Skocz do zawartości

Dobry woofer do 2 Way


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Paweł, jeśli oceniasz woofery dego master pod kątem bassu przez pryzmat Laguny Maxama, to musisz wiedzieć, że właściciel lubi trochę "chude" granie i wcale się z tym nie kryje ;)

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jeśli oceniasz woofery dego master pod kątem bassu przez pryzmat Laguny Maxama, to musisz wiedzieć, że właściciel lubi trochę "chude" granie

Paweł został zaznajomiony ze specyfiką grania tego woofer'a.

To właśnie ona zaważyła na moim wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardo, w punkt, z bardzo dobrą średnicą i do 2 way z założeniem budżetu 1k? RS Audio Pro 165 - jak dla mnie byłyby idealne gdyby nie to, że mają mało dołu - kick zabija ale dołem nie graja jak bym sobie tego życzył (nie każdemu "dół" jest potrzebny przecież) - sub musiał sporo nadrabiać. Są też wymagające prądowo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł został zaznajomiony ze specyfiką grania tego woofer'a.

To właśnie ona zaważyła na moim wyborze.

U Ciebie teraz grał master...?

Twardo, w punkt, z bardzo dobrą średnicą i do 2 way z założeniem budżetu 1k? RS Audio Pro 165 - jak dla mnie byłyby idealne gdyby nie to, że mają mało dołu - kick zabija ale dołem nie graja jak bym sobie tego życzył (nie każdemu "dół" jest potrzebny przecież) - sub musiał sporo nadrabiać. Są też wymagające prądowo :)

Idzie gdzieś posłuchać? O prąd się nie boje... ok 250 mam na stronie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gral master. Ale tak jak rozmawialem z Maxamem... czy bardziej wygrzany to woofer traci najnizszy bas, dostaje kicka ale to granie takie suche jak dla mnie. Srednica jka najbardziej super. Moze jakby rozkrecic bardziej suba to by uzupelnil ale wlasciciel ma swoj profil grania....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po ki diabeł slawa szukasz już woferka jak tego TLRa masz chwilę , system nawet nie był zestrojony i  k2p nie pokazały 1/3 ich możliwości . Moim zdaniem przysiądź najpierw nad strojeniem, bo może się okazać że pochopnie skreślasz te k2p ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dobrze już jego granie. I o ile do tej pory spoko, bardzo mi odpowiadał, to teraz grając z tym TW średnica się jakby gryzie...inne profile gry wydaje mi się. ..stąd poszukiwania...rozmyślania itp.

Renault ma taki profil bo to granie jego właściciela...jednak ten głośnik może zagrać inaczej.

Stroić...będę robił coś w tym kierunku od jutra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault ma taki profil bo to granie jego właściciela...jednak ten głośnik może zagrać inaczej.

I ten przetwornik nie bez powodu w tym systemie się znalazł.

Szukaj już raczej wspomnianego tu wcześniej TT1 - dostaniesz kapitalną średnicę (łatwiejszą przy tym do opanowania) i solidny "fundament".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnica się jakby gryzie

Posłuchaj Jarka... dobrze prawi. "Gryzie" - może Ci się tak wydawać a w rzeczywistości tw/wf są na tyle rozsunięte w fazie, że średnica drażni ucho, które jest na to bardzo wrażliwe. Cięzko mówić u Ciebie o skupieniach itd. co świadczy, że jeszcze jest nad czym pracować.

 

inne profile gry wydaje mi się

jak zestroisz to daj kilku słyszącym do odsluchu niech ocenią czy to kwestia brzmienia czy dalej zestrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Cięzko mówić u Ciebie o skupieniach itd. co świadczy, że jeszcze jest nad czym pracować.

 

Ciężko żeby były skupienia jak wrzutka była tuż przed wyjazdem za pomocą tego co pod ręką ;)

 

Co do grania, próbujecie przekonać kogoś kto jeździ z tym wooferem przez 3 lata, przerobił różne setupy i chyba wie na ile ten woofer pozwala i co można z niego wykrzesać. To że pojawią się skupienia czy scena nie zmieni jego profilu grania.

 

 


kilku słyszącym

 

A którzy to? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tak szybko, może i stety,ale należy jeszcze trochę poczekać z zakupami. Przymiarki w tej chwili. Ale o tt1 kilka razy słyszałem

I ten przetwornik nie bez powodu w tym systemie się znalazł.

Szukaj już raczej wspomnianego tu wcześniej TT1 - dostaniesz kapitalną średnicę (łatwiejszą przy tym do opanowania) i solidny "fundament".

Tt1 grał u Ciebie rok rok temu jak słuchałem w Redzie ? Tamten setup był dla mnie bardzo ciekawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tak szybko, może i stety,ale należy jeszcze trochę poczekać z zakupami. Przymiarki w tej chwili. Ale o tt1 kilka razy słyszałem

Tt1 grał u Ciebie rok rok temu jak słuchałem w Redzie ? Tamten setup był dla mnie bardzo ciekawy.

To możliwe, długo u mnie gościły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wniosła zmiana na środku pasma...dół wiadomo...masz swój i każdy z nich by mógł dać więcej. Ale na środku co zaobserwowano?

Master jest "jaśniejszy" co mi odpowiada, lecz jednocześnie trudniejszy w opanowaniu.

Wymaga jeszcze co nieco pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Master jest "jaśniejszy" co mi odpowiada, lecz jednocześnie trudniejszy w opanowaniu.
Wymaga jeszcze co nieco pracy.

Czy to nie sprowadza czasami scene w dół lub że woofery są bardziej "widoczne"?

Teraz będę LS 155 w pełnych furtkach chciał ogarnąć lecz przygotuje także miejsce pod alternatywę dla ciekawej 16. Myślałem właśnie o Masterach lub TT1 ewentualnie K2P lecz musiałbym najpierw je potestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...