Skocz do zawartości

DLS R6A vs R6.2


_Tommy_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Forum dzieli się na osoby które lubią granie R6a i które nie lubią tego grania. Szkoda tylko że jak ktoś nie lubi jest od razu linczowany.
tu nie chodzi o to czy ktos go lubi czy nie...

chodzi o to ze byl to stosunkowo tani i bardzo latwo dostepny glosnik ktory gral basem!

a to jak on gral to juz inna kwestia...

 

 

 


Chociażby to że nie mają średnicy i że potrzebują milion wat żeby grać ( to w innym temacie) . 
w sumie to prawda! tylko ze trzeba dodac ze na oryginalnej zwrotnicy np...

ale przeciez ten system taki mial byc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tylko, że taki wielki tweeter trzeba mieć gdzie umieścić ;) no cóż cały czas się bije co łyknąć, fajnie byłoby gdzieś posłuchać.

Może być cieżko posłuchać .

Ciekawe czy nie są mocno kierunkowe

 

Nie mniej ja bym zaryzykował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być cieżko posłuchać .

Ciekawe czy nie są mocno kierunkowe

 

Nie mniej ja bym zaryzykował ;)

 

 Zostaw tą "kierunkowość " w spokoju .

 Faktem jest , ze pokazał sie nowy wyrób , który stanowi jakiąś istotna zmianę w ofercie zestawów 2 way.

Obojetnie czy trafi w nasze gusta , czy tez za rok powstanie wersja II , to jest to od podstaw nowe podejście do konstrukcji zestawów  2 way , w komercyjnym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Obojetnie czy trafi w nasze gusta , czy tez za rok powstanie wersja II , to jest to od podstaw nowe podejście do konstrukcji zestawów  2 way , w komercyjnym wydaniu.
w takim polaczeniu mozna by zrobic zestaw 2 drozny z 8" na dole. aut z 8" w drzwiach coraz wiecej przeciez ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest to od podstaw nowe podejście do konstrukcji zestawów  2 way , w komercyjnym wydaniu.

 

no fakt, DIY już od dawna robił podchody na różne sposoby do tego typu rozwiązań w aucie, producenci nie licząc chyba Genesisa jakoś nie.

Szkoda że samego tweetera nie ma w ofercie ( przynajmniej na stronie DLS Szwecja ) 

PS

 

Pan Józef miał może możliwość posłuchać tego tweetera ?? 

Jakiś dostęp do jego pomiarów co można by tu wrzucić ?? 

w takim polaczeniu mozna by zrobic zestaw 2 drozny z 8" na dole. aut z 8" w drzwiach coraz wiecej przeciez ;)

 

Też o Tym pomyślałem w pierwszej chwili ( np Up 8 cali + ten tweeter ) tylko pytanie czy jest ów wysokotonówka w ofercie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomiarów to są w ostatnim Car & HiFi. Mogę wrzucić po weekendzie zdjęcie artykułu i pomiarów, bo zostawiłem gazetę w pracy. Z kierunkowością tego "tweetera" nie jest tak źle. Jeśli dobrze pamiętam to słuchając na osi charakterystyka wznosiła się lekko w górę i pod kątem się wyrównuje. Jedyne, co zostaje to górka w okolicach 3 kHz, którą można by wyeliminować aktywnie. Z resztą, w poniedziałek po pracy wrzucę zdjęcia to będzie można coś więcej powiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


którą można by wyeliminować aktywnie

 

wolę pasywnie  :wink:

 

wrzuć  :zdrowko:


 

 


Co do pomiarów to są w ostatnim Car & HiFi

 

kiedyś te  gazety w niemiecki wydaniu widziałem jeszcze w Krakowskim Empiku przy rynku.

potem już nie było tych gazet, a teraz to nawet Empik chyba zlikwidowali w tym punkcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


na bank usłyszysz
Tak jak przy szpilce scana ...

 

Ja słyszę do 14kHz, jakby co  :P

 

 

 


Bardziej by mnie martwiła górka przy 4 khz ... ale możliwe ze jakby pokazali wykres zsumowany to nie jest tak źle...

 

No właśnie i nie wiadomo czy w aucie to mierzyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby było to mierzone w aucie. Jakoś ciężko byłoby mi wyobrazić sobie pomiar pasma przenoszenia wooferów na osi 0 stopni. I znowu nasuwa się pytanie: to był pomiar lewego czy prawego woofera? A może obu? Poza tym każde auto ma inną akustykę wnętrza i takie pomiary byłyby w zasadzie kompletnie niemiarodajne. 

Podejrzewam, że są to pomiary w jakiejś odgrodzie, choć mogę się mylić. Chyba napiszę do nich maila z zapytaniem w jaki sposób robią pomiary  :rotfl: Przy odrobinie szczęścia odpowiedź pojawi się w następnym numerze  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że są to pomiary w jakiejś odgrodzie, choć mogę się mylić. Chyba napiszę do nich maila z zapytaniem w jaki sposób robią pomiary :rotfl: Przy odrobinie szczęścia odpowiedź pojawi się w następnym numerze :hyhy:

 

Nie pisz , bo zakażą kolportażu CAR & HIFI w Polsce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...