Skocz do zawartości

Budżetowa frezarka


K@mil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

K@mil, mam dokładnie taki sam komplet tylko że ja kupowałem na giełdzie i płaciłem o ile pamiętam około 60zł :hyhy:

Jeżeli chodzi o trwałość tych frezów to nie jest z nimi tak najgorzej powinny na jakiś czas Ci starczyć :( Z mojego kompletu wykończyłem frezy, którymi robiłem otwory :rotfl: reszta spisuje się OK :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jakby ktoś chciał kupić to polecam:

 

<a href="http://www.audiobas.pl/frezarka.html" title="AudioBas.pl - Jaką frezarkę kupić?">Jaką frezarkę kupić?</a>

Brakuje mi tam recenzji dotyczącej pracy tą konkretną frezarką oraz dołączonych frezów.

Skrobnij trochę od siebie nt. tego jaka jest jakość urządzenia, jak przebiega frezowanie, czy jest bardzo głośna, czy ma dość mocy czy frezy są wytrzymałe, czy materiał się strzępi czy nie itd. itd.

Sam mam ciągle dylemat, czy kupić tanią frezarkę Einhell/eurotec czy droższą Makita/Bosch... Z doświadczenia wiem, że czasami lepiej dołożyć... Ponadto przy frezarkach chyba najistotniejsza jest moc i frez... z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam praktycznie taką samą frezarkę tylko inne rączki do trzymania. Robiłem próbny otwór frezarką i frez "Dia 4" jest za krótki by wyciąć otwór w płycie 18mm tylko z jednej strony. Trzeba obrócić płytę i dokończyć frezowanie. Oczywiście jeżeli frez osadzimy do oporu. Jeżeli wysuniemy trochę, to pewnie pójdzie z jednej strony.

Włącznik jest monostabilny czy bistabilny? W mojej trzeba trzymać włącznik cały czas palcem. U mnie w zestawie był śruba ze stożkiem, która jaki mi się wydaje ma służyć jako ostrze do cyrkla. Nie wiem jak to zamocować. Ja zrobiłem otwór w tej prowadnicy (kawał blachy) i wkręciłem przez niego wkręt w płytę. Patent się sprawdza.

Teraz frezarka przejdzie test na wytrzymałość. Frezowanie krawędzi w sztachetach to płotu.

 

Edycja

Już wiem użyć tego szpikulca do cyrkla, ale uważam, że mój "patent jest lepszy. Sprawdziłem teraz i żeby tuleja ze szpikulcem nie spadła z pręta, należy bardzo mocno dokręcić motylek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś będzie używał frezu z łożyskiem, radzę odkręcić śrubę i dać trochę kleju do gwintów, bo mi dziś podczas frezowania śruba się odkręciła. Testowałem odciąganie wiórów przy frezowaniu kantów i pupa, nic z tego. Pewnie przy frezowaniu wgłębnym (przy wycinaniu cyrklem) jest lepiej. Jak wypróbuję przy tej operacji to napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co powiecie o tej?

 

http://www.allegro.pl/item1012006426_freza...ker_kw900e.html

 

Też mam chęć na frezarkę. Głównie do wycinania pierścieni/ otworów, itp. Widać, że ta ma jakiś cyrkiel do otworów, ale ciekawe, jak to wychodzi w praktyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ta ma jakiś cyrkiel do otworów, ale ciekawe, jak to wychodzi w praktyce...

Zależy jaką średnice mają mieć te "pierścienie/otwory" jeśli mniej niż ok.~14cm (w przypadku tej frezarki co podałeś w linku średnica będzie jeszcze większa) to i tak będziesz musiał dokupić bądź dorobić inny cyrkiel, po za tym odwiedź pierwszą stronę wymieniłem na co warto zwrócić uwagę przy zakupie frezarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dopadłem w koncu frezare...

 

Zakupilem uzywana makite za 100zł Frez mam tylko jeden poki co... Jutro bede spawał prowadnice/cyrkiel bo reka nie wychodzi równo http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Wytoczyłem szpikulec i tez zamierzam po prostu wykonac prowadnice w kształcie U po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Doszedłem do wnioski kupna frezarki górnowrzecionowej- budżetowej w okolicach 200złociszy. Może kiedyś zainwestuje w coś lepszego.

Przeglądając oferty z różnych źródeł zawęziłem wybór do tego:

Dexter IC1200RT- wybór z lini Leroy merlin

MEEC- produkt z jula w dwóch opcjach za okolo stówke i droższy, który jest wycofywany z oferty.

 

Może macie doświadczenie jakieś z takimi modelami albo jakieś alternatywy obiły się wam o uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...