Skocz do zawartości

Audi A3 by hehepack :)


hehepack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 719
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Idzie :rotfl: .

Niedawno wyklejałem STP-kiem grodź silnika, niektóre kawałeczki ciąłem 5x5 cm i szło jakoś :super: .

Małe palusie wszędzie dojdą :rotfl: .

 

P.S. już mnie wnerwia całokształt tłumienia bo...coś mi któraś prowadnica szybę źle prowadzi :kwasny: a mat od groma, strach pomyśleć jak się "związały" po tych upałach :przestraszony: .

 

Hmmm mam średniawki we furtkach coś mi w nich ...nie leży , czekam do zlotu by skonsultować z bardziej osłuchanymi ludźmi.

Zgranie wofer-średni to spory kaczorek bo średni-wysoki jakoś mi sie każde ..."zestrajały" w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolał bym już to, niż takie drzwi jak miałem u siebie :P

Przynajmniej wszystko bym sobie powyklejał za pierwszym razem :P

Co to znaczy wszystko? W sensie zewnętrzną blachę? Fajnie... a spróbuj potem samą tapicerkę taką jak tutaj usztywnić, wytłumić... Tak samo problem ze stabilnością montażu.

 

ps. hehepack... po co Ci sub, skoro tempo schodzą do subbasu...? I to jest w końcu bas czy kick?:)

Edytowane przez Marcyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy wszystko? W sensie zewnętrzną blachę? Fajnie... a spróbuj potem samą tapicerkę taką jak tutaj usztywnić, wytłumić... Tak samo problem ze stabilnością montażu.

 

to ciekaw jestem co byś powiedział na moje drzwi w takim razie, jak byś je zobaczył :P

Jak mówię, że nie jest źle, to nie jest :P ot co :) bywa gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mid jak coś to w drzwi u góry.

Na twoim miejscu dałbym tego średniego w kickpanele w nogach- najdalej i najniżej jak się da. Ukierunkowane oba na głowę kierowcy, przycięte od 250Hz w góre. Kickbassy w drzwi w komorach, lekko opóźnione w stosunku do średnich. Takie moje 2 grosze w temacie montażu :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam że takiego patetu nie widziałem jeszcze a nawet o nim nie słyszałem

Zgapiłem taki patent od Amerykańców i sprawdza się bardzo dobrze. Dzięki takiemu usytuowaniu głośników scena wyraźnie odsuwa się od słuchacza, poprawia się również jej głębokość. Należy jedynie pamiętać o tym, że przy takim umiejscowieniu głośników średniotonowych trzeba je ciąć w okolicach 2,5-3kHz stromym zboczem - na to na celu utrzymanie sceny na poziomie wzroku. Kolejnym plusem jest to, że nie dzielimy pasma w środku pasma odpowiadającego wokalom - wpływa to pozytywnie na ich homogeniczność.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło o szczelne zamknięcie komory i ten materiał się do tog jak najbardziej nadaje

Myślałeś o takim usztywnieniu boczków? O tym jak sztywne będą, zależy jak mocno się do klejenia przyłożysz.

http://a.imageshack.us/img251/7595/zdjcie0573t.th.jpg

http://a.imageshack.us/img19/5109/zdjcie0572v.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litr do półtora na jedne drzwi plus 1-1.5m2, sztywność boczka będzie porównywalna jak w przypadku rozwiązania które wybrałeś. Kubatura faktycznie będzie znacznie większa, ale w 5d to rozwiązanie się sprawdza. Edytowane przez Sinoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te boczki nie są z mojego auta, tylko kleiłem matę, cięcie boczków w grę nie wchodzi. Drgania po usztywnieniu znacząco zmalały, jest sztywny jak decha Zostało jeszcze zdublowanie fabrycznych mocowań pierścionkami z MDF i wzmocnienie boczka żywicą/matą w okolicy głośnika. Dotychczasowe efekty są na tyle dobre, że warto dalej iść w tym kierunku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...