Skocz do zawartości

Helix Blue 62.1 - podmianka wooferów na Hertz ESK 165


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 Jestem użytkownikiem helixów db 62.1 i jakoś ostatnio dostałem w prezencie wooferki Hertza EV 165 - niestety bez zwrotnic i tweeterów. Co prawda, nie narzekam na jakość dźwięku z helixów ale w głowie zrodził mi się plan aby woofery helixa zamienić na hertza, tylko mam parę wątpliwości:

1. Czy zwrotnica z helixa nie obetnie wooferowi potrzebnych pasm? Czy na tej zwrotnicy będzie to wogóle współgrało? Nie będzie słszalny brak jakiegoś pasma? 

2. Czy ma znaczenie różnica mocy między tweeterem a wooferem (tweeter słabszy, woofer mocniejszy), nie upali się nic jak okażę się że można w woofera wyciągnąć więcej? 

3. Bawilibyście się w to?  bo osobiście jestem sceptycznie nastawiony do tej podmianki, ale kusi mnie strasznie :)

 

Zestaw napędzany zasilaczem sony xm 3040f, w wygłuszonych drzwiach + sub. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obejrzałem wczoraj parę filmików z tymi głośnikami na yt i wygląda to naprawdę bardzo obiecująco - tylko zastanawia mnie czy te głośniki nie obetną pasma, bo wydaje mi się, że mają nieco inne zakresy jak helixy, ale to juz postaram się ocenić na własne ucho :) Nie wiem jak wbić plusy więc dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No właśnie obejrzałem wczoraj parę filmików z tymi głośnikami na yt

Zamiast oglądać idiotyczne filmiki przestudiowałbyś np. FAQ Nazara i tego pytania byś nam oszczędził ...

 

 


czy te głośniki nie obetną pasma, bo wydaje mi się, że mają nieco inne zakresy

 

 

Jest sobota, więc idź do auta i podmieniaj ! Opisz nam potem wrażenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla bez urazy ale gdybym nie przeczytał faqu nazara jakiś czas temu to teraz yt pytałbym na forum jakie 6x9 w półke założyć aby łupało :-) 

Sprawdzę, ocenie, opisze, ale nie dzisiaj bo obrone mam za tydzień i sumienie mi nie pozwala zajmować się takimi rzeczami (car audio) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie złość się na powallę, po prostu to trochę tak jakbyś zapytał czy po zamianie paprykowych top chipsów, na paprykowe laysy, nie będzie Ci zbyt mało bądź zbyt dużo paprykowej przyprawy... :P Musisz sam podłączyć i ocenić czy jest dla Ciebie lepiej czy gorzej, w końcu audio robisz pod siebie i swój słuch i trudno nam ocenić czy Ci się spodoba bardziej czy nie. Jak ktoś Ci powie, że warto a Ty zamienisz i uznasz, że mniej Ci się podoba to co zrobisz? Zostawisz bo ktoś tak radził? 

 

Według mnie warto spróbować, a jak to wszystko zagra to już sam musisz ocenić po zamianie, czy dźwięk Ci się podoba bardziej czy mniej :)

 

Głośnikom nic złego się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i wymieniłem. No i jednak przyznam się wam, że efekt niestety średni - może to efekt autosugestii ale mam wrażenie, że w piosenkach brakuje części dźwięków - czyżby brak jakiegoś pasma o którym pisałem wcześniej? Same granie przodu na owych głośniczkach poniżej oczekiwań - nie ma kopnięcia, głośniki niczym nie zachwycają niestety - może poyebałem coś z polaryzacją ale patrzyłem na kable choć ciemno było :-). Sprawdzałem różnorakie ustawienia, eksperymentowałem z gainem i niestety jakoś średnio mi się widzi ta cała opcja. Pojeżdzę z tydzień z dwa i jeśli nie uda mi się ich jakoś ustawić aby grały dobrze to przeprosze stare helixy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...