Skocz do zawartości

regulacja wzmacniacza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam . nietypowe pytanie , poszukuje czegoś takiego żeby można było  pogłaśniać i ściszać wzmacniacz  siedząc za kierownicą a  bez użycia radia . nie wiem jak sie to nazywa i nie potrafię dobrze opisać . wydaje mi sie ze to jest podłączane po kable głosowe . wie może ktoś jak takie coś sie nazywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie lepiej ze względu na koszta i możliwość montażu dosłownie gdziekolwiek zrobić sobie takie coś samemu? Kupić potencjometr stereo z gwintem na panel 2x47K Ohm nie pamiętam charakterystyki A czy B do tego kawałek ile trzeba przewodu ekranowanego podwójnego w zależności od konfiguracji 2 wtyki i 2 gniazda RCA jakaś tuningowa gałka, przybory do lutowania i po odpowiednim polutowaniu wyprowadzeń regulator głośności jak się patrzy.. :D Na ebay-u.co.uk widziałem to nie raz ale nigdy nie zwróciłem uwagi jak to się nazywało.. Poza tym regulowało poziom sygnału między radiem a wzmacniaczem. Nie między wzmacniaczem a głośnikiem..

 

 

Jedyne 18 Funtów Universal Bass Level Controller:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Universal-Bass-Level-Controller-Control-for-Vibe-JL-Audio-Amplifier-Car-Amps-/400662358413?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item5d4956698d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ten 'bass controller' wniesie więcej problemów(szumy etc), niż plusów. Po za tym im mniej ustrojstwa w torze audio, tym lepiej;)

Po drugie ustaw gain na wzmaku jak trzeba, by tupneło jak jest tupnięcie w piosence, a nie że masuje plecy przy damskim wokalu :D (mniej znaczy więcej). ;)

Ja gaina u siebie nie ruszam, 'przyciszać wzmaków' nie muszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...