Skocz do zawartości

Jaki głośnik basowy 25cm w skrzyni zamkniętej?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym zbudować sobie subwoofer do samochodu lecz nie wiem na jakim głośniku. Z nudów zrobiłem zamkniętą skrzynię 29l netto i chciałem dobrać głośnik do niej. Wiem, że to trochę nieprofesjonalne i na odwrót, no ale może któryś głośnik będzie odpowiedni i właśnie w tej sprawie chciałbym się zwrócić do Was, jaki głośnik będzie odpowiedni. 

 

Ma to grać w Hondzie Civic VI gen. Liftback. Wzmacniacz dobiorę po zakupie głośnika. Na głośnik mogę przeznaczyć około 300zł, obojętnie czy nowy, czy używany. Muzyki jakiej słucham to głównie dance, trance, rock.

 

Podam propozycję głośników, a ja bym prosił o jakąś drobną chociaż opinie na ich temat:

 

- Kicker C104 (269zł)

- Rockford Fosgate R1S410 (209 zł)

- Powerbass M-10 / S-10 (169 / 199 zł)

- RE Audio REX- 10S4 (309zł)

- Kenwood KFC-W2513 (222zł)

- Pioneer TS-W260S4 (249zł)

 

Zależy mi bardziej na jakości niż na mocy. Bardzo proszę o wasze opinie, z góry wielkie dzięki! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że za dużą, ale teraz chyba już jej nie poprawie, wyłożyłem jeszcze grubą szwamką, więc licząc ją będzie sporo mniejsza objętosć. Gdzieś kiedyś wyczytałem na jakimś forum, że wyżej wymieniony RF dobrze potrafi zagrać przy takiej objętości. Może być to prawdą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by powiększyć dziurę w obecnej skrzyni, od dołu dokręcić jeszcze jedną płytę żeby podnieść całą paczkę i do tego wyciąć pierścień w pewnym sensie dystans pod 12"  i jego dokręcić do czoła suba, na to trochę żywicy z włóknem i bd wyglądało jak by tak miało być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...