Skocz do zawartości

Wzmacniacz i skrzynia Rodek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy wzmacniacz Rodek R2180A 625W w mostku dla 4ohm będzie poprawnie działał z podwójna skrzynią Rodek na  głośnikach RW30DM 2x3 ohm każdy ? Jeśli podłączymy je w 3 ohmy pod mostek.

 

Parametry głośników

http://www.acr.ch/uploads/media/RW25DM_RW30DM_UK.pdf

 

Wzmacniacz r2180a i skrzynia Rodek komplet kable http://allegro.pl/wzmacniacz-r2180a-i-skrzynia-rodek-komplet-kable-i4012106429.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz te głośnik szeregowo i podepnij na mostek.Rodka miałem takowego i mocy mu nie brak natomiast tego czy wytrzyma takie 3 ohmy to nie mam pewności.Przy tych głośnika powinien dać sobie rady ale wiele nie zyskasz tym sposobem a możesz stracić :) niż podpinając jak napisałem na początku postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No tak ale przy 6 ohm skrzynia dostanie ok 400w a skrzynia ma 600 wiec to za mało

 

Wiesz że tej różnicy nawet nie usłyszysz? 

 

 

 


Właśnie otrzymałem pw od forumowicza który odradził mi ten zestaw i tak chyba zrobię.

 

Jeśli tak sugerujesz się PW , to zraz wyślę Ci PW "kupuj , zagra świetnie!"  ...  

 

Podał jakieś argumenty , czy tylko napisał   "wydaje mi się  za 400 to zdecydowanie za mało do tych głośników" i to wystarczyło że odwlókł Cie od zakupu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być instalacja SQ a przy tych głośńikach dB na pewno nią nie będzie to takie połączenie nie będzie gorsze niż 3ohm.Może i papierowo to gorzej wygląda ale spokojnie daje radę.

Dodam że coś mi mówi że te głośniczki z tym wzmakiem moga narobić niezłego zamieszania i to przypuszczam w niewielkich pięniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradził Ci Rodeka, a pewnie zaproponował zestaw, który ma akurat na sprzedaż :rotfl: Przez tydzień jeździłem zasilając 2 x Excursiona HX 2-10s4 z tylnych kanałów Phase Opus 150.4, czyli subiki 2 x 400 wat, dostawały nędzne 2 x 170, grało to bardzo dobrze, bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruję się żadnym PW, a kolega marcin-real napisał mi że wzmacniacz jest ok tylko skrzynia kiepska.

Poczuję różnice 200w czy nie poczuję, może nie poczuje ale jakiś rok temu pytałem dla kuzyna o Cruncha Gti 4150 (242w w mostku mierzone!) + Pb S12 300w to mi odradzano bo wzmacniacz nie "utrzyma" głośnika i potrzeba mu ok 400rms.

2Ch Rodka można kupić na innych aukcjach i poszukać odpowiedniej skrzynki.

Do wyboru jest R2175FRD i R2180A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...