Skocz do zawartości

Pytanie który zestaw lepszy Focal kr 165 vs u dimension jr comp 6


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , aktualnie posiadam głośniki u dimension el comp 6. W niedalekiej przyszłości planuję zmianę na zestaw z wyższej półki . Wzmacniacz to steg k2.01 , jednostka sterująca Alpine 9886r , drzwi oczywiście wygłuszone . Aktualnie el compy mam podłączone pod radio , bo to od poczatku miały być głośniki "przejściowe " . Kiedyś slyszalem u znajomego focale kr i zrobiły na mnie wrażenie ... scena niesamowita , były podłączone pod stega qmos 2.75 bodajże , więc mniej więcej wiem jak gra ten zestaw. W el comp 6 czasami męczy tweeter , aczkolwiek calość jak na cene tego zestawu gra dosyć sensownie . Teraz mam pytanie co lepiej wybrać Focal kr 165 czy u dimension jr comp 6 ? Jak wypada u dimension jr comp 6 względem focali kr ? Focal zrobił na mnie wrażenie ale może u dimension m uwcale nie ustepuje ? Proszę o pomoc i opinie ; ) 

 

Edit: znalazłem jeszcze u dimension jr comp 6 pro i to chyba lepiej te porównywac do focala kr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Edit: znalazłem jeszcze u dimension jr comp 6 pro i to chyba lepiej te porównywac do focala kr

 

Z tweterem prox t2 ? Całkowicie odradzam , nie jest go łatwo ogarnąć a wątpię ze fabryka to zrobiła . Nie wiem jak z bazowym zestawem juniora , może tam tweter jest w miarę ok . Mimo wszystko focale z serii K uważam za lepsze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja ale jak słyszałem u znajomego to bardzo mi się podobała taka hmm "przejrzystość" dźwieku focala i świetna scena , zaskakujace szczegóły wysokich tonów i tego mi brakuje ale tak jak pisałem el comp 6 to przejściowe głośniczki . Jak na razie to jestem za focalem ale może ktoś ma jakieś argumenty za u dimension jr 6 pro . Chętnie posłucham i może się czegoś dowiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna scena

 

Tylko to nie zasługa samych głosników , a raczej 

 

 

 

słyszałem u znajomego

 

Jakbyś mu zapakował swoje tweetery, to też by była "świetna scena" ;) 

 

 

 

 

 

W el comp 6 czasami męczy tweeter

 

Focal na bank też  to będzie robił .

 

 

Ja proponuję poczytać dział spotkań userów w różnych zakątkach kraju i podjechać na jakiś lokalny spot aby tam na własne uszy dobrać zestaw pod swoje upodobania . Kupowanie w ciemno skończy się znów wymianą .

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Posiadam Focale K2P 165 KR z u-dimension Prox T2. I powiem tyle, ze zespól dosyć ciekawy ale bardzo zależny od stylu muzyki. Czyli jest tak, ze niektóre kawałki potrafią zagrać niesamowicie, że aż się słucha kilka razy pod rząd, a niektóre kawałki poprostu nie zagra i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...