Skocz do zawartości

Zlikwidowanie brzęczenia tapicerki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaglądających do tematu ;)

 

Powraca u mnie problem grającej tapicerki drzwiowej.

Chciał bym po woli zakończyć ten temat, ale i koszta nie są tu bez znaczenia, bo były jakieś inwestycje nie małe dla mnie w poprzednich dniach, a nie łatwo "ukryć" to przed żoną :P

 

W niektórych kawałkach, albo przy dużej głośności ( a to lubię i tak przeważnie słucham )  tapicerka lubi pograć. Tapicerka nie dotyka nigdzie drzwi, bo o to się postarałem. Nie jest to też żaden element wewnątrz drzwi.

Po dociśnięciu łokciem, czy kolanem tapicerka przestaje grać.

 

Nie wiem czym to wygłuszyć, żeby niedużo wydać. Mam jeszcze jakieś 100-120cm pianki otwarto komorowej 10mm GMS, ale jakoś nie mam przekonania ( może się mylę ).

Mam trochę watoliny silikonowej ( starczy na jedne drzwi ), której używałem do kolumn, ale też jakoś przekonania nie mam.

Myślałem bardziej np. o GMS 08 ( normalna mata 1,2mm ), ale wolę zapytać niż wydać pieniądze na coś, co się nie sprawdzi o później to rwać i rwać sobie włosy z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z kolei powiem ze naklej. Bo warto.

 

 

Ja okleilem pomimo niebrzeczących drzwi i kilku warst silenta na drzwiach :) U mnie po tym zabiegu zmieniła sie trochę głębia na dole :)

 

I nie jest to efekt placebo bo najpierw zrobiłem jedne drzwi i jakiś czas tak jeżdziłem. Parę osób słuchało u mnie porównania i też to samo stwierdziły. Więc okleilem drugi boczek też :)

 

I teraz jest :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka co nieco pomogła i ogólnie jest na plus. Natomiast głównym grajkiem w tapicerce było... 9 euro centów ( 3 monety ). Wlazły pod plastikową kieszeń, a część z "wiurówki". Nie brzęczały jak monety, bo było tam ciasno, a przy dociśnięciu tapicerki ręką, czy kolanem klinowały się i uspokajały.

Gra jeszcze listewka przy szybie w którą wchodzi tapicerka na górze. Listewkę myślę wyjąć i osadzić np. na klej do szyb, żeby nie drżała.

 

Po dzisiajeszej zmianie wooferków poza tapicerką odezwało się jeszcze parę rzeczy w aucie ( chociażby coś metalowego wewnątrz deski rozdzielczej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś brzęczy ( jakaś blaszka ) gdzieś za środkowym schowkiem/półką. Deskę jak wyjmowałem z auta przy wymiane nagrzewnicy, to to co było luźne połapałem plastikowymi opaskami zaciskowymi.

To coś odzywało się już wcześniej od subów na chwilę i przestawało. Nie przejmowałem się tym, bo nie było to uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...