Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb


Rusek90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 lata później...

Aha :P ja wlasnie bede przyciemnial jutro tylna na maksa i tylne boczne na light za 200zl a przednich nie ruszam, bo nie chce wyjechac gdzies w Polske albo na Litwe i zostac bez fury i bez dowodu.

 

Ja przyciemniłem w piątek. 3 tylne dałem na 60%, czyli black bo tak mi doradził facet który to robił, a nie tak jak chciałem na początku na dark black czyli 75% bo to siekiera już jest. :P Zresztą widziałem 4 samochody z różnym typem przyciemnienia i wybrałem taki jaki mi najbardziej odpowiadał. :P Przód też przyciemniłem. Na 25% dałem boczne, czołowej nie ruszałem. Za usługę + jego folia zapłaciłem za 5 szybek 300zł. 3 tylne szybki jakby ktoś chciał w cenie 250zł :P Oczywiście chodzi o auta średniej wielkości typu Astra II czy Golf IV. Operacje wykonywane są u mnie w miejscowości w błyskawicznym tempie i w dobrej jakości. Ja jestem zadowolony, jakby ktoś chciał namiary to pisać na pm. :) Co do tego dowodu to zabrać Ci go mogą za to jak nawet będziesz miał przybrudzone te szyby, bo że już za słaba widoczność jest. Tylko nie wiem czy wiesz, ale jest tak, że wystawiają Ci świstek i możesz jeszcze przez 7 dni dalej jeździć. Trzeba tylko pokazać potem podbity przegląd i jazda do przodu. :P A jak się ma znajomości w stacji obsługi pojazdów to nawet folii zrywać nie będzie trzeba. :D Tylko nie wiem ile wynosi mandat za coś takiego, ale podejrzewam, że w granicach od 50 do 300zł ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 5x miałem taką przygodę z policją i szybkami i w żadnym przypadku nie wspominali nawet o mandacie , a dodam że Gliwiccy niebiescy na punkcie tuningu mają fioła .

 

PS: auto z nieświecącym światłem też nie spełnia tych samych przepisów , a jakoś nie lepią mandatów za "niemanie lewego światła mijania" :) Zresztą Polska to cudowny kraj ! Gaśnica MUSI być ale możesz wozić pustą i będzie OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tylko dowód powinęli za ciemne szyby przód i tyle, bez żadnego mandatu... Chyba, że tak jak ostatnio:

 

Pol: Dowodzik poproszę i prawo jazdy...

Ja: Nie mam dowodu, matka zabrała a jest poza miastem...

obejrzał furę i 50zł za brak dowodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za auto nie spełniające wymagań ruchu drogowego możliwy jest mandat o kwocie którą podałem. Zależy na kogo trafisz to różnie z tym wyjdziesz.

U mnie w mieście jest jeden pajac, który lepi mandaty nie zły stan techniczny pojazdu.

 

Najgorsze jest to, że policjant jest w stanie zabrać Ci dowód w praktyczniej każdej sytuacji, bo w przepisach jest wzmianka o tym, że wystarczy mu podejrzenie, a nie fakt. Np. głośność wydechu czy szyby, jeśli nie ma czym to zmierzyć to może uznać, że istnieje podejrzenie, że szyby są za ciemne, bądź wydech za głośny i odesłać cię na stację diagnostyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale teraz zobacz, on mówi że masz za głośne auto, ładuje 50zł , bierze dowód . Ty jedziesz na przegląd , oni według pomiarów mówią że wszystko jest OK i co ? Oddaje Ci kasę ? Ludzie zrobili by taką nagonkę na komendanta (prasa lokalna) że ten nadgorliwy policjant od razu dostałby od szefa totalny zakaz wychodzenia zza biurka , a wierz mi że ostatnio wszystkie telefony nawet te "od babci widzącej pijących piwko" są brane bardzo poważnie , ba na dyżurce jak stoisz 10 min i nikt cię nie "obsługuje" , to masz podany numer do komendanta , a jak nie odbiera , to dzwonisz do wojewódzkiej ..ot takie czasy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego szwagra zatrzymali w Częstochowie, miał oklejone przednie boczne szyby, gliniarz wlepił mu mandat 100PLN i powiedział, że albo ściąga folię przy nich albo zabierają dowód rejestracyjny i może sobie co najwyżej zadzwonić po lawetę... ściągnął folię, oddali mu dowód, ale mandat zostawili :zabanowany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale teraz zobacz, on mówi że masz za głośne auto, ładuje 50zł , bierze dowód . Ty jedziesz na przegląd , oni według pomiarów mówią że wszystko jest OK i co ? Oddaje Ci kasę ? Ludzie zrobili by taką nagonkę na komendanta (prasa lokalna) że ten nadgorliwy policjant od razu dostałby od szefa totalny zakaz wychodzenia zza biurka , a wierz mi że ostatnio wszystkie telefony nawet te "od babci widzącej pijących piwko" są brane bardzo poważnie , ba na dyżurce jak stoisz 10 min i nikt cię nie "obsługuje" , to masz podany numer do komendanta , a jak nie odbiera , to dzwonisz do wojewódzkiej ..ot takie czasy ;)

Dlatego w tym momencie najczęściej zabierają dowód bez wystawiania mandatu, a o 20zł za przegląd możesz się sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to cudowny kraj ! Gaśnica MUSI być ale możesz wozić pustą i będzie OK ;)

Nie do końca... Po pierwsze gaśnica musi znajdować się w aucie, po drugie gaśnica musi być sprawna.

Inną kwestią jest to w jaki sposób policjant miałby ją sprawdzić - użyć? ;)

W przypadku gdybyś miał pusta gaśnicę od razu wyjdzie na jaw jej "niesprawność" ze względu na wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zgodnie z treścią art. 66 ust.2 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz. U. z 2003r. Nr 58, poz. 515 - tekst jednolity) urządzenia i wyposażenie pojazdu, w szczególności zapewniające bezpieczeństwo ruchu i ochronę środowiska przed ujemnymi skutkami używania pojazdu, powinny być utrzymane w należytym stanie oraz działać sprawnie i skutecznie"

 

"Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 7.09.1999r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów przy tym stosowanych (Dz. U. z 1999r. Nr 81, poz. 917). Rozporządzenie to określa wykaz czynności kontrolnych oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdu. Zgodnie z nim badanie gaśnicy samochodowej wykonywane jest poprzez oględziny, a podstawowym kryterium uznania stanu technicznego pojazdu za niezadowalający jest brak gaśnicy (pkt 1.2 załącznika nr 1 do rozporządzenia)"

 

Przerabiałem to kiedyś bo też miałem klina.

Gaśnica musi być,legalizacja już nie.

Ale oczywiście jakby mi chciał wlepić 50zł mandatu to bym przyjął pokornie i się nie kłócił bo to zazwyczaj się nie opłaca xD zaraz by znalazł 101 powodów żeby zabrać dowód xD

 

Potem jak bym się chciał bawić to poszedł bym z tym do Sądu Gockiego bo :

 

Art. 101. Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

§ 1. Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący

czynem zabronionym jako wykroczenie. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w

zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moglibyście polecić folię? Na alledrogo znalazlem jakąś solara 300x75 niby z atestem :D jedyne 15zł

To marketówka, czy da rade?

Zapewne jakieś ścierwo, lepiej dołożyc trochę więcej i być później zadowolonym z efektu a nie jak w foliach tanich całe porysowane i po krótkim czasie zaczynają odchodzić.

Co do tylnej szyby kiedys na yt oglądałem filmik co prawda gdzieś z USA ale mieli taką folie że naklejałą się od zewnatrz i nie trzeba było nic kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat od 50 do 500zł

ołłł... Mnie osobiście by to bardziej zabolało niż za szybkość te 500zł. :P Wolałbym 500 za szybkość niż 500 za szybki. ^^ Ale może aż tacy wredni nie będą panowie w niebieskich. Czasami trafia się naprawdę w porządku typ i nie mówię tego jako ktoś kto trzyma z policją bo ogólnie za nimi nie przepadam ale do Pana Grzegorza K. z Kobyłki wielki szacunek że zachował się jak człowiek. :P Gdyby tak ostro przestrzegał przepisów to już bym miał po prawku niestety i nie ma się czym chwalić, ale taka prawda. Fakt faktem prosił o to żebym jeździł rozważniej no i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jeżdżę wolniej. Jeśli zdarzyłoby się Panu Grzesiowi to kiedyś przeczytać to serdeczne pozdrowienia dla Pana i Pańskiej rodzinki. :)

 

Nie wiem jak teraz ale jakiś czas temu było albo mandat albo zabranie dowodu.Zazwyczaj zabierają dowód.Kiedyś przeglądy robiłem średnio dwa razy w miesiącu :]

Ja tam się modlę byleby wytrwać do wypłaty za maj bez mandatu, bo inaczej nie będzie z czego zapłacić ^^ Się baluje, kasę wydaje na lewo i prawo, a potem człowiek się modli byleby go panowie w niebieskim nie zgarnęli. :rotfl:

 

Dobra koniec tego OT. :P Co do folii to moim skromnym zdaniem nie cena folii jest najważniejsza, a to w jaki sposób zostanie "zamontowana" na szybki. Jeśli zrobisz to dobrze to i folia za 15zł będzie wyglądać dobrze i odpowiednio trzymać. :) Może się mylę, ale tak mi się wydaje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...