Skocz do zawartości

Samochód do ok 25-30k benzyna... co wybrac?


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hahah... Taak. :D

A jakość montażu jak w Kijankach, w teście porównawczym między A8, Bmw 7 i najnowszej Esce, w tej ostatniej skrzypiała deska rozdzielcza na nierównościach... W aucie za pół miliona?!  :rotfl:

Marcin, ty nie narzekaj tak na Kijanki.... :wink: fakt ciężko się przebić Koreanczykom ze swoimi samochodami ale obecnie te nowe Hyundai'e czy KIA'e to już nie jest taki paździerz. Zawsze jakoś ciągnęło mnie do japońców i do Toyot. Niby nudne i bez polotu ale jakoś zawsze na nich można było polegać. Ostatnio akurat czekałem pod SKP z Pandą żony a było to przy salonie KIA, wszedłem pooglądać te samochody i np. nowy ceed, rio czy sportage to naprawdę szacun a kolega ostatnio dla zony chciał kupic SUV'a a oczywiscie Toyociarz (lata nowym Avensisem), pojechał obejrzec nową RAV4 i się przejechać. Z ciekawości wszedł do salony KIA, żeby obadać nowego SPortage,..... zgadnij co kupił :wink: ? I naprawdę biedy nie ma a cena sporo niższa niz RAV4....... Także koreańce gonią i nie oszczedzają, żeby ten marny mit obalić i coraz bardziej im się to udaje, osobiście nie miałbym nic przeciwko przy "wolnej" kasie, posuwać nowym Sportage, ix35, ceed'em, magentis'em czy i40. Naprawde byłem zdumiony jak pomacałem te KIA'e w środku jak czekałem w kolejce na badanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kumpel kupił jakiś czas temu Kia z 7 lat gwarancji.

 

Pojechał na przegląd... stwierdzili że hamulce do zrobienia - przód i tył tarcze (po przebiegu ok 70k)

Stwierdzili że nie oddadzą samochodu jak tego nie zrobią albo traci gwarancje - koszt wymiany w serwisie prawie 3k.

Wspołczuje mu jak powiedzą że dwumas lub dpf do zrobienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Stwierdzili że nie oddadzą samochodu jak tego nie zrobią albo traci gwarancje

 

Dał się zrobić na prosty bajer. Mi kiedyś chcieli odebrać gwarancję na auto dlatego że zamontowałem sobie szyberdach, kazałem sobie zrobić pisemną adnotację w książce, że owy szyberdach ma bezpośredni wpływ na pracę tarcz i z tym idę do rzeczoznawcy a potem do sądu, auto maiło od nowości krzywe tarcze. Mechanik poszedł do kierownika, ten coś chciał mi przetłumaczyć, powiedziałem że przyznam mu rację jak zrobi mi taki wpis, o reszcie wyrok sądu zadecyduje. Wymienili tak i tarcze jak i klocki, okazało się że jednak szyberdach nie ma wpływu na resztę auta, wykluczyli tylko perforację dachu z gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo daaawno temu probowali odebrac gwarancje na nowy samochód gdy montowało sie LPG...Po małym zwróeniu uwagi powstawała adnotacja dotyczaca tylko silnika i to w przypadku stwierdzenia zze to instalacja miała wpływ na powstała usterke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel kupił jakiś czas temu Kia z 7 lat gwarancji.

 

Pojechał na przegląd... stwierdzili że hamulce do zrobienia - przód i tył tarcze (po przebiegu ok 70k)

Stwierdzili że nie oddadzą samochodu jak tego nie zrobią albo traci gwarancje - koszt wymiany w serwisie prawie 3k.

Wspołczuje mu jak powiedzą że dwumas lub dpf do zrobienia...

 

Co to za Kia byla, ze trzy kola heble kosztowaly? :rotfl: 

Chyba, ze GT. Nie maja prawa zatrzymac auta wiec kolega moze za duzo wypil dnia poprzedniego.

Wiekszej glupoty o Kijankach dawno nie czytalem.  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


OT podobno coś tam z tyłu miałeś spawane o ile dobrze pamiętam wpisy z "Czarnej Mamby"

 

Podobno... Bo ja już poprawiając a raczej odrywając maty przyklejone na kilkuletni syf w bagażniku żadnych przygód nie znalazłem... :)

Zderzak owszem był zmieniony ale o tym wiedziałem, co innego stłuczka a co innego zawinięcie auta wokół słupa?  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Podobno... Bo ja już poprawiając a raczej odrywając maty przyklejone na kilkuletni syf w bagażniku żadnych przygód nie znalazłem...
Zderzak owszem był zmieniony ale o tym wiedziałem, co innego stłuczka a co innego zawinięcie auta wokół słupa?

Spoko :P

Byle jeździ prosto :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam tak na szybkości, to można było sobie zażyczyć zwykłe zawieszenie lub hydro. Koszta obsługi ponoć mocno zbliżone.

Powoli załamuję ręce, bo im młodsze tym więcej rzeczy, które padną prędzej czy później. Japońce solidna mechanika, ale blachy słabe, VAG blachy dobre a mechanika w zależności od egzemplarza...

Accord VII  - ktoś kojarzy jak u niego z rdzą i jakością blachy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zażyczyć zwykłe zawieszenie lub hydro. Koszta obsługi ponoć mocno zbliżone.

To nie jest możliwe co piszesz... Jak padnie hydraulika to koszty idą w naście tysięcy złotówek. Za tyle to zrobisz na ori częściach całe standardowe zawieszenie i hamulce.

Co do Accorda, to problem z blachami jest marginalny. Co najwyżej przy "bezwypadkowych" zdarzają się problemy. Jakość lakieru jak to u japończyka z tych lat - kiepska (odpryski na masce, itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dlatego ja chciałem zmieniać auto i po krótkim poszukiwaniu stwierdzam, reanimuje stare i póki nie zacznie gnić to zostaje że mną.

Zrobiłbym to samo gdyby nie to, że obecne zrobi się dla 4 osobowej rodziny za małe. W obecnym do zrobienia mam jakieś pierdoły lakiernicze, zamek tylnej klapy, szwankujące oświetlenie wnętrza i to by było chyba na tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...