Skocz do zawartości

RF w z32


RF.TEAM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pamiętam, kiedyś w jakiejś gazecie był super system w takim aucie zrobiony, jednostka XES piece genesisa a głośniki gorlicha

 

Z32 zawsze mi się podobało, ale ostatnio jakoś mniej poluarne. powodzenia życzę

Dokładnie to Dex P99r + gorlich i scany + dwa gienki oraz 2x JLaudio 10cali. Tylko zrobione zgodnie ze sztuką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nadal mi nikt nie odpowiedzial na pytanie dlaczego nie 13 i 16 razem wdrzwiach


co z tego od kiedy jestem edukowalem sie w sprawie jak zrobic dobrze doladowany silnik co  i jak z glowicami co to jest porting itd nie da sie wszystkiego ogarnac jak po wrzuceniu pena do usb i przelania danych!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzyn mial 2x16 i 13 w drzwiach i jakos nie bylo trzaskow a znow tu tez nie ma 5 litrow w drzwiach by prulo sie jedno o drugie  wiec powinno  zagrac

Jeżeli słoń Ci na ucho nadepnął, ma tylko wydawać dźwięki bez ładu i składać, ewentualnie dudnić i nawalać - to coś takiego "zda egzamin".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolumny domowe powiedzmy altusy mają średniaka w tej samej skrzynce co woofer i grają powiedzmy poprawnie. Co prawda  też liczy się umiejscowienie przetworników i tutaj kolego RF posłuchałbym rad puki jeszcze wszystko da się poprawić bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawic hmm tylko jak ja mam je odseparowac niby to nie sa drzwi do audio nie ma za wiele miesca by rece tam wsadzic a co dopiero puszke na 13tki zrobic drzwi napewno beda natryskowo wygluszaone apropo aluzji wyzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinoff twoje zdanie najmniej mnie interesuje panie doskonaly zreszta szkoda sobie Tb zawracac gitary heh

To czy mną sobie głowę masz zamiar zawracać i czy Ciebie moje zdanie obchodzi jast faktycznie mało istotne ale załozenie przez Ciebie tematu w tym dziale już bardziej istotne jest. Nie poczytałeś forum, liche masz pojęcie na temat grania w aucie i ewidentnie zaniżasz poziom tego działu wstawiając tu tą miernotę. Na chwilę obecną to temat co najwyżej do działu dla początkujących się nadaje bo jak sam piszesz:

 

 

nie jestem znawca audio

 

 

nadal mi nikt nie odpowiedzial na pytanie dlaczego nie 13 i 16 razem wdrzwiach

Bo każde dodatkowe i w pewien sposób zbędne źródło dźwięku (w Twoim przypadku 13-ki) wiecej szkody i kłopotu przyniosą niż pożytku. Jeden i drugi woofer w Twoich drzwiach zagra inaczej a Ty masz nad tym zapanować a to właśnie dodatkowy i całkiem zbędny kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolumny domowe powiedzmy altusy mają średniaka w tej samej skrzynce co woofer i grają powiedzmy poprawnie. Co prawda też liczy się umiejscowienie przetworników i tutaj kolego RF posłuchałbym rad puki jeszcze wszystko da się poprawić bez problemów
Na 99% Altusy 140 mają średniaka w komorze (prawie jak doniczka) :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% Altusy 140 mają średniaka w komorze (prawie jak doniczka) :P

Na 100% - jeszcze takie mam. Licha i plastikowa ta komora ale jest.

 

 

 

Sinoff coraz gorzej czyta się twoje wpisy!!!

Takie życie, ja niańką nie jestem a żłobek jest w innej części forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF jak narazie ty nie przyjmujesz żadnej krytyki zwłaszcza, że raczej ten dział do tego należy nie tylko po to by się chwalić swoimi osiągnięciami ale też, żeby sie rozwijać poprzez rady i konstruktywną krytykę innych (konstruktywna krytyka dla nie wtajemniczonych to taka poparta zrozumiałymi argumentami) 

;)

To dobra wola ludzi na tym forum, że starają się coś Tobie wykazać ;) 

Ale widzę, że kolejny kwiatek typu BULII ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj zlobek se zachowaj dla siebie co nie kozakuj tu jakbys byl ksieciem forum!!! nie potrafisz krytyki przyjac

Kolego w tych nerwach zapominasz o interpunkcji i ciężko zrozumieć co piszesz. Sinoff mimo tego, że w żłobku to daje rade z poprawną polszczyzną.

 

P.S. Pomysł na 3waya w miare ok, tylko jeśli chodzi o średniaka to faktycznie trzebaby pomyśleć, może się uda znaleźć coś mniejszego, co zagra w mniejszej komorze i uda się coś wywalczyć. Lepiej teraz, niż za pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff

He życie to ni je bajka, ale ktoś Cię prosi o niańczenie ?

Po Twoich wpisach można wywnioskować że nie ma blachy nr5 (ło matko), płyty 3cm, bałwanków na słupkach nie ma hjendu :kwasny:

Dział dla początkujących jest po to ... no właśnie po co ? , a prezentacje są do prezentacji i niekoniecznie musi się ona Tobie podobać, a że swoje zdanie przekazujesz w formie wycieczek osobistych to już inna sprawa.

t00m3q

na tą chwilę oleję ten wpis

 

RF przedstaw może swój pomysł i wtedy ... przed wykonaniem kolejnych etapów można nanieść poprawki. Bo zaraz pewnie dojdzie do linczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nigdzie nie napisałeś, albo nie znalazłem wyjaśnienia w jakiej konfiguracji będą grały te trzy głośniki w drzwiach. Czy będzie to układ 3 drożny czy może jakaś mutacja 2,5 drogi. Jeśli 3 drożny to ta trzynastka powinna być w oddzielnej komorze. Będzie przenosić inne częstotliwości niż ta 16. Jeśli akustycznie nie oddzielisz tych głośników, to jeden drugiemu będzie w membranę dmuchał, czyli kicha. Jeśli jak piszesz w drzwiach jest mało miejsca, trzeba było pozostać przy systemie dwudrożnym.

 

Co do Altusów, na 200 % średniak miał komorę, taki plastikowy kapelusik, przykręcany od środka. Bardzo dawno temu wymieniałem niejedną popaloną kopułkę w alkach, to się naoglądałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Altusy mają komore dla sredniaka wlasnie sobie plumkaja podlaczone pod TV ;]

 

Chopy wszystko się rozchodzi o to, że po to jest forum by się wypowiadać, na forum ludzie też wchodzą w 99% szukając pomocy, wsparcia, rozwiązania jakiegoś problemu.
Więc jeśli ktoś zakłada jakiś temat niech nie liczy na same pochwały bo takie są tendencje forum - nie chcesz się wdawać w polemikę nie wchodź na forum proste ;)

To wszystko ma się sprowadzać do wyciągania wniosków a nie tylko odbijania piłeczki bo tak można prowadzić rozmowę całe lata i nie przyniesie to żadnego skutku.

RF, jeśli nie życzysz sobie komentarzy zaznacz to na początku tematu i po kłopocie :) Bo wszystko jest fajnei dopóki wszyscy się głaskają po głowach i klepią po ramieniu. Ale jak już się powie coś początkowo negatywnego (co ma przynieś pozytywny skutek) robi się burda...

RF jeśli Cię uraziłem tym zwrotem bardzo Cie przepraszam - nie takie były moje intencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dojdzie do linczu  BULII bo za daleko jest do mnie ;)drzwi nie maja 5litrow jakby co czarodziej i nie dojdzie do prucia glosnika jednego przez drugi okej juz wiem,ze maja byc separowane wiec stane na ch....... a je odseparuje ,a to specjalnie dla kolegi ...... ktory duzo krzyczy :)

co do kolejnych etapow to  zrobie tak drzwi wyglusze natryskowow srodku ,nastepnie przewody sa 2x2,5 pod glosniki i odseparowanie 13-tki bo no musze :) nastepnie dobor kabli zasilajacych  na piece i sciaganie deski rozdzielczej bo inaczej sie nie da przejsc przez grodz.a co do kabli to znow bedzie mlyn hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak widać nie wystarczy wstawienie tutaj fajnego auta :P

 

Chłopaki dobrze prawią - średniak musi mieć oddzielną komorę. Nooo bez komory tez wyda dźwięk i byc może nie będzie Ci przeszkadzać ;)

 

To raczej podchodzi pod 2,5 way... tak czy inaczej potrzebna zwrotnica która ogarnie to jak należy

 

Powodzenia bo temat trochę odmienny niż 2way i 3way :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t00m3q nie licze na pochwaly tylko mozna jakos GRZECZNIEJ a nie odrazu na kark skakac tak???? kazde forum jest takie same masakra zenada!!!!!!!!!!! bo ktos jak sie juz troche obedzie w temacei to zgrywa znawce ciekawe czy potrafilibyscie moj silnik rozlozyc i zlozyc :):) :)


Stosowane w konstrukcjach trójdrożnych - z większym od nich głośnikiem niskotonowym oraz głośnikiem wysokotonowym. Nie potrzebują obudowy - mają albo zamknięty całkowicie kosz, albo, w przypadku otwartego kosza, należy go odizolować od komory głośnika niskotonowego - ponieważ powietrze pompowane przez niego mogłoby uszkodzić głośnik średniotonowy. Najczęściej komory głośników średniotonowych są minimalne - rzędu 1-2 litrów.

no wiec co nie mam brzeciez basowki w drzwiach a litraz jest rzedu 20litrow i na zadane pytanie wczesniej to jest wszystko na zwrotnicach a 16 ma dawac kicka a nie pompowac od pompowania sa na tylku basowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj zlobek se zachowaj dla siebie co nie kozakuj tu jakbys byl ksieciem forum!!! nie potrafisz krytyki przyjac :)

Jak już ochłoniesz zacznij znów do mnie pisać, teraz niestety bełkoczesz :) Na ten czas skup się na przedstawieniu instalki bo jak do tej pory próbujesz chłopaków za język ciągnąć i okazuje się że pojęcie o graniu masz jeszcze bardziej mikre niż sądziłem. Ty tutaj masz pokazać co w aucie zrobiłeś na naukę miałeś czas przed założeniem tematu.

 

 

t00m3q nie licze na pochwaly tylko mozna jakos GRZECZNIEJ a nie odrazu na kark skakac tak???? kazde forum jest takie same masakra zenada!!!!!!!!!!! bo ktos jak sie juz troche obedzie w temacei to zgrywa znawce ciekawe czy potrafilibyscie moj silnik rozlozyc i zlozyc :):) :)

 

Pewnie za to rozkładanie i składanie silnika za mocno głaskali i chwalili ale na tym forum to egzotyczna ciekawostka, taka przy okazji. Za faq Nazara się zabierz i podstawy wiedzy uzupełnij. Nikt nie ma do Ciebie żadnych żali że jesteś początkujący i się uczysz - jeśli już to za lenistwo i brak chęci do czytania forum gdzie odpowiedzi na Twoje zapytania są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...