Skocz do zawartości

PXA-H800 + DVA-9861


morphi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro z tym powalczę i zrobię fotorelacje co i jak.

Podsumuję:

 

1. Suwak AI-NET przestawiony na EQ/DIV

 

2. OPTICAL OUT ustawione na ON (tonsilk się świeci)

 

3. Kable do procka podłączone:

http://i.imgur.com/Gis19UC.jpg

 

4. Nie aktywne są opcje zaznaczone na czerwono:

http://i.imgur.com/JioXuV6.png

 

Dlaczego nie mogę aktywować DIGITAL AUX INPUT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, może głupie pytanie, ale skąd mam wiedzieć jeśli nie będzie aktywne te złącze w managerze, czy nie gra mi po ainecie analogiem zamiast po tonsilku cyfrą?

 

Było juz ze dwa razy , łopatologicznie - wyjmujesz optyka z gniazada procka i nastaje cisza .

Programowo , wyłączasz sygnał ( digital out ) w jednostce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie używam mózgu :(, lecę do auta.

 

 

Następnie wrzuć płytę cd w napęd zaczekaj aż pójdzie czas i idż do bagażnika spójrz w końcówkę Toslinka czy świeci

 

-jeśli świeci ok, jeśli nie, idziesz do kabiny i poszukaj w ustawieniach dva opcji "digital opt" ewentualnie "digital aux" (nie pamiętam już co jest dokładnie), przestaw na '"On", DVA ma tak ,że kiedy jest odpięte od zasilania (np wyciągnięcie z auta, lub odłączenie akumulatora) jego nastawy się zerują, i opcję sygnału po optyku trzeba włączyć,

 

-następnie podłącz laptopa( nie wiem czy stroiłeś coś czy nie), poustawiaj wstępnie opcje i wepnij optyk po kolei w każde dostępne wejście optyczne, po kolei, w którymś sygnał powinien się odezwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, nakamichi oczywiście w każdym aspekcie miał racje, szacunek za mega wiedzę.

 

Więc podsumowując:

 

1. Radio -> Optical OUT (przestawiamy na ON)

2. Suwaczek pod radiem AI-NET przestawiamy na EQ/DIV

3. Spinamy Procka z Radiem AI-NET'em i Optykiem

4. I tutaj zostaje nam konfiguracja w procku.

 

W błąd wprowadził mnie fakt, że nie miałem w menagerze aktywnej opcji DIGITAL AUX INPUT, lecz potwierdzam nie będzie to aktywne, a wszystko pięknie po cyfrze leci.

 

Przepraszam jeszcze raz za sianie fermentu. Wszystko bangla jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Oczywiste to jest, że procesor jest to czarna skrzynka skoro był problem połączyć go z radiem mającym ai net :-):-):-)

 

Dobrze ,że nie okazał się prosty niczemu nie winny procesor puszką Pandory albo bombą zaczepną małego Taliba wypełniona kulkami...  :wink:  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przeciez jakby było napisane to by kazdy gupi umiał przeczytać

 

No nie wiem....


 

 


Trzeba było kupic helixa :wink:

 

 

 


To może być powszechniejszy problem :)

 

Zapewne tak bedzie, bo gdyby było inaczej nie miałbym tylu zapytań i prośb o pomoc i konfigurację, bo albo coś nie działa, albo coś nie gra, albo pyka, albo piecy nie załącza, itd.

A wszystko kwestia odpowiedniego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak bedzie, bo gdyby było inaczej nie miałbym tylu zapytań i prośb o pomoc i konfigurację, bo albo coś nie działa, albo coś nie gra, albo pyka, albo piecy nie załącza, itd.

A wszystko kwestia odpowiedniego ustawienia.

 

Widać  hi-endów się chce, a trzeba jak małpie najlepiej.... Czerwony wielki guzik w kształcie grzybka jako "On" i wajchę z nastawnicy kolejowej do zmiany programu... :D

Wtedy będzie "user friendly"...  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać hi-endów się chce, a trzeba jak małpie najlepiej.... Czerwony wielki guzik w kształcie grzybka jako "On" i wajchę z nastawnicy kolejowej do zmiany programu... :D

 

Wtedy będzie "user friendly"... :wink:

 

 

 Chciałbym być optymistą , ale jeżeli problemy występują na tym /takim etapie , to jak ma powstać ten system ?

 "Schody " to w moim odczuciu znacznie wyższy poziom ,  gdzie ranga poruszanych tu problemów to piaskownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wtedy będzie "user friendly"... :wink:

 

Już mam takie dwa user frendly setupy, jeden na jedną parę RCA a drugi, to poziom wyżej z wejściem po toslinku + detekcja po głośnikowych. pozostaje odpalić proca, nacisnąć prawym myszy na setup A i wybrać podesłany plik, dla pewności w opcji B zrobić to samo.

 

W "instrukcji" podaję że zapobiegawczo ustawione są od razu 3 drogi, tak więc w przypadku 2 dróg nalezy się wpiąć w kanały woofera i tweetera, pozostawiąjąc 2 kanały  (C-D) pomiędzy wolne.

jako gratiswy dodatek, woofer cięty 63/12-1,6/6 i tweeter 6,3/6 - czyli nastawy bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Widać hi-endów się chce, a trzeba jak małpie najlepiej.... Czerwony wielki guzik w kształcie grzybka jako "On" i wajchę z nastawnicy kolejowej do zmiany programu... :D

Wtedy będzie "user friendly"... :wink:

 

oj, ale macie bekę teraz, po prostu nie miałęm podłączonych głośników, bo słupki i komory u tapicera mam, więc wszystko było robione na sucho a problemem okazało się to, że w managerze, nie było napisane, że leci jako digital i to mnie wprowadziło w błąd ...

 

Po prostu wierzyłem temu co widziałem, bo nie miałem głosu ...

 

 

 


Chciałbym być optymistą , ale jeżeli problemy występują na tym /takim etapie , to jak ma powstać ten system ?

"Schody " to w moim odczuciu znacznie wyższy poziom , gdzie ranga poruszanych tu problemów to piaskownica.

 

Dlatego do Ciebie auto wpadnie na strojenie a ja ogarniczę się do czerpania przyjemności ze słuchania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...