Skocz do zawartości

piece rockforda sieją (i tylko one)


Malcolm_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

Przez moje auto przelecialo juz kilka piecy, ze wszystkimi nigdy nie mialem zadnego problemu jezeli chodzi o sianie i zaklocenia.

W tej chwili kupilem jednego Rockforda Powera 800a4, od uzytkownika z forum, drugiego od niekolegi z Rzeszy. 

W sumie dwa piece, identyczne ktore w ten sam dokladnie sposob sieja i zbieraja bardzo glosne i uciazliwe zaklocenia od silnika..

 

Do tej pory myslelm ze to wina pieca. Uwalona masa lub podobne.

Przed chwila wrocilem z mini spota, gdzie kolega t00m3q wpiął owego rockforda u siebie i co? CISZA. Piec gra bardzo dobrze, zadnych nieprzyjemnych rzeczy nie zbiera.

 

Odrazu mowie, zaden inny piec podpiety pod te sama instalacje nie sieje! Dzieje sie tak tylko i wylacznie z owymi rockfordami, ktore pod innym autem sa bez zarzutu..

 

Spotkaliscie sie moze kiedys z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej kolekcji 2 piece z podobnymi objawami, jeden to audison cs300 a drugi soundstream reference 300, z tym ze u mnie te zaklocenia sa bardzo ciche.

Masz podpiety wiecej niz 1 piec jednoczesnie w instalce, ja np mam 2?

Pytam bo rozmawialem z kolega Raadek i powiedzial mi zeby sprobowac mase do kazdego pieca podpiac z innego punktu na budzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod jednym piecem jest tak samo.

Jezeli chodzi o instalke, to jest tego troche.

 

Po pierwsze tak jak napisalem wczesniej zawsze bylo ok.

http://images64.fotosik.pl/860/db3041b7dfa78a8fmed.jpg

Piece zamontowane sa na plycie, zza ktora jest druga z MDF na ktorej skolei jest rozdzielacz + i - (rozne, oddzielne) wszystkie kable, Alpine H700 oraz przekaznik 12V ktory uruchamia remote na wzmacniacze oraz podaje napiecie na Airport express ktory skolei jest pod siedzeniem kierowcy i po optyku do procka. Przekaznik uruchamiany jest osobnym wlacznikiem z kabiny.

 

To tak w skrocie. Masa idzie z budy z bagaznika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest widzę m.in. o moim ex Rockfordzie. Ja miałem go wcześniej w 2 autach. W żadnym nie zbierał zakłóceń.

W Maździe aktualnie walczę z zakłóceniami, ale to radio i wciągnięte RCA ciągną zakłócenia. Pod "normalnym" radiem też była cisza.

Może punkt masowy wprost z aku pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie o to Gutek chodzi bo wczoraj tego gienka wcale nie było zamontowanego i to samo.się działo, rockford przepiety do mnie i cisza nic, stawiam tu na pompę paliwa widocznie rockford mocno zbiera zakłócenia, Malcolm spróbuj zamontować tego rockforda po drugiej stronie tam.gdzie na fotce jest gienek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś miałem taki problem z JBL GTS, po jego zapieciu zarażał sianiem inne piece... Sprawdzalem w innym aucie i był ok, nie znalazłem przyczynychoc kombinowalem na wszystkie sposoby i go sprzedalem...Nowy nabywca u siebiie wrzucił i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś miałem taki problem z JBL GTS, po jego zapieciu zarażał sianiem inne piece... Sprawdzalem w innym aucie i był ok, nie znalazłem przyczynychoc kombinowalem na wszystkie sposoby i go sprzedalem...Nowy nabywca u siebiie wrzucił i wszystko było ok.

Ja dokładnie mialem to samo ,sprawdziłem wszystko i nie znalazlem przyczyny a innym aucie bylo o.k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec, dzis mialem chwile aby podziubac przy aucie. 

Naszczescie pierwsze co zrobilem, to za namowa kolegi Pawla vel WAU zaczalem od poprawienia masy w instalacji. Przeszyscilem wszystko co musialem, poprawilem laczenia, i... nic innego nie musialem robic :)

 

raz ze (moze to sugestia) ale system ma jeszcze wiekszego kopa. a dwa ZADNYCH PRZYDZIEKOW!!

To lubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...