Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb


Rusek90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tak rozważam czy może trochę nie przyciemnić sobie tylnych szyb (nie całkowicie czarne, a tylko lekko (tak z 40-50% przepuszczalności światła)

I nie wiem czy opłaca się... Bo oryginalne przyciemnianie w odpowiednich piecach odpowiednio kosztuję.

A te niby folie przyciemniające sprzedawane na allegro w okolicach 10 PN za arkusz 50cm x 300cm nie wiem czy są dobre do takiego czegoś i czy się nadają.

 

Jeśli ktoś przyciemniał szyby proszę o jakieś opinie jak to robił i czym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

40-50% to bardzo malo bo wiekszosc seryjnych szyb ma juz w seri ok 30%

 

Ja mam przyciemnione szyby przednie boczne,boczne tyl i tylnia folia bardzo dobrej jakosci i co moge powiedziec hmmmm robia robote z zewnatrz nie widac co jest w aucie a od srodka widac elegancko i np w nocy niemam problemu z widocznoscia.Nie odklejaja sie itp.Szyby przyciemnial mi kumpel ktory sie tym zajmuje juz pare lat wiec jest tip top,jakiej firmy sa to niewiem musial bym sie zapytac ale nie jest to taniocha z balldero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu nie zabieraj się za to,

ja próbowałem, i no efekt był do d*** ,

nie dość ze folia się ciągle zwija i ciężko ją utrzymać to jeszcze ciężko ustawić na szybie, bo albo za dużo wody dasz albo za mało, a przy ściąganiu wody ciężko znaleźć narzędzie które nie zrobi małych gęstych rysek na folii. Ludzie zajmujący się przyciemnianiem mają odpowiednie folie, które nie są w rolkach i mają jakiś specjalny płyn którym pryskają szybę i mogą przesuwać folię dowoli.

na allegro byłą ostatnio oferta że przyciemniają piecowo 2 tylne szyby i tylną za 350 zł. chyba z łodzi byli, ale głowy nie daje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie kilkunastokrotnie robiłem szyby w autach wiec rozpisze sie i tu zeby na przyszłosc miała reszta.... :)

1. przygotowanie (zerwanie wszelkich nalepek od wewnątrz za pomoca zyletki plus płyn

2. oczywiscie wyciągniecie szyb przeznaczonych do sciemy (chodzi o te szyby "jezdzone - chyba ze masz drzwi bez ramek, jak np 323F)

3. rozczienczenie płynu z wodą - w zaleznosci jaki płyn ale ja np do mr muscle daje ok 40% wody

4. staranne umycie szyb płynem i ręcznikami kuchennymi (nie pozostawiaja włosków jak szmaty)

5. docięcie folii na wymiar do szyby (uwaga na strone klejąca folii najpierw trzeba sprawdzic z której strony jest klej!!!

6. odklejienie foli od celofanu (warstwy przeźroczystej i preniesienie na jakis poziomy stół lub cos podobnego (czystego!!!) podczas odspajania foli nalezy ja spryskiwac rozrobionym płynem

7. ponowne przetarcie szyby

8. zroszenie szyby płynem (juz nie wycierac)

9 połozenie foli strona zroszoną do szyby

10 powoli i delikatnie wyciagac płyn spod folii dodaną w komplecie plastikową "szpachelką" najlepiej przez papier recznikowy

11 po wyciągnieciu wody mozna delikatnie podgrzac szybke i pozistawic do wyschniecia

12 obrobic za pomoca dodanego nozyka/ zyletki

 

 

Szyba tylna

jak folia nie jest termokurczliwa

1. dociąc obrys foli po czarnych paskach z zewnetrznaej strony (najlepiej zeby ktos swiecił od srodka lampka)

2 jezeli szyba jest duze "jajo" podzel na 3 jak małe "jajo" to na 2 kawałki i rozetnij ja na równe kawałki na pasku ogrzewania

3 metoda kładenia jak wyzej (przy czym do tylnej szyki lepiej dwie osoby w szczególnosci jak masz sedana)

jak folia jest termokurczliwa najpierw ja wytnij na wymiar szyby potem podgrzewaj do momentu zdeformowania w miej wiecej kształt szyby i przyklej :)

 

Znając zycie napewno nie wyjdzie ci za pierwszym razem a juz napewno z obrobieniem ale powodzenia

 

 

Aha co do tylnych szyb to od momentu jak weszło OBOWIĄZKOWE prawe zewnetrzne lusterko to WSZYSTKIE tylne szyby za słupkiem od kierowcy mozesz nawet zaspawac blacha włącznie z tylna szybą

osobiscie nie doradza mocno ciemnych filii bo to troche wiochowato ale o gustach sie nie dyskutuje - do sedna nawet jak dasz taka samą folie na całe auto (oczywiscie bez czołowj szyby) to przednie boczne i tak wydaja ci sie jasniejsze bo przez czołową wpada swiatło, jak masz kupowac czarna folie z tych po 10 zł to na tył black a na przód light black i masz spokój z "pieskami"

 

jutro postaram sie dołączyc fotke jekiej foli szukaj a bedziesz zadowolony (nie rysuje sie i fajnie sie ja kładzie)

 

Ufffff

 

[ Dodano: 2009-02-12, 01:48 ]

2 tylne szyby i tylną za 350 zł. chyba z łodzi byli

to grubo u nas 250 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam jeszcze pytanko co do tylnych szybek w a3, w jaki sposób się je demontuje od strony słupka??

 

w A3 to musisz niestety odkrecic 4 sruby na gwiazdce i wyciagnac całą ramke z szyba od poszycia drzwi

potem samo wyciagniecie szybki to luzik

pamietaj ze tapicerka w A3 idzie DO GÓRY ona nie jest na zatrzaskach tylko na "ślizgach".

oczywiscie o nie zdemontowaniu tapicerki przed sciema w praktycznie kazdym aucie nie ma mowy jak nie chcecie sie meczyc i wyginac smiało ciało, sa wyjatki (auta bez ramek ale tez nie wszystkie, bez sciagania tapicerki udało mi sie zrobic przód w eclipse 98, ale 323f juz nie)

 

Czy podczas ewentualnego zrywania to nie ucierpią na tym paski do ogrzewania tylnej szyby?

niestety zasze jest tak ewentualnosc, ale jak sie przyłozyc to mozna by tego uniknac

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nero_partner zdaje mi się że tu o przednich szybkach napisałeś, a mnie tylne interesują bo przednie wiem jak

czyli masz besz drzwi??

jak bez drzwi to docinasz folie poza czarny "kropkowanym " paskiem wokół szyby i przyklejasz bez problemu i bez wyciagania :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konik83 a co powiesz o szubach tzw asferycznych (czy jak kto woli fotochromatycznych) bardzo łatwo mozna to zobaczyc na czołowych szybach renault-a, poczas mocnego nasłonecznienia, jak ja zmierzysz bankowo ma ponizej 70% przepuszczalnosci swiatła....

Jak narazie psy posiadaja tylko i wyłacznie sprzet do mierzenia przepuszczalnosci swiatła a nie do przezystosci szyby(a to juz dwa rózna pojecia), sa tzw folie fotochromatyczne które dzieki swoim własciwoscia w słoneczny dzien przyciemniają sie a w nocy rozjasniaja sa dosc drogie ale sa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konik83 a co powiesz o szubach tzw asferycznych (czy jak kto woli fotochromatycznych) bardzo łatwo mozna to zobaczyc na czołowych szybach renault-a, poczas mocnego nasłonecznienia, jak ja zmierzysz bankowo ma ponizej 70% przepuszczalnosci swiatła....

 

To nie ja tworzylem przepisy i nie ja je egzekwuje, wiec to pytnanie nie do mnie.

Ale mysle, ze zanim napiszesz z tym probleme do PZMotu i Renualt - to zmierz przepuszczalnosc takiej szyby, zeby miec pewnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebys mogl mowic o stwierdzeniu faktu musialbys dokonac pomiaru.

Przedstawiles jedynie swoje domysly.

 

Naprawde wydaje ci sie, ze przytoczone przez ciebie renault produkuje i sprzedaje samochody wyposazone w szyby, ktore nie spelniaja wymogow technicznych i homologacyjnych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiles jedynie swoje domysly.

to nie domysły - to stwierdzenie po obserwacji poniwaz widac to głoym okiem,

co innego atest na szybe co innego atest na folie, chocbys mial atest podbity przez samego omendatnta głównego policji i wszystkich minstrów, to atest na folie bedzie atestem na folie i nigdy nie powinien byc uznawany przez polskie i inne kontrole,

atest na szybe powinien byc wydany przez ICiS i zawierac odpowiednie adnotacjie (te tersty wydaja przewaznie firmy które "dymia" szyby.

co noe zaprzecza faktowi ze WIĘKSZOŚĆ kontroli daje sie nabrac na zwykły atest "wkładka do dowodu rejestracyjnego" (a nie taki naklekony pod folia) choc ja nigdy nie miałem i nie bede miał zadnego :)

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innego forum, przednia fabrycznie jest już tak przyciemniona że nawet naklejenie na nią przeźroczystej foli już przekracza dopuszczalny margines przezroczystości czy jak to tam zwał.

To samo z przednimi bocznymi szybami. Tylne mogą być mocniej zaciemnione ale muszą mieć atest a tylna może być nawet zamalowana ale wtedy trzeba mieć oba zewnętrzne lusterka.

 

Edit

Nie podaje wartości bo i tak czym bym miał to zmierzyć, na przeglądzie mogą mieć i sprawdzić szyby jakimś tam urządzeniem do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie szyby, ktore znajduja sie poza polem widzenia (180stopni) moga byc calkowicie zakryte i nie potrzeba zadnych atestow.

A wszelkiego rodzaju atesty na folie, to w praktyce nic nie warte swistki papieru, ktore tylko wspomagaja sprzedaz.

 

 

to nie domysły - to stwierdzenie po obserwacji poniwaz widac to głoym okiem,

 

No to powiedz mi ile % przepuszczalnosc swiatla w przytoczonym przez ciebie renault stwierdzil twoj przyrzad pomiarowy "gole oko" ??

I w ktorym kierunku odbywal sie pomiar?? (do wewnatrz, czy na zewnatrz samochodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nero_partner, "Aha co do tylnych szyb to od momentu jak weszło OBOWIĄZKOWE prawe zewnetrzne lusterko to WSZYSTKIE tylne szyby za słupkiem od kierowcy mozesz nawet zaspawac blacha włącznie z tylna szybą"

 

"nero_partner, :atest na szybe powinien byc wydany przez ICiS i zawierac odpowiednie adnotacjie (te tersty wydaja przewaznie firmy które "dymia" szyby.

co noe zaprzecza faktowi ze WIĘKSZOŚĆ kontroli daje sie nabrac na zwykły atest "wkładka do dowodu rejestracyjnego" (a nie taki naklekony pod folia) choc ja nigdy nie miałem i nie bede miał zadnego "

 

 

Wszystkie szyby, ktore znajduja sie poza polem widzenia (180stopni) moga byc calkowicie zakryte i nie potrzeba zadnych atestow.

Pod warunkiem posiadania prawego lusterka (chodzi o tylna szybe)

 

A wszelkiego rodzaju atesty na folie, to w praktyce nic nie warte swistki papieru, ktore tylko wspomagaja sprzedaz.

to juz napisałem wczesniej, atest na folie nic nie jest warty poniewaz jest atestem na folie a nie na szybe.

 

No to powiedz mi ile % przepuszczalnosc swiatla w przytoczonym przez ciebie renault stwierdzil twoj przyrzad pomiarowy "gole oko" ??

I w ktorym kierunku odbywal sie pomiar?? (do wewnatrz, czy na zewnatrz samochodu)

 

... za duzo % w słoneczne dni.

a pomiar odbywa sie ZAWSZE do wewnatrz, najprostrzym przykładem jest tutaj folia ZAKAZANA tzw. lustrzanka (nawet ta najjasniejsza przyrzadem pomiarowym bedzie mniej wpuszczała swiatła niz najczarniejsza, dlatego min przyzady pomiarowe policji sa do d$#y....:rotfl:

 

[ Dodano: 2009-02-15, 16:16 ]

dodaje obiecane fotki foli która polecam do przyciemniania szybek

numer który zaznaczyłem to odcien folii, niestety od tego producenta sa tylko trzy rodzaje

115- jasna (wpada lekko w szary - wygląga z daleka jakby szyba była dymniona - najładniesza)

116-ciemna

105-bardzo ciemna

moze i inne odcienie sa ale ja sie z nimi nie spotakłem bo tez nie mialem takiej potrzeby :hyhy:

post-1-1234694039.jpg

post-1-1234694040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos napisal ze piecowo tylna i dwie boczne za 250zl, u mnie tyle to biora za przeciemnianie folia, piecowe przyciemnianie zawsze bylo drogie, bo trzeba szyby wyjmowac (ok. 1000zl). Jak ktos ma 2 przednie folia nawet lightem to psy sie czepiaja i zabieraja dowody, bo folii wogole nie mozna miec na przednich bocznych. I co do tego piecowego przyciemniania, to mialo byc to chyba zabronione? ze to niby swiatla odbija i oslepia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos napisal ze piecowo tylna i dwie boczne za 250zl

kto tak napisał??

to ze folii nie mozna miec to normalne skoro sama szyba juz ma pewien % przyciemnienia.....

Zawsze mozesz zapytac sie a co z okularami słonecznymi??

chyba "dzieki" samym okurarom jest wiecej niezpieczenstwa?? poduszka- wybuchnie i po oczach....

bardziej przyciemniają niz folia......

ale to takie gdzybanie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...