaniu, pytał z której strony jest kierownica.

Narazie pewnie nie naliczaja dodatkowych zwyzek ale rzekomo wysokie Oc na angliki ma powodować mniejsza ilość tych aut w tym grajdole :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...